تبیان، دستیار زندگی
حافظ اسد، رئیس‌جمهور سابق سوریه درباره علت حمایت از تهران در جنگ ایران و عراق گفته بود، تاریخ ثابت خواهد کرد، در روزی که تمامی کشورهای عربی مقابل سوریه می‌ایستند، ایران تنها کشوری است که از دمشق حمایت می‌کند. روزنامه آمریکایی نیویورکر پیش بینی جالبی از
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیش‌بینی جالب حافظ اسد درباره ایران


حافظ اسد، رئیس‌جمهور سابق سوریه درباره علت حمایت از تهران در جنگ ایران و عراق گفته بود، تاریخ ثابت خواهد کرد، در روزی که تمامی کشورهای عربی مقابل سوریه می‌ایستند، ایران تنها کشوری است که از دمشق حمایت می‌کند.


حافظ اسد،

روزنامه آمریکایی 'نیویورکر' پیش بینی جالبی از حافظ اسد،‌ رئیس‌جمهور سابق سوریه منتشر کرد.

این روزها که ناآرامی در سوریه با تمامی تلاش های بین المللی ادامه دارد هنوز هم روایات متعددی از سر منشا این نارامی ها به گوش می رسد روایاتی که  رسانه ها به تعدد ان دامن می زنند اما آنچه که واقعیات و اسناد نشان می دهند دخالت کشور های غربی و عربی  برای شکستن سد مقاومت در سوریه است.

در میان تمامی هجمه ها به این کشور کشوری که از باقی ماندن حکومت اسد و انجام اصلاحات به نفع مردم حمایت همه جانبه می کند ایران است، پیش بینی که سال ها پیش خود اسد آن را بیان کرده بود.

روزنامه آمریکایی 'نیویورکر' نوشت: حافظ اسد، رئیس‌جمهور سابق سوریه درباره علت حمایت از تهران در جنگ ایران و عراق گفته بود، تاریخ ثابت خواهد کرد، در روزی که تمامی کشورهای عربی مقابل سوریه می‌ایستند، ایران تنها کشوری است که از دمشق حمایت می‌کند.

این پیش بینی امروز در موضع رسمی جمهوری اسلامی در بیان مقام معظم رهبری اینگونه نمود پیدا کرده است:

ایشان در دیدار با رمضان عبدالله دبیرکل جهاد اسلامی فلسطین و هیأت همراه، اینگونه بین داشتند که: درخصوص سوریه اگر با دید جامع و فراگیر به تحولات این کشور نگریسته شود، طراحی امریکا برای سوریه کاملاً مشخص است که متأسفانه برخی کشورهای خارجی و منطقه نیز در این طراحی امریکا مشارکت دارند.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: هدف اصلی طراحی امریکا در سوریه، ضربه زدن به خط مقاومت در منطقه است زیرا سوریه از مقاومت فلسطین و مقاومت اسلامی لبنان حمایت می کند.

هدف اصلی طراحی امریکا در سوریه، ضربه زدن به خط مقاومت در منطقه است زیرا سوریه از مقاومت فلسطین و مقاومت اسلامی لبنان حمایت می کند.

حضرت ایت الله خامنه ای افزودند: اگر دولت سوریه، به آمریکاییها قول دهد که حمایت خود را از مقاومت اسلامی فلسطین و لبنان قطع خواهد کرد، همه مسائل تمام خواهد شد و تنها جرم سوریه حمایت از مقاومت است.

ایشان خاطر نشان کردند: امریکاییها و برخی کشورهای غربی می خواهند انتقام شکست های اخیر خود در منطقه ازجمله مصر و تونس را، در سوریه بگیرند.

ایشان خاطرنشان کردند: موضع جمهوری اسلامی ایران در قبال سوریه، حمایت از هرگونه اصلاحات به نفع مردم این کشور و مخالفت با دخالت امریکا و کشورهای دنباله رو آن، در مسائل داخلی سوریه است.

هم چنین در بیست و دومین سالگرد امام خمینی در اعلام موضع جمهوری اسلامی اینگونه بیان داشتند که:

موضع ما در مقابل این حركتهاى مردمى روشن است: هر جا حركت اسلامى است، مردمى است، ضد آمریكائى است، ما با این حركت همراهیم؛ اما اگر در جائى ببینیم با تحریك آمریكائى‌ها، با تحریك صهیونیستها، یك حركتى به راه افتاده است، با آن حركت همراهى نمیكنیم. ما با حركتهاى ضد آمریكائى و ضد صهیونیستى همراهیم. آنجائى كه خود آمریكا و خود صهیونیستها وارد میدان میشوند تا یك رژیمى را ساقط كنند، تا یك كشورى را اشغال كنند، آنجا ما نقطه‌ى مقابل حركت آمریكائى‌ها قرار میگیریم. آمریكا نمیتواند به نفع ملتهاى این منطقه فكرى بكند و كارى بكند؛ هر كارى میكنند و هر كارى تا امروز كردند، بر علیه ملتهاى این منطقه بوده است. این موضع ماست.»

بخش سیاست تبیان


منبع:پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر اثار ایت الله خامنه ای/ تابناک