تبیان، دستیار زندگی
مطالعات نشان داده است که افراد، بیشتر به دنبال خرید تردمیل هستند تا سایر لوازم ورزشی دیگر، زیرا این وسیله، برای راه رفتن یا دویدن در حالت طبیعی مناسب است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دستگاه دوی درجا ( تردمیل)


مطالعات نشان داده است که افراد، بیشتر به دنبال خرید تردمیل هستند تا سایر لوازم ورزشی دیگر، زیرا این وسیله، برای راه رفتن یا دویدن در حالت طبیعی مناسب است.


تردمیل

می‌توانید توصیه‌هایی در رابطه با دستگاه دویدن درجا (تردمیل) را در این مطلب مطالعه نمایید.

قدرت و نوع موتور تردمیل

نوع موتور تردمیل مهم است، چرا که موتور تنها قسمتی است که بیشترین کار را انجام می‌دهد. میزان قدرت (قوه اسب بخار) می‌تواند باعث سردرگمی شود. نکته‌ای که باید در این زمینه مورد توجه قرار دهید، میزان انجام کار مداوم است.

تعیین میزان کار تردمیل در محدوده بین کار مداوم و بیشترین میزان کار قرار دارد. دنبال موتورهایی بگردید که دارای بیشترین گارانتی باشند که حداقل آن یک سال است. موتورهایی که با برق DC کار می‌کنند، معمولاً بی‌صدا تر هستند.

ثبات و پایداری تردمیل و حرکت نرم

تردمیل‌ها را در حالی که کفش و لباس ورزشی خود را پوشیده‌اید امتحان کنید. حرکت پر افت و خیز و نامنظم تردمیل قابل قبول نیست. دستگیره‌ها باید از استحکام کافی برخوردار باشند تا شما بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید و آن‌ها را به راحتی بگیرید، طوری که مانع از حرکت دست‌های شما نشوند. تسمه یا صفحه تردمیل باید به اندازه کافی پهن و طولانی باشد تا بتوانید به راحتی بر روی آن گام بردارید.

وزن

تردمیل انتخابی شما باید وزنی بیشتر از وزن بدن شما را هم تحمل كند، چرا که هنگام دویدن و فرود روی دستگاه، ضربه‌ای که وارد می‌شود از وزن بدن شما بیشتر است.

خصوصیات تمرینی تردمیل

خستگی باعث از بین رفتن کارایی تردمیل می‌شود. مدلی را انتخاب کنید که مناسب‌ترین برنامه‌های از پیش تعیین شده را دارا است و می‌توانید بیشترین حالت برای سرعت و شیب را بر روی آن برنامه‌ریزی کنید. باید بتوانید شیب و سرعت را به راحتی از روی پانل دستگاه تنظیم کنید. داشتن صفحه نمایشگر ضربان قلب بر روی تردمیل هم مناسب است. به نظر می‌رسد که جای نگه‌دارنده بطری آب و یک جای کتاب نیز ضروری باشد. کتاب‌ها یا تصاویر ویدئویی می‌توانند شما را در جهت استفاده بهتر راهنمایی کنند.

تسمه یا صفحه تردمیل باید به اندازه کافی پهن و طولانی باشد تا بتوانید به راحتی بر روی آن گام بردارید.

اما آنچه از همه موارد فوق مهم‌تر است، انجام تمرینات، تحت مراقبت و کنترل مربی و یا یک تیم کارشناس خبره است. نظارت اصولی بر تمرینات، می‌تواند از کند و یا سرد شدن شما در استفاده از تردمیل پیشگیری نماید.

صدا و فضای مورد استفاده

شما باید تردمیل را در فضای مورد نظرتان استفاده کنید تا بدانید چقدر صدا تولید می‌کند؟ اگر قصد دارید که به تلویزیون نگاه کنید و یا موسیقی گوش دهید باید سر و صدای تردمیل مانع از این کار نشود. مدلی که در فروشگاه کوچک به نظر می رسد، می‌تواند در اتاق مورد نظر شما بزرگ جلوه کند. اندازه آن را هنگامی‌ كه دستگاه در حال بسته قرار دارد، بررسی کنید و به نحوه جابجا کردن آن توجه کنید.

مقایسه تردمیل‌های معمولی با انواع موتوری

به دلیل وجود تفاوت در قیمت، بسیاری از افراد تمایل دارند که به جای تردمیل‌های موتوری، نوع معمولی آن را خریداری کنند. اما تردمیل‌های معمولی در مقایسه با انواع موتوری دارای مشکلات زیادی هستند. حرکت دادن آن‌ها معمولاً بدون داشتن بیشترین مقدار شیب دشوار است و در حال حرکت هم شما نمی‌توانید شیب را تغییر دهید. اغلب مواقع، دارا بودن قیمت پایین به این معناست که آن دستگاه از استحکام کمتری برخوردار است و ...

تردمیل

قیمت

در انتخاب نوع دستگاه دو درجا، قیمت، یکی از اصلی‌ترین عوامل تعیین کننده می‌باشد . وقتی که به قیمت توجه می‌کنید باید این نکته را در نظر بگیرید که بهترین نوع دستگاه را در محدوده قیمت مورد نظر خود انتخاب کنید.

تعیین اهداف در رسیدن به تناسب اندام

یکی از اقدامات مهم در اجرای برنامه طولانی مدت تناسب اندام، تعیین اهداف آن است. آیا هدف شما از ورزش با دستگاه دو ثابت، کم کردن وزن بدن است؟ و یا بدن‌سازی و قوی کردن عضلات، رفع تنش‌ها و اضطراب‌ها و یا آماده شدن برای برنامه مسابقات؟ تعیین برنامه ورزشی موفق بستگی به هدف شما از ورزش دارد. در زیر بعضی از اهداف عمومی تمرین ذکر گردیده است:

کاهش وزن، بدن سازی و تناسب اندام، بالا بردن انرژی بدن، بهبود فعالیت ورزشی، بهبود مقاومت بدن و قدرت قلب و عروق، حفظ وزن بدن،  تقویت عضلات پا، تصحیح برنامه خواب و کاهش استرس.

شما کاربران عزیز،‌ می‌توانید برای مطالعه متن کامل این مقاله و شرکت در مبحث مربوطه، به اینجا مراجعه نمایید.


باشگاه كاربران تبیان - ارسالی از: behroozraha

برگرفته از انجمن: ورزش و تندرستی