تبیان، دستیار زندگی
ماجرای تبانی تیم فوتسال گیتی پسنددر لیگ فوتسال ایران و البته اعزام این تیم به مسابقات قهرمانی آسیا، همچنان مورد انتقاد فوتبالدوستان است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اتهام حسین شمس به فردوسی پور


ماجرای تبانی تیم فوتسال گیتی پسنددر لیگ فوتسال ایران و البته اعزام اینتیم به مسابقات قهرمانی آسیا، همچنان مورد انتقاد فوتبالدوستان است. اما این انتقادات از سوی مدیر فنی تیم متهم به تبانی بی پاسخ نمی ماند. حسین شمس این بار به طعنه عادل فردوسی پور در فینال یورو 2012 واکنش نشان داده است.


حسین شمس

شمس در ادامه روند اظهار نظرهای معترضانه‌اش این بار طی مصاحبه‌ای مفصل به طور مستقیم(اما بدون ذکر نام) به مجری برنامه 90 تاخته و عادل فردوسی پور را به مافیاگری متهم کرده است. سرمربی سابق تیم ملی گفته است:"یکی از تهیه کنندگان و مجریان تلویزیونی که این مسائل را به وجود آورد و فوتسال را به این حواشی برد در راس نابودی فوتسال قرار دارد. تمام این مسائل زیر سر ایشان بود. او در حمایت از یکی از باشگاه‌ها که با آنها در ارتباط است مسائلی را در فوتسال مطرح کرد که باعث نابودی آن شد. این مجری در حالی مسائلی را درباره دلالی و فساد در فوتبال مطرح می‌کند که مافیای رسانه در دست او است ."

او البته در لابه‌لای صحبتهایش تأکید داشته که اهالی فوتبال و فوتسال باید برنامه 90 را تحریم کنند!

با این وجود بخش جالب اظهارات شمس، آنجایی است که وی گزارش فردوسی‌پور در جام ملتهای اروپا را هم مورد هدف قرار می‌دهد و می‌گوید:"این گزارشگر در یک گاف بزرگ در حالی‌که همه جا با نژاد پرستی مبارزه می‌شود، مهاجم تیم فوتبال ایتالیا را به یک حیوان(!) تشبیه کرد. او مهاجم سیه چرده ایتالیایی را به یک شخصیت در کارتون سرندیپیتی تشبیه می‌کند. ما قدیمی‌ترها می‌دانیم که منظور او چه شخصیتی بود!"

عادل در حاشیه گزارش فینال جام ملتهای اروپا گریزی هم به اتفاقات چند سال پیش کالچوپولی زد و گفت:"در کشور ایتالیا تیمی که تبانی کرد را فرستادند دسته اول ولی ما در ایران، تیمی که در لیگ فوتسال تبانی کرده بود را فرستادیم آسیا!"

اینکه چه عاملی باعث شد تا حسین شمس این‌گونه به فردوسی پور بتازد و او را مورد هجمه انتقادات تند قرار دهد، بدون شک به یکی از طعنه‌های تأمل برانگیز فردوسی‌پور بازمی‌گردد. آنجایی‌که عادل در حاشیه گزارش فینال جام ملتهای اروپا گریزی هم به اتفاقات چند سال پیش کالچوپولی زد و گفت:"در کشور ایتالیا تیمی که تبانی کرد را فرستادند دسته اول ولی ما در ایران، تیمی که در لیگ فوتسال تبانی کرده بود را فرستادیم آسیا!"

گویا همین طعنه گزارشگر مسابقه کافی بوده تا حسین شمس مدیر فنی سابق گیتی پسند -که تبانی تیمش با حکم کمیته استیناف فدراسیون فوتبال محرز شده و قهرمانی‌اش با این تیم زیر سئوال رفته است- زمین و زمان را بهم بدوزد و به هرگونه حربه‌ای متوسل شود تا همان یک جمله را تلافی کند و به اصطلاح فردوسی‌پور را سر جای خودش بنشاند.

البته شمس معمولا در عرصه رسانه ها، بهترین دفاع را "حمله" می داند و زمانی هم که تیم گیتی پسند به تبانی متهم شد ترجیح داد به تیم های منصوری قرچک و ماهان اصفهان اتهام تبانی بزند. او حالا برای تلافی کردن طعنه فردوسی پور هم به جای دفاع کردن از خود، به فردوسی پور حمله کرده است.

بخش ورزشی تبیان


منبع: سایت گل