تبیان، دستیار زندگی
علی دایی می گوید فصل گذشته هم در چنین شرایطی کار خود را با راه آهن آغاز کرد، اما در پایان فصل این تیم را به بهترین رتبه در تاریخ باشگاه رساند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دایی: مجیدی و جباری را می خواهیم


علی دایی می گوید فصل گذشته هم در چنین شرایطی کار خود را با راه آهن آغاز کرد، اما در پایان فصل این تیم را به بهترین رتبه در تاریخ باشگاه رساند.سرمربی تیم ملی فوتبال راه‌آهن پس از تمرین امروز این تیم در جمع خبرنگاران گفت: من از سال گذشته یک قرارداد دو ساله مشروط با راه‌آهن بسته بودم و دست خودم بود که سال دوم را لغو کنم یا این که در تیم بمانم.


مجیدی و دایی

قرارداد بود تمرین‌های راه‌آهن از 15 خرداد شروع شود و من هم دو روز قبل از این تاریخ تازه از مسافرت برگشته بودم، اما مسئولان باشگاه در آن زمان گفتند بودجه کافی برای تیم نداریم و حداکثر در ماه شهریور می‌توانیم پول بازیکنان و کادر فنی را بدهیم. هنگامی که بحث واگذاری باشگاه به شرکت هواپیمایی فراز قشم پیش آمد، مسئولان این شرکت با من صحبت کردند و من هم به آنها شرط کردم پیش از هر چیز مطالبات قبلی بازیکنان پرداخت شود و گفتم اگر این کار انجام شد برای ادامه همکاری با هم صحبت می‌‌کنیم.

علی دایی در پاسخ به این سوال که آیا برای فصل جدید قولی به باشگاه راه‌آهن داده یا خیر، گفت: من هیچ قولی به مالکان باشگاه ندادم. تنها گفتم تلاش می‌‌کنیم با راه‌آهن به نتیجه‌ خوبی برسیم، همان طور که فصل قبل راه‌آهن به بهترین رتبه‌اش در تاریخ خود دست یافت.

سرمربی راه‌آهن درباره بازیکنانی که احتمالا تا چند روز بعد به این تیم خواهند آمد، گفت: ما در حال حاضر تنها با جهانگیر عسگری از تیم داماش گیلان قرارداد رسمی امضا ‌کرده‌ایم و پنج ـ شش بازیکن دیگر را مدنظر داریم. سعی می‌‌کنیم تا پنجشنبه به طور کامل تیم را ببندیم.

سرمربی راه‌آهن در ادامه درباره شرایط پرسپولیس و حضور مانوئل به عنوان سرمربی این تیم گفت: من مربی راه‌آهنم نه پرسپولیس. آرزوی قلبی من این است که پرسپولیس به خاطر هوادارانی که شب و روز با این تیم زندگی می‌کنند موفق باشد.

وی درباره شایعه حضور مجیدی و جباری در راه‌آهن هم گفت: این دو بازیکن جزو بزرگان فوتبال ما هستند و هر مربی دوست دارد با این بازیکنان کار کند. فرهاد که هم بازی خودم در تیم ملی بوده و جباری هم بازیکن بسیار خوبی است. همه جوره این دو بازیکن را قبول دارم چه از نظر فنی و چه به لحاظ اخلاقی، اما باشگاه ما حد و حدود مالی خاصی برای خودش دارد که آنها را رعایت می‌کند. مطمئنا اگر این دو بازیکن در چارچوب مالی باشگاه باشند ما با این دو نفر کار می‌‌کنیم.

دایی درباره استعفای انصاری فرد از مدیر عاملی باشگاه راه‌آهن گفت: پیش از این که من به راه‌آهن بیایم، انصاری فرد در مدیر عاملی ابقاء شده بود و قرار بود که ما کارمان را انجام دهیم، اما هر کسی شرایط خودش را دارد و نمی‌دانم چه اتفاقی افتاد. شاید انصاری فرد دوست نداشت با من کار کند. او بزرگ من است و من هیچ وقت پشت سر او حرف نمی‌زنم، اما اگر قرار بود که مالکان قبلی باشگاه همچنان در راس کار می‌ماندند من به هیچ وجه با آنها کار نمی‌کردم.

سرمربی راه‌آهن در ادامه درباره شرایط پرسپولیس و حضور مانوئل به عنوان سرمربی این تیم گفت: من مربی راه‌آهنم نه پرسپولیس. آرزوی قلبی من این است که پرسپولیس به خاطر هوادارانی که شب و روز با این تیم زندگی می‌کنند موفق باشد. شخصا شناختی از خوزه ندارم، چرا که ما هیچ وقت فوتبال مصر را دنبال نمی کردیم که ببینیم این مربی چه شرایطی داشته است، اما امیدوارم که او با پرسپولیس موفق باشد، چرا که موفقیت او موفقیت پرسپولیس است.

علی دایی سرمربی پرسپولیس

دایی با اشاره به این که هیچ مذاکره‌ای با پرسپولیس برای قبول هدایت این تیم نداشته، گفت: من به هیچ عنوان صحبتی با مسئولان باشگاه پرسپولیس نکردم و تنها در روزنامه‌‌ها خوانده‌ام که این صحبت مطرح شده است. متاسفانه در این‌باره مسایلی مطرح شد که کاملا نادرست بود.

وی افزود: یارگیری پرسپولیس هم هیچ ارتباطی به من نداشت. مطمئنا اگر قرار بود این تیم با سلیقه من بسته شود، بازیکنان دیگری به پرسپولیس می‌آمدند. پرسپولیس بازیکنان خوبی را جذب کرده ‌البته غیر از یکی، دو جا که این هم نظر شخصی من است. آنها در دفاع و حمله بازیکنان خوبی دارند، ‌اما در خط هافبک نیاز به تقویت دارد.

سرمربی راه‌آهن با اشاره به طلب 319 میلیونی خود از باشگاه پرسپولیس گفت: از دو سال و نیم پیش من این رقم را از پرسپولیس طلب دارم و دوست ندارم که با شکایت طلبم را از پرسپولیس بگیرم. فقط یک بار زارع قائم مقام باشگاه با من صحبت کرد و گفت تا دو هفته دیگر طلبت را می‌دهیم که از آن روز یک ماه می‌گذرد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: ایسنا