وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
احیاء تنها محدود به ما مسلمانان نیست بلکه در فرهنگهای دیگر نیز ریشه ای دیرینه دارد . در فرهنگ وبستر احیاء با نامvigil از ریشه لاتینیvigilia معرفی می شود و معادلهایی که به همراه آن می آید، بیداری ، هشیاریwakefu...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احیاء در فرهنگهای دیگر


احیاء تنها محدود به ما مسلمانان نیست بلکه در فرهنگهای دیگر نیز ریشه ای دیرینه دارد . در فرهنگ وبستر احیاء با نامvigil از ریشه لاتینیvigilia معرفی می شود و معادلهایی که به همراه آن می آید، بیداری ، هشیاریwakefulness و مراقبتwatchfulness است.

سنت احیاء در اقوام دیگر به طور مشخص به قرن سیزدهم میلادی باز می گردد و این سنت ، هشیاری شب قبل از یک مناسبت بزرگ و یا عید مذهبی و همچنین نمازگزاری و بجا آوردن عبادات دیگر می باشد . احیاء همچنین آمادگی روحانیی است که عمدتا دسته جمعی مراسم آن برگزار می شود در فرهنگ بریتانیکا نیکا شب زنده داری را بیدار ماندن و دعا گزاری برای احترام به میت ذکر می کند که پیش از به خاک سپردن انجام می شود .

 مسیحیان اولین یکشنبه ماه مارس را که مقارن عید پاک است و ماه کاملPaschak moonدر آسمان دیده می شود ، شب زنده داری می کنند و به راز و نیاز می پردازند این نیت هم اکنون صبغه ای سیاسی پیدا کرده و از برگزاری مراسم صرف دینی فراتر رفته است . گروههایی که در نقاط مختلف جهان به جنگ و خونریزی اعتراض دارند. برای برپایی صلح به شب زنده داری می پردازند و هزاران شمع بر می افروزند .

 

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین