تبیان، دستیار زندگی
با سابقه‌ای كه از خلعتبری سراغ داریم، تا وقتی قرارداد او ثبت نشده هیچكس از تیم بعدی‌اش خبر ندارد. برای جباری هم باید تا آخرین ساعات صبر كرد، او اكثرا این گونه قرارداد می‌بندد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شاه‌ماهی‌های فوتبال همچنان بدون تیم


تا هنگام به پایان رسیدن مهلت نقل‌وانتقال بازیكن در روز پنجشنبه 22تیرماه، دقیقا 4 روز دیگر زمان باقی است. با تمام انتقال‌ها  خرید و فروش‌هایی كه صورت گرفته، هنوز 4 ستاره اسم‌ورسم‌دار بر روی زمین مانده‌اند كه تعیین تكلیف و سرنوشت آن‌ها از مهم‌ترین سوالات باقیمانده در این 4 روز خواهد بود.

بیایید نگاهی بیاندازیم به 4 ستاره معلق در آسمان فوتبال؛ شاید بتوانیم تیم آینده آن‌ها را حدس بزنیم.

خلعتبری و مجیدی و جباری

محمدرضا خلعتبری

پر بیراه نیست اگر بگوییم خلعتبری همان‌قدر كه تكنیك و استعداد فوق‌العاده‌ای دارد، در بازارگرمی هم از استعداد عجیب و نابی برخوردار است! بازیكنی كه هر روز اسمش سر از یك تیم در می‌آورد و یا در مصاحبه‌هایش در ایران فقط(!) برای پرسپولیس، سپاهان، استقلال و... بازی می‌كند.

این روزها خلعتبری بیش از هر چیز به سپاهان نزدیك است. سپاهانی كه خودش هم نفهمیده چطور سزار را از دست داده و جانواریو هم به طرز عجیبی از این تیم جدا شده است! رحیمی برای آن‌كه آتش خشم هواداران اصفهانی و همچنین كرانچار را بخواباند مجبور است هزینه زیادی را صرف این بازیكن ریزنقش كند. شاید این هزینه حتی از 1/3 میلیارد تومان مطرح شده هم بیشتر باشد.

با توجه به اینكه رویانیان حتی حاضر بود تا 1/5 میلیارد برای این ستاره هزینه كند و خلعت با این ارقام راضی نشد، پس رقم‌های پایین‌تر از قیمت پیشنهادی سردار كمی ناباورانه به نظر می‌رسد. به هر حال تا وقتی قرارداد خلعتبری ثبت نشده است هیچكس از تیم بعدی او خبر ندارد. همین نكته بس كه این بازیكن پارسال هم به كاشانی قول صد درصد بازی در تیم قرمزپوش را داده بود ولی سر از قطر در آورد!

نبودن فرهاد در استقلال كار را برای قلعه‌نویی راحت‌تر كرد. او كه در گذشته مشكلات زیادی با مجیدی داشت به بهانه سن زیاد، دور فرهاد را به راحتی خط كشید تا او  نتواند علیرغم میل زیادش برای بازی در استقلال به این تیم برگردد. به هر روی  مس كرمان یا تراكتور ممكن است مقصد آتی مجیدی باشند

فرهاد مجیدی

پسر محبوب آبی‌پوشان هزینه گزافی را بابت دیدن چشم‌های تیام پرداخت كرد! تبدیل شدن به یكی از عوامل ناكامی استقلال در فصلی كه گذشت، نیم‌فصل نه‌چندان موفق در قطر، قانون بازی ندادن ایرانی‌ها در امارات و بازی نكردن در این كشور، و بالاخره بازگشت امیر قلعه‌نوعی به استقلال!

نبودن فرهاد در استقلال كار را برای قلعه‌نویی راحت‌تر كرد. او كه در گذشته مشكلات زیادی با مجیدی داشت به بهانه سن زیاد، دور فرهاد را به راحتی خط كشید تا او  نتواند علیرغم میل زیادش برای بازی در استقلال به این تیم برگردد. به هر روی  مس كرمان یا تراكتور ممكن است مقصد آتی مجیدی باشند. همچنین سپاهان نیز از مشتریان فرهاد بود اما با توجه به پر شدن لیست لیگ برتری سپاهان، شانسی برای حضور در این تیم ندارد. گزینه تراكتور به‌دلیل رابطه نه‌چندان خوب فرهاد و تماشاچیان تبریزی این تیم، كمرنگ‌تر از مس است اما اگر او را با پیراهن قرمز تبریزی‌ها دیدیم نباید تعجب كرد. البته از حسین هدایتی هم نباید غافل شد! عابربانك فوتبال ایران هر چند برای بار اول پیشنهادش رد شد اما باید منتظر پیشنهادات دیگرش بود!

جباری

مجتبی جباری

آقای شماره 8 هم از دیگر ستاره‌های بدون تیم ایران است. زیدان شیشه‌ای آبی‌ها، پیشنهاد خارجی چشمگیری نداشت تا نتواند فوتبال خود را خارج از مرزها دنبال كند. همچنین او بار دیگر از بدنسازی فرار كرد تا مدیران باشگاه‌ها با وسواس بیشتری برای بستن قرارداد با او وارد عمل شوند. مس و تراكتور از مشتریان مجتبی هستند اما مایل نیستند رقم میلیاردی را خرج او كنند. با توجه به این موضوع، مجتبی در چرخشی دوباره، باز هم با مسئولان استقلال پای میز مذاكره نشست. گرینه ایده‌آل مجتبی، همین تیم استقلال است، طوری كه حاضر است حتی كار كردن با امیر را به جان بخرد.

امیر هم واقف به توانایی‌های فوق‌العاده مجتبی است و حاضر است در صورت تعهد مجتبی به پایبندی به چارچوب وی با او كار كند! برای مجتبی نیز باید تا روز آخر و ساعات آخر صبر كرد، وی اكثرا این گونه قرارداد می‌بندد!

جواد نكونام

كاپیتان تیم ملی ایران و بازیكن سابق اوساسونا به نظر شرایطش از همه مشخص‌تر است. قیمت بالای رضایتنامه او برای باشگاه‌های ایرانی بسیار سنگین است و امیدی به بازگشت نكو به فوتبال ایران نیست. به نظر می‌آید داشتن پدر استقلالی هم چاره كار نیست و او را فصل بعد باید در قطر یا تركیه دید.

بخش ورزشی تبیان

منبع: گل