تبیان، دستیار زندگی
طبوعات مطبوعات در پیشرفت ورزشكاران نقش اول را دارند حمید استیلی: ما حرفه یی نیستیم حمید استیلی، با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران در نمایشگاه مطبوعات گفت: بیش از 60 درصد موفقیت های ورزشی ایرانی ها بر اساس تجربه و تمری...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همراه با دهمین جشنواره مطبوعات

مطبوعات در پیشرفت ورزشكاران نقش اول را دارند

حمید استیلی: ما حرفه یی نیستیم

حمید استیلی، با حضور در غرفه خبرگزاری دانشجویان ایران در نمایشگاه مطبوعات گفت: بیش از 60 درصد موفقیت های ورزشی ایرانی ها بر اساس تجربه و تمرین به دست می آید، در حالی كه در دنیا این موفقیت ها بیشتر با رقابت اصول علمی حاصل می شوند.

وی همچنین در گفت وگو با ایسنا، نقش مطبوعات در پیشرفت ورزشكاران را مهم توصیف كرد و ادامه داد: رسانه ها درایران به شكل بسیار گسترده ای زیاد شده اند و برخی از این نشریات نیز برای پر كردن صفحات خود از چاپ هر نوع مطلبی استقبال می كنند.

استیلی این روش را ترویج شایعه و اخبار كذب در رسانه ها خواند و افزود: پرداختن به مسائل حاشیه ای در فوتبال و ورزش ما به شكل نامطلوبی رواج پیدا كرده است، به طوری كه متاسفانه گاهی دیده می شود در بسیاری از مواقع بدون توجه به برخی مسائل ملی قلم فرسایی می كنند.

این بازیكن فوتبال، مشكل دیگر رسانه ها را انتقادهای بی رویه از مربیان خارجی دانست و تصریح كرد: ما برای پیشرفت در كارمان به دانش مربیان خارجی نیاز داریم، اما متاسفانه مثلاً در نمونه آخر آن، یعنی آقای كخ، دیدید كه بعد از رفتن او خیلی ها خوشحال شدند، این در حالی است كه فوتبال ما به امثال كخ نیاز دارد.

استیلی خاطر نشان كرد: مربی خارجی خوب است، به شرط این كه چوب لای چرخ او نگذاریم؛ ما وقتی زمین مناسب در پایتخت برای تمرین نداریم، وقتی باشگاه به تعهدات خود در قبال فوتبالیست ها عمل نمی كند، مربی خارجی چه می تواند بكند.

وی پاس نشدن چكهای بازیكنان تیم پیروزی را عمده ترین مشكل آنها در حال حاضر دانست و گفت: باشگاه پیروزی هنوز به تعهدات مالی خود عمل نكرده است و بچه ها بلاتكلیف مانده اند. بعضی ها می گویند در عالم حرفه ای گری بازیكنان نباید نسبت به مسائل مالی حساس باشند، اما باید گفت كه ما حرفه ای نیستیم.

استیلی خاطر نشان كرد: این نظرات هر چند درست است، اما مربوط به فوتبالیستهای باشگاههای خارجی است كه قرارداد یك بازیكنش به اندازه كل بودجه فدراسیون ماست.

استیلی با بیان اینكه دو شغله بودن مشكلی است كه فوتبالیستهای ما همچون دیگر مردم كشورمان با آن دست به گریبان هستند، افزود: بازیكنان ما به جز فوتبال شغل های دوم و سوم دیگری دارند، در حالی كه در هیچ جای دنیا چنین چیزی در مورد ورزشكاران حرفه ای وجود ندارد.