وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
با آماده سازی کتاب و مطالعه آن در این ایام معنوی به گسترش فرهنگ کتابخوانی، ارتقاء معرفت دینی خود و دیگران، کمک به نشر فرهنگ اصیل اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و صالحات الباقیات همت نمائید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

طرح فَاسْتَبِقُواْ الْخَیْرَاتِ

مسابقه کتابخوانی از میلاد تا شهادت امیرالمومنین (13 رجب تا 21 رمضان)


با آماده سازی کتاب و مطالعه آن در این ایام معنوی به گسترش فرهنگ کتابخوانی، ارتقاء معرفت دینی خود و دیگران، کمک به نشر فرهنگ اصیل اسلام و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و صالحات الباقیات همت نمائید.

طرح فَاسْتَبِقُواْ الْخَیْرَاتِ

مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن در راستای اهداف فوق طرح فاستبقوا الخیرات را با توکل به خداوند متعال در فاصله سیزدهم رجب تا بیست و یکم رمضان به اجرا در می‌آورد. هدف ایجاد زمینه ای برای همگان است تا در این امر خیر شرکت کنند و حسب آیه 148 سوره بقره بر یکدیگر پیشی گیرند.

شرکت در این طرح به سه صورت می‌تواند انجام پذیرد:

روش اول مطالعه کتاب‌های موجود در کتابخانه است، هر روز یا هرچند روز یک کتاب جدید.

روش دوم کمک به بهبود عرضه کتاب‌های موجود در کتابخانه است که شما با بازدید از کتابخانه نسبت به راستی آزمایی پیوندهای موجود در کتابخانه اقدام می نمائید.

 روش سوم آماده سازی کتاب‌های جدید برای کتابخانه می‌باشد. تمام آموزش‌های لازم در صفحات کتابخانه با نوشته و تصویر موجود است.

برای آشنایی بیشتر با این طرح و کتابخانه معارف اسلامی مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن به آدرس زیر مراجعه و صفحه کتاب‌های جدید را ملاحظه فرمائید.

WWW.KETAAB.IEC-MD.ORG

یکی از مهم‌ترین اهداف از تبلیغ دین، نشر معارف اهل بیت (ع) است و حسب روایتی، در صورتی که کلام اهل بیت (ع) در قالب زیبا بیان شود، مردم خود به آن سو خواهند آمد. همچنین حکومت جهانی اهل بیت (علیهم السلام)، نیاز به زمینه سازی فرهنگی دارد و در همین راستا سرلوحه کار کتابخانه مرکز تعلیمات اسلامی نیز روایتی از امام رضا علیه‌السلام است که می‌فرمایند: «رحم الله لامراً احیا امرنا» یعنی خدا رحمت کند کسی را که امر ما را زنده نگه می‌دارد. بعد از امام پرسیدند: «کیف یحیی امرکم» یعنی چگونه امر شما زنده می‌شود. امام پاسخ دادند : «یتعلم علومنا و یعلمه الناس لو علم الناس محاسن کلامنا لتبعونا» یعنی علم ما را یاد بگیرد و به دیگران منتقل کند. اگر مردم خوبی‌های کلام ما را می‌دانستند از ما تبعیت می‌کردند؛ و لذا ما کوشش می‌کنیم که بتوانیم ذره‌ای از معارف اهل بیت (علیهم السلام) را در قالبی زیبا و در عین حال ساده و قابل دسترسی سریع به جهانیان برسانیم تا بدین وسیله به سهم ناچیز خود در فراهم آوردن اصلی‌ترین مقدمات حکومت اهل بیت علیهم السلام قدمی برداشته باشیم انشاء الله.

مرکز تعلیمات اسلامی واشنگتن در راستای اهداف فوق طرح فاستبقوا الخیرات را با توکل به خداوند متعال در فاصله سیزدهم رجب تا بیست و یکم رمضان به اجرا در می‌آورد.

در حدیث بسیار زیبایی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) نقل شده است: "إنَّ لِرَبِِّکُم فی أیَّامِ دَهرِکُم نَفَحَات، فَتعَرَّضوُا لَهُ، لَعَلَّهُ أن یُصِیبَکُم نَفحَه مِنهَا، فَلا تُشقوُنَ بَعدَهَا اَبَدا"، "البته در روزگار عمر شما نسیم هائی از طرف خداوند بر شما می‌وزد، پس خود را در معرض آن‌ها قرار دهید. باشد که نسیمی از او به شما بوزد، تا این که بعد از آن هرگز به شقاوت نیفتید. "

کسی که از این الطاف الهی قدر شناسی کند، به خوان خصوصی خداوند متعال دعوت می‌شود. این به دلیل شکر گزاری بنده است که خداوند وعده فزونی بر آن داده است. "لَئِن شَکَرتُم لَاَزیِدَنَّکُم..." و چه وصف ناشدنی هستند این نسیم‌های دیار دوست. و این ما هستیم که باید این فرصت‌ها را غنیمت شمرده و خویش را در معرض این نفحات الهی قرار دهیم.

شاید این امکان کمک نیز نظیر همان نفحات باشد و عمل ما همان شکرگزاری ما.

 

بخش کتاب و کتاب خوانی تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین