وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان، در آستانه بزرگترین رویداد ورزشی قاره اروپا، به بررسی تاثیر شرایط بد اقتصادی بر این رویداد پرداخت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جام ملتهای اروپا از نگاه تبیان

جام ملت های اروپا

موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان، در آستانه بزرگترین رویداد ورزشی قاره اروپا، به بررسی تاثیر شرایط بد اقتصادی بر این رویداد پرداخت.

به گزارش روابط عمومی، بخش ورزشی موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان در مقاله ای به تحلیل تاثیر شرایط نابسامان اقتصادی بر جام ملتهای اروپا پرداخت.

فاتح حسینی در این مقاله می نویسد :«لهستان و اکراین این بار به عنوان دومیزبان مشترک با تمام مشکلات اقتصادی و سیاسی که این کشور ها را فراگرفته بود میزبان زیباترین تورنمنت فوتبال اروپا هستند. نکته قابل توجه ای که در این دوره از رقابت ها وجود دارد این است که بزرگانی چون اسپانیا، آلمان،پرتغال و ایتالیا که بیش از همه به عنوان مدعیان فتح جام شناخته شده اند با مشکلاتی دست و پنجه نرم می کنند که شاید امکان داشته باشد که حتی در مرحله گروهی با عدم صعود مواجه شوند! البته باز هم باید حساب اسپانیا و آلمان را جدا کرد ولی تاریخ بارها نشان داده که در این رقابت ها هیچ چیز قابل پیشبینی نیست . جام ملت های اروپا در این دوره زیر سایه بحران مالی و اقتصادی که شبه آن بر سر جامعه اروپا افتاده کار خود را آغاز میکند به طوری که قهرمان دوره قبل یعنی اسپانیا یکی از همان تیم هایی است که با افت شدید مالی و بحران اقتصادی در بازار بورس اروپا . همچنین نرخ تورم بالا و افزایش بیکاری در سطح جامعه مواجه شده است. البته باید عنوان کرد علاوه بر اسپانیا سه کشور ایرلند ، ایتالیا و کرواسی همگی با بحران‌های مالی جهانی دست به گریبان می‌باشند. نکته جالب آن است که تیم ملی یونان تنها تیمی است که در فضای بدهی‌ زده‌ یونان ، خارج از گروه سوم این رقابت‌ها قرار دارد.در این شرایط اسپانیا نیز خود از بحران‌های مالی جهانی کم ضربه نخورده است و این امر ماتادورها را از لحاظ روحی در شرایط نا مساعدی قرار داده است. تیم ملی یونان در یورو 2004 شرایطی مشابه به شرایط اسپانیا در یورو 2008 را داشت. در آن زمان شاگردان ری‌هاگل با وجود آن‌که از فضایی ناامید و افسرده راهی رقابت‌های یورو به میزبانی پرتغال شده بودند ، موفق به کسب عنوان قهرمانی شدند و با این امر شوک بسیار بزرگی را به ملت خود وارد ساختند و آن‌ها را غرق در احساساتی قریب و غیرقابل توصیف ساختند. البته باید عنوان کرد علاوه بر مشکلات مالی که گریبان بعضی از تیم ها را گرفته مسائل فساد در بدنه فوتبال داخلی ایتالیا نیز یکی دیگر حاشیه هایی است که این تورنمنت را تحت تاثیر خودش قرار داده است. »

 

 

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین