تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی والیبال ایران در آغاز روز نهم مسابقات گزینشی المپیک نتیجه دیدار برابر صربستان را واگذار کرد تا صرب ها ضمن گرفتن انتقام شکست قبلی برابر ایران، به عنوان قهرمانی زودهنگام این مسابقات دست پیدا کنند و راهی المپیک 2012 لندن شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

صعود والیبال به روز آخر کشید


مسابقات والیبال انتخابی المپیک در منطقه توکیو ژاپن پس از یک روز استراحت تمام تیم‏های شرکت کننده از امروز شنبه آغاز پیگیری شد. در نخستین روز این رقابت‏ها تیم ملی والیبال ایران به مصاف صربستان رفت. این دیدار که در سالن متروپولیتن برگزار شد با نتیجه 3 بر صفر به سود صربستان به پایان رسید.

نتیجه کامل دیدارتیم‏های ملی والیبال ایران و صربستان در روز نهم مسابقات والیبال گزینشی المپیک به شرح زیر است:

* ایران صفر - صربستان 3

(28 بر 30)، (28 بر 30)، (22 بر 25)

ایران و صربستان

دیدار حساس دو تیمی که تا پایان روز هفتم مسابقات والیبال گزینشی المپیک بهترین‏های این رقابت‎ها در جدول رده بندی بودند، در حالی آغاز شد که بازیکنان ایران موقعیت خوبی را برای پیروزی در گیم اول از دست دادند. در طول این گیم بازیکنان دو تیم از درحمله و دفاع تقریبا برابر با یکدیگر پیش رفتند اما عملکرد بهتر صرب‏ها در سرویس و دریافت‏های اول برتری در اوایل گیم نخست را در اختیار صرب‎ها گذاشت طوریکه آنها 17 بر 13 پیش افتاده بودند البته ملی‌پوشان ایران در ادامه با دفاع بهتر و چند حرکت خوب از طرف نادی توانستند نتیجه بازی را 21 بر 17 به سود خود ثبت کنند اما آنها قدر این برتری را ندانستند و امتیاز این گیم را از دست دادند. تعویض‎های سرمربی صربستان در این گیم به پیروزی تیمش کمک زیادی کرد.

گیم دوم برخلاف گیم نخست با امتیازآوری ایران آغاز شد اما این شروع خوب هم برای تیم ملی کشورمان خوش یمن نبود چون آنها برخلاف آغاز خوبی که داشتند و آن را تا اواسط گیم هم ادامه دادند، درنهایت این گیم را هم با نتیجه‎ای مشابه گیم اول واگذار کردند. درطول این گیم بازیکنان ایران امتیازهشت سرویس را از دست دادند به همین دلیل و با وجودیکه بازیکنان صربستان هم بارها مرتکب خطا شدند نتوانستند اختلاف امتیاز خود را حفظ کنند.

تیم ملی والیبال ایران در حالی نتیجه دیدار برابر صربستان را واگذار کرد که تا پیش از آغاز دیدارهای امروز در رده دوم جدول رده بندی قرار داشت و می توانست با پیروزی برابر صربستان جایگاه خود را در این رده تثبیت کند اما با واگذاری کامل نتیجه و امتیاز این بازی، موقعیت ایران در جدول رده بندی متزلزل شد.

تیم ملی والیبال ایران فعلاو با وجود باخت برابر صربستان همچنان در رده دوم جدول رده است اما در صورتیکه استرالیایی‏ها بتوانند در دیدار امروز خود کره‎ای‎ها را شکست دهند، جای ایران در این رده تصاحب خواهند کرد

تا پیش از دیدار امروز ایران عنوان بهترین مدافع را درمیان تیم‏های شرکت کننده داشت اما در دو گیم دیدار برابر صربستان تیم ملی کشورمان بارها در مقابل سرویس های پرقدرت صربستان متزلزل نشان داد. این چیزی بود که در گیم سوم به پیروزی صرب‏ها کمک کرد. بازیکنان ایران در این گیم آغاز خوبی نداشتند و در طول گیم هم با ضعفی که در دریافت های اول داشتند نتوانستند مانع از برتری حریف شوند.

تیم ملی والیبال ایران فعلاو با وجود باخت برابر صربستان همچنان در رده دوم جدول رده است اما در صورتیکه استرالیایی‏ها بتوانند در دیدار امروز خود کره‎ای‎ها را شکست دهند، جای ایران در این رده تصاحب خواهند کرد. ضمن اینکه صربستان نیز باپیروزی در دیدار امروز جایگاه خود را در صدر جدول رده بندی تثبیت کرد و قهرمان مسابقات شد. صرب ها با این قهرمانی سهمیه اول این رقابت‎ها برای بازی‏های المپیک را دریافت کردند.

تیم ملی والیبال ایران در حالی نتیجه دیدار امروز برابر صربستان را واگذار کرد که سال گذشته دررقابت‏های جام جهانی موفق شده بود این تیم را که سابقه قهرمانی در المپیک و تجربه بارها حضور در لیگ جهانی را دارد، با نتیجه 3 بر 2 شکست دهد. به نظر می‎رسد غروز ناشی از همان پیروزی مانع از عملکرد نتیجه بخش ملی پوشان ایران در بازی امروز شد.

مسابقات والیبال گزینشی المپیک امروز با سه دیدار دیگر پیگیری می‎شود. برنامه دیدارهای امروز به این شرح است:

* ونزوئلا - چین

* استرالیا - کره جنوبی

* ژاپن - پورتوریکو

بخش ورزشی تبیان


منبع: مهر