تبیان، دستیار زندگی
مصدومیت زانوی وزنه‌بردار فوق سنگین تیم ملی ایران وی را با خطر محرومیت از حضور در بازی‌های المپیک مواجه کرده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شوک بزرگ به ورزش ایران


مصدومیت زانوی وزنه‌بردار فوق سنگین تیم ملی ایران وی را با خطر محرومیت از حضور در بازی‌های المپیک مواجه کرده است.
بهداد سلیمی

تیم ملی وزنه‌برداری ایران که خود را برای حضور موفق در المپیک 2012 لندن آماده می‌کند در آخرین مراحل آماده‌سازی از پایان هفته گذشته اردوی تدارکاتی خود را با حضور 8 وزنه‌بردار در بجنورد آغاز کرد.

این اردو در حالی در بجنورد ادامه دارد که اخبار خوشایندی از آن به گوش نمی‌رسد. از جمله این خبرها که می‌تواند شوک بزرگی برای ورزش کشورمان محسوب شود، مصدومیت بهداد سلیمی، وزنه‌بردار فوق سنگین و قوی‌ترین مرد جهان است.

در فاصله 51 روز مانده تا آغاز بازی‌ها سلیمی آنچنان که باید و شاید تمرین نمی‌کند و امکان دارد مصدومیت وی برای حضور در المپیک 2012 لندن مشکل‌ساز شده و چه بسا پیشرفت این آسیب‌دیدگی به از دست دادن المپیک منجر شود.

کوروش باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص این خبر گفت: زانوی چپ بهداد سلیمی از ناحیه کشکک مشکل پیدا کرده است و این مصدومیت او را اذیت می‌کند. در مجموع درد زانو در تمرینات برای سلیمی مشکل ساز شده است.

وی در پاسخ به این سۆال که پزشکان در مورد مصدومیت سلیمی چه تشخیصی داده‌اند، اظهار داشت: هنوز فرصت نشده است تا به پزشک مراجعه کند، اما زیر نظر فیزیوتراپ کارهای درمانی را انجام می‌دهد.

کوروش باقری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خصوص این خبر گفت: زانوی چپ بهداد سلیمی از ناحیه کشکک مشکل پیدا کرده است و این مصدومیت او را اذیت می‌کند. در مجموع درد زانو در تمرینات برای سلیمی مشکل ساز شده است

باقری با اشاره به اینکه سلیمی هر روز با درد تمرین می‌کند، یادآور شد: نسبت به برنامه تمرینی که سلیمی دارد یک مقدار مراعات وی را می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری در مورد اینکه سلیمی تا چه اندازه برای رسیدن به المپیک 2012 لندن شانس دارد گفت: هر چه خدا بخواهد. وضعیت وی 50 – 50 است. اگر همین وضعیت ادامه داشته باشد و خدای ناکرده مصدومیتش پیشرفت کند امکان خط خوردنش از ترکیب تیم ملی اعزامی به المپیک نیز وجود دارد.

بخش ورزشی تبیان


منبع: فارس