تبیان، دستیار زندگی
مرد یا زن بودن ، متاهل یا مجرد بودن در نگاه و نوع برخورد افراد با شغل متفاوت است . مطمئنا بعد از ازدواج برای زنان شغل هدف دوم می شود و مردان به عنوان مدیر خانواده بعد از ازدواج ، به درآمد حاصل از شغل و نوع آن جدی تر نگاه می کنند.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زندگی با هیجان در کنار یک خبرنگار


مرد یا زن بودن ، متاهل یا مجرد بودن در نگاه و نوع برخورد افراد با شغل متفاوت است . مطمئنا بعد از ازدواج برای زنان شغل هدف دوم می شود و مردان به عنوان مدیر خانواده بعد از ازدواج ، به درآمد حاصل از شغل و نوع آن جدی تر نگاه می کنند.

خبرنگار

زندگی ترکیب عجیب وغریبی دارد، افراد روز و شب تلاش می کنند ، زندگی با آرامش و در عین حال همراه با رفاه داشته باشند. یکی از عواملی که میزان رفاه را در زندگی تعیین می کند ، شغل است. شاغل بودن، از نیازهای اصلی زندگی است و زندگی را از تکرار خارج کرده، کسالت و بی هدف بودن را بی رنگ می کند. تامین مخارج روزمره زندگی مهمترین قسمت در زندگی کاری است . اما یادمان باشد ، شغل های مختلف در زندگی تاثیرات خاص خود را دارد.

مرد یا زن بودن ، متاهل یا مجرد بودن در نگاه و نوع برخورد افراد با شغل متفاوت است . مطمئنا بعد از ازدواج برای زنان شغل هدف دوم می شود و مردان به عنوان مدیر خانواده بعد از ازدواج ، به درآمد حاصل از شغل و نوع آن جدی تر نگاه می کنند.

در زندگی متاهلی مرد باشید و یا زن ، وقتی به خانه بر می گردید باید تمام مشکلات کاری را پشت در خانه جا بگذارید و ذهن و افکارتان را بر روی آنچه در محل کارتان اتفاق افتاده ، ببندید .

گاهی مزایا و درآمد حاصل از شغل نیست که باعث می شود در زندگی آرامش حاکم باشد در واقع نوع شغل خیال افراد خانواده را راحت می کند . اگر همسر تان شبها با فکری آسوده سر بر بالش نگذارد ،  استرس های او شما را هم درگیر می کند.

شغل خبرنگاری، روزنامه نگاری از آن دسته شغل هایی است، افراد روی یک تیغ دولبه حرکت می کنند. با تمام هیجانات وشیرینی هایی که دارد گاهی فرد را غافلگیر می کند و تلخ می شود. اضطراب وسرعت در این شغل حرف اول را می زند و این امر مطمئنا در زندگی خانوادگی بی تاثیر نیست.

دید متفاوت یک فرد مطبوعاتی به زندگی

اگر شریک زندگی شما خبرنگار وروزنامه نگار است، هنگامی که در جامعه قدم می زند ، مثل دیگران به اطراف نگاه نمی کند و دید متفاوتی دارد . گاهی افکار شریک زندگی تان حتی هنگامی که کنار شماست، در حال بررسی یکی از معضلات جامعه اعم از اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و ... است.

شاید اگر روزی کودک دستفروشی به ماشین تان نزدیک شود، تنها جسم همسرتان در کنار شما باشد و فکرش درگیر کودکان کار و مشکلات زندگی آنها می شود . او نگران فرزندی است که در آینده خواهد داشت.

هنگاهی که معلولی نمی تواند با ویلچرش از پلی عبور کند، همسر شما در ذهن کلمات مقاله اش را در مورد حقوق شهروندی معلولان مرور می کند . کلمات مقاله ای که شاید گره هایی از مشکلات و موانع شهری سر راه معلولان را بردارد.

نگاه همسرتان را به جامعه بپسندید

نکته حائز اهمیت این است که اگر شما از جمله  افرادی هستید که دوست دارید همسرتان توجه بیشتری به شما داشته باشد ، باید به یاد داشته باشید که گاهی نگاه او به جامعه بیشتر از نگاه او به شما است.

شاید آنقدر دید همسرتان را به جامعه بپسندید که عاشق نگاه او شوید و تا پایان زندگی دست انداز گزارشهای او نشوید و با او همراهی کنید.

حقوق و مزایای کار خبرنگاری آنقدر نیست که شما زندگی عالی و بدون دغدغه مالی داشته باشید. شاید روزی یک خبرگزاری و روزنامه تعطیل شود و شریک زندگی تان مجبور شود تا مدتها سر کار نرود

اگر همسرتان شغل مطبوعاتی دارد چه در جایگاه مدیر مسئول، سردبیر، دبیر وخبرنگار کار او با استرس های خاص همراه است. لازم است، قبل از ازدواج شریک زندگی تان را با موقعیت شغلی تان و شرایطی که قرار است در آن قرار بگیرد و زیر یک سقف زندگی کند، آشنا کنید.

آرامش در خانواده، رکن اصلی

خبرنگاران معمولا به خاطر عدم امنیت شغلی مجبور هستند همزمان در چند رسانه فعالیت کنند. ممکن است همسر شما در یک روز در دو رسانه کار کند و در یک رسانه حق التحریر باشد. با توجه به اینکه شغل شریک زندگی تان با استرس و هیجانات فراوان همراه است پس لازم است زندگی شخصی اش از آرامش برخوردار باشد.

حقوق و مزایای کار خبرنگاری آنقدر نیست که شما زندگی عالی و بدون دغدغه مالی داشته باشید. شاید روزی یک خبرگزاری و روزنامه تعطیل شود و شریک زندگی تان مجبور شود تا مدتها سر کار نرود. اگر این فرد مرد خانواده باشد، نیازمند است تا شما تکیه گاه خوبی باشید. او مطمئنا برای رسانه های دیگر خواهد نوشت اما فراهم کردن محیطی آرام در خانه وظیفه شماست.

افراد مطبوعاتی جمعه ها به مکتب می روند

سیزده بدر از آن روزهایی است که یک خبرنگار در کنار افراد خانواده نیست، شاید برایتان جالب باشد که بدانید اگر شریک زندگی شما در روزنامه مشغول کار است، جمعه ها در کنار شما نخواهد بود. معمولا خبرنگارهای روزنامه ها و خبرگزاری های بزرگ روزهای قبل از تعطیلی در منزل حضور ندارند چرا که باید روز بعد از تعطیلات روزنامه در کیوسک باشد.

خبرنگار

صبر و گذشت ویژگی یک خبرنگار

زندگی با افراد مطبوعاتی لذت بخش است، به این دلیل که آنها در این شغل  یاد گرفته اند ،  از حق دیگران دفاع کرده و کام شان را شیرین کنند. یک روزنامه نگار به خاطر دیگران قلمش را هر چند که شاید به نفع مسئولین نباشد و همچنین برای خودش دردسر ساز باشد،  بر روی کاغذ     می چرخاند تا حق ادعا نشده ای را با کلمات به تصویر بکشد. پس اگر با یک مطبوعاتی ازدواج کنید، معمولا فرد با گذشت وصبوری است در مقابل خطاهای شما گذشت می کند چرا که روزی به خاطر حق مردم از حق خود گذشته است، اما خطاهای شما را نادیده نمی گیرد و سعی می کند تا با گفتمان مشکلات را حل کند چرا که حرفه اش به او آموخته است که گفت وگو مسائل را حل می کند نه با جنگ ودعوا.

حرف های خاله زنکی در زندگی جایی ندارد

اگر به دنبال همسری هستید که حرف های خاله زنکی جایی در زندگی اش نداشته باشد، بهترین گزینه ازدواج با یک خبرنگار حرفه ای است. او آنقدر در کارش و در میان مشکلات مردم جامعه اش غرق شده است که گاهی وقتی شما هم می روید تا او را نجات دهید با خود غرق می کند.

در مورد خبرنگاران یک نکته را فراموش نکنید آنها فرایند اجتماعی شدن را خوب طی کرده اند و در شغل شان آنقدر زمین خورده اند که یاد گرفته اند چگونه دوباره بایستند.این افراد معمولا منزوی وگوشه گیر نیستند، پس یادتان باشد در مهمانی افراد زیادی را دور خودشان جمع می کنند و از مطالبی سخن می گویند که توجه همه را جلب خواهد کرد. به نوعی می توان گفت خبرنگاران افراد خوش مشربی هستند.آنها سعی ندارند با تکبرشان راههای ورود انسانها را به درون خود مسدود کنند و تلاش می کنند راههای ورود به دیگران را به راحتی بگشایند.

سعی نکنید آنها را از شغل شان زده کنید چرا که اگر آنها قلمشان را زمین بگذارند، افکارشان زمین گیر  می شوند.

هانیه ورشوچی

بخش خانواده ایرانی تبیان


مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.