تبیان، دستیار زندگی
بینی گرفته، چشم های خارش دار، سرفه های آزار دهنده، و دیگر علائم آلرژی می تواند زندگی را به یک مصیبت تبدیل نماید...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بدترین اشتباهات هنگام ابتلا به آلرژی


اگر می خواهید از دست گردوخاک، گرده های گیاهان، و هر نوع آلودگی هوایی که آلرژی‌زا محسوب می شوند، خلاصی یابید، حتماً دستگاه تهویه هوا را روشن کنید.


آلرژی

بینی گرفته، چشم های خارش دار، سرفه های آزار دهنده، و دیگر علائم آلرژی می تواند زندگی را به یک مصیبت تبدیل نماید.

اما آیا خود می توانیم به خود درمانی در رابطه با آلرژی بپردازیم؟

در اینجا از بزرگترین اشتباهاتی نام می بریم که هنگام ابتلا به آلرژی مرتکب آنها می شویم و از شما می خواهیم که این خود درمانی ها را انجام ندهید.

پنجره ها را باز می کنید

هنگامی که فصل گرده افشانی گیاهان فرا رسیده است، حتما پنجره ها را ببندید و دستگاه تهویه ی هوا را روشن کنید. استفاده از این دستگاه در اتومبیل، می تواند مقدار گرده های وارد شده به بدن شما را به میزان 30 درصد کاهش دهد.

از گرده افشانی های فصلی، به کلی چشم پوشی می کنید

مردم باید نسبت به گرده افشانی گیاهان توجه کنند و بدانند اگر به آلرژی مبتلا هستند، حتما در این فصل اذیت خواهند شد. هر چه بیشتر از این موضوع آگاه باشید، بهتر می توانید علائم بیماری را تحت کنترل خود قرار دهید.

در ساعات اشتباه ورزش می کنید

اگر از پیاده روی در خارج از خانه لذت می برید، لطفا هنگام صبح و عصر این کار را انجام ندهید. با طلوع خورشید، گیاهان و درختان آماده ی فعالیت گرده افشانی می شوند. سطوح گرده افشانی در اوایل صبح و عصر، به اوج خود می رسد. اگر دوست دارید پیاده روی کنید، این کار را هنگام غروب خورشید انجام دهید.

دستگاه تصفیه هوا را خاموش می کنید

اگر می خواهید از دست گردوخاک، گرده های گیاهان، و هر نوع آلودگی هوایی که آلرژی‌زا محسوب می شوند، خلاصی یابید، حتماً دستگاه تهویه هوا را روشن کنید.

بالش های پر می توانند بسیار آلرژیک باشند و هرچه از عمرشان بگذرد، خطرشان نیز بیشتر می شود. بالش هایی که از مواد مصنوعی مانند پُلی استر تهیه شده اند، برای افراد دچار آلرژی انتخاب مناسب تری به شمار می آیند

محیط زندگی پاک و مرتبی ندارید

حیوانات پشمالو، واقعا بامزه و دوست داشتنی هستند، ولی متاسفانه یکی از علل اصلی آلرژی در اکثر کشورهای جهان، همین حیوانات هستند. پس تا جایی که امکان دارد این حیوانات را درون خانه قرار ندهید. علاوه بر این، با کفش هم وارد خانه نشوید.

از علائم آلرژی چشم پوشی می کنید

بسیاری از بزرگسالان پس از مدت ها به حیوانات خانگی یا گرده گل ها و گیاهان، آلرژی پیدا می کنند. اگر هر ماه به خاطر سینوزیت خود آنتی بیوتیک مصرف می کنید، این احتمال وجود دارد که به گرده گیاهان آلرژی داشته باشید.

استفاده ی مداوم از آنتی بیوتیک ها، نه تنها ضروری نیست، بلکه ممکن است سبب ایجاد آلرژی به دارو در شما شود و به درمان آلرژی شما به گرده ی گیاهان، کمکی نکند. پس مراقب خود باشید.

توجهی به رختخواب و بالش خود ندارید

آیا از خوابیدن بر روی این بالش گرم و نرم، لذت می برید؟ اما همین بالش راحت، ممکن است برای شما مشکل ایجاد کند، بخصوص اگر مدت زمانی طولانی است که آن را زیر سر می گذارید.

پَرها می توانند بسیار آلرژیک باشند و هرچه از عمرشان بگذرد، خطرشان نیز بیشتر می شود. بالش هایی که از مواد مصنوعی مانند پُلی استر تهیه شده اند، برای افراد دچار آلرژی انتخاب مناسب تری به شمار می آیند.

جدا از مورد ذکر شده، می توانید رویه ی بالش خود را از پارچه هایی تهیه کنید که خاک و گَردوغبار را به خود جذب نکند.

پرنده های خانگی، هیچ مشکلی ایجاد نمی کنند

پرنده ها نیز می توانند یکی از عوامل ابتلا به آلرژی محسوب شوند. داشتن یک پرنده در خانه می تواند مسبب مشکلات زیادی شود. بسیاری از مردم این موضوع را درک نمی کنند، زیرا ایجاد آلرژی به چندین سال زمان نیاز دارد.

اگر نسبت به یک حیوان یا ماده، آلرژی دارید، تا جایی که می توانید از آن فاصله بگیرید.

در هر حال باید مراقب خود باشید!

بخش سلامت تبیان


منبع: سلامت نیوز

مطالب مرتبط:

چگونه حساسیت نگیریم...

آلرژی فصلی، سرماخوردگی نیست

حرف‌های ضد آلرژی

آلرژی بهاری شروع می شود

سرماخوردگی یا آلرژی؟

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.