تبیان، دستیار زندگی
استعفای علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال آنهم در شرایطی که همه گمان می‌کردند او در جمع آبی پوشان ماندنی می‌شود، سوالات زیادی را بوجود آورده که البته با توجه به اتفاقات پشت پرده هنوز پاسخی برای آنها پیدا نشده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ادامه بی‌سروسامانی در استقلال


استعفای علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال آنهم در شرایطی که همه گمان می‌کردند او در جمع آبی پوشان ماندنی می‌شود، سوالات زیادی را بوجود آورده که البته با توجه به اتفاقات پشت پرده هنوز پاسخی برای آنها پیدا نشده است.
فتح الله زاده

مدیرعامل باشگاه استقلال که براساس اعلام رئیس هیئت مدیره این باشگاه متن استعفانامه‌اش نه به دست او رسیده و نه رئیس مجمع باشگاه که محمد عباسی باشد، مشخص نیست با چه هدفی تصمیم به کناره گیری گرفته است. برای جدایی علی فتح‌الله زاده فرضیه‌های متفاوتی را می‌توان درنظر گرفت که مهمترین آن اختلاف نظرش با رسولی نژاد، رئیس هیئت مدیره باشگاه است.

اعضای هیئت مدیره باشگاه استقلال با انتخاب امیر قلعه نویی به عنوان سرمربی تیم فوتبال این باشگاه عملا فتح‌الله‌زاده را از میدان خارج کرده و به شرح وظایف مدیرعامل باشگاه ورود کردند. این موردی بود که فتح‌الله‌زاده چندی پیش از آن انتقاد و عنوان کرده بود اعضای هیئت مدیره باشگاه با انتخاب سرمربی برای تیم باعث می‌شوند که سرمربی در طول فصل از مدیرعامل باشگاه حرف شنوی نداشته باشد.

اما اگر فرض را بر این بگذاریم که علی فتح‌الله‌زاده از این تصمیم هیئت مدیره باشگاه ناراحت است، این پرسش مطرح می‌شود که چرا با وجود این ناراحتی او طی روزهای گذشته تکاپوی زیادی برای ماندن در استقلال داشت؟ با این شرایط باید مسائل دیگری در میان باشد که موجب  استعفای فتح‌الله‌زاده از مدیرعاملی استقلال شده باشد، چیزی فراتر از اختلاف سلیقه‌های معمول در همه باشگاه‌ها که محل مطرح شدن آن بیشتر در رسانه‌هاست!

مدیرعامل باشگاه استقلال که براساس اعلام رئیس هیئت مدیره این باشگاه متن استعفانامه‌اش نه به دست او رسیده و نه رئیس مجمع باشگاه که محمد عباسی باشد، مشخص نیست با چه هدفی تصمیم به کناره گیری گرفته است. برای جدایی علی فتح‌الله زاده فرضیه‌های متفاوتی را می‌توان درنظر گرفت که مهمترین آن اختلاف نظرش با رسولی نژاد، رئیس هیئت مدیره باشگاه است

همانطور که عنوان شد، علی فتح‌الله‌زاده از نحوه بازگشت امیر قلعه نویی به تیم استقلال ناراحت است و اینکه چرا هیئت مدیره باشگاه بدون درنظر گرفتن نقطه نظرات او سرمربی تیم را انتخاب کرده است اما ظاهرا عواملی دیگری نیز در میان است که باعث شده فتح‌الله‌زاده حداقل بصورت صوری تصمیم به استعفا بگیرد.

مدیرعامل باشگاه استقلال در مدت مدیریت خود در این باشگاه بیشتر با افرادی کار کرده است که با قلعه نویی ارتباط خوبی نداشته‌اند که از آن جمله می‌توان به مرحوم ناصر حجازی، اصغر حاجیلو، پرویز مظلومی، آتیلا حجازی و ... اشاره کرد. هنوز از خاطر علاقمندان به فوتبال نرفته است، مخالفت فتح‌الله‌زاده با حضور امیر قلعه نویی در تیم استقلال، آنهم به عنوان جانشین حجازی و تاکید او به انتخاب فیروز کریمی.

استقلال

فتح‌الله‌زاده طی مدت اخیر در جبهه مخالفان امیر قلعه نویی بوده و اینطور که گفته می‌شود در جمع‌های دوستانه با حضور این مربی در تیم استقلال مخالفت و عنوان کرده است تا زمانیکه در استقلال باشد به او فرصت بازگشت به جمع آبی پوشان را نمی‌دهد. با این شرایط فتح‌الله‌زاده باید چطور اظهارات گذشته خود را فراموش کرده و با قلعه نویی کار کند؟ در این وضعیت یک استعفای صوری آنهم در فصل نقل و انتقالات که باشگاه استقلال درگیر مشکلات ریز و درشت است، می‌تواند فضا را به سود فتح الله زاده کند.

فرضیه دیگری که می‌توان برای استعفای فتح‌الله‌زاده مطرح کرد، وداع او با باشگاهی است که بیش از 11 میلیارد تومان بدهی دارد و جیبش در فصل نقل و انتقالات خالی است. او که همیشه مدیری موفق در فصل نقل و انتقالات بوده است در شرایط فعلی با وداع از باشگاه استقلال خاطره‌ای خوش از خود باقی می‌گذارد و به مانند یک ذخیره بیرون می‌رود و در انتظار بازگشت. اما با روحیه‌ای که فتح‌الله‌زاده دارد، این فرضیه هم تقریبا باطل است، به ویژه در شرایط فعلی که او مدعی است از چندی قبل یارگیری برای بستن استقلال 92 - 91 را آغاز کرده است.

فتح‌الله‌زاده از آنچه در هیئت مدیره باشگاه می‌گذرد ناراحت است و این ناراحتی را بروز داده است. او از اینکه برخی تصمیمات برخلاف نظر او اتخاذ شده است، ابراز ناراحتی کرده و اینکه اختیاراتش در عمل کمتر از قبل شده است. او که ظاهرا می‌داند ماندنش در استقلال انگار فقط برای بستن تیم فصل آینده است و بس، ماندن در شرایط فعلی را بی فایده دانسته و با آبی پوشان وداع کرده است.

بدون شک در روزهای پیش رو مشخص خواهد شد که کدام یک از این فرضیات به واقعیت نزدیک‌تر است، اینکه فتح الله زاده استعفای صوری داده یا ناچار به کناره گیری شده است؟

بخش ورزشی تبیان

منبع : مهر