تبیان، دستیار زندگی
سرمربی تیم ملی ایران گفت: ازبکستان مقابل ایران شانس بیشتری برای پیروزی دارد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کی‌روش: ازبکستان شانس بیشتری برای پیروزی دارد


سرمربی تیم ملی ایران گفت: ازبکستان مقابل ایران شانس بیشتری برای پیروزی دارد.


به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت فدراسیون فوتبال، کارلوس کی‌روش در سالن کنفرانس ورزشگاه جار گفت: از وضعیت بازیکنان تیم ملی راضی هستم البته ما وارد مرحله سخت و حساسی شده‌ایم ولی به تاشکند آمده‌ایم تا بجنگیم و در اولین بازی سه امتیاز را کسب کنیم. در واقع آمده‌ایم تا پیروز شویم.

کیروش،

کی‌روش ادامه داد: دلیل حضورم اینجا به خاطر مرحله نهایی جام جهانی است. این مرحله بسیار سخت و سنگینی است. این مرحله برای تمام تیم‌ها، بازیکنان و مربیان بسیار سخت است. مرحله خاصی که از اهمیت بسیار بالایی هم برخوردار است و با توجه به اینکه این مسابقات در زمانی کوتاه برگزار می‌شود کار سخت تر هم خواهد بود.

سرمربی تیم ملی ایران در ادامه گفت:  هشت بازی در زمانی کوتاه که برای همه از اهمیت بالایی برخوردار است پیش رو داریم و بازی ما مقابل ازبکستان هم برای ما و هم برای آنها سخت است. چرا که ما پیروزی می‌خواهیم و ازبک ها هم نمی‌خواهند در خانه مقابل ما بازنده باشند یا حتی مساوی بگیرند. به نظر من با توجه به نتایجی که ازبکستان در بازی های گذشته اش گرفته، در این بازی شانس بیشتری برای برد دارد. ما می‌دانیم که ازبکستان تیم خوبی دارد و نتایج خوبی هم به دست آورده است اما ایران با واقعیت ها و بهترین بازیکنان در این دیدار به میدان خواهد رفت تا از بهترین‌هایش در این بازی استفاده کند. باز هم می گویم که با در نظر گرفتن تمام قابلیت های ازبکستان ما به اینجا آمده‌ایم که بجنگیم و بتوانیم بهترین بازی‌مان را انجام دهیم.

به نظر من با توجه به نتایجی که ازبکستان در بازی های گذشته اش گرفته، در این بازی شانس بیشتری برای برد دارد. ما می‌دانیم که ازبکستان تیم خوبی دارد و نتایج خوبی هم به دست آورده است اما ایران با واقعیت ها و بهترین بازیکنان در این دیدار به میدان خواهد رفت

یکی از خبرنگاران ازبکی حاضر در نشست خبری از کی‌روش پرسید ما می‌دانیم که شما در  باشگاه‌های مهمی در دنیا کار کردید و این اولین تجربه شما در یک تیم آسیایی است، نظر شما در این مورد چه هست و نظر دوم شما در مورد غیبت پنج بازیکن اصلی ازبکستان چیست که کی‌روش در پاسخ به این پرسش خبرنگار ازبکستانی گفت: البته این تجربه سوم من در آسیا است. قبلا در امارات و ژاپن مربیگری کردم و تجربه کار کردن در آسیا را دارم. قطعا تفاوت‌های زیادی بین آسیا و اروپا هست که بیشتر در قسمت حرفه‌ای گری است که در همه جای دنیا وجود دارد. همه خواهان پیروزی در هر مسابقه ای هستند. این وجه اشتراک همه است تا نتایج لازم  را از این مسابقات کسب کنند. مسئله محرومیت پنج بازیکن ازبکستان را زیاد دنبال نمی‌کنیم و خیلی به آن اهمیت نمی‌دهیم. از اول هم بنای کار ما بر همین بود چرا که از این تعداد تنها دو بازیکن در ترکیب اصلی بودند و نبودن این پنج بازیکن در این دیدار تاثیر چندانی در این بازی نخواهد داشت. دوست و همکار من در تیم ازبکستان الان مطمئنم که یک سردرگمی دارد چرا که بدون این بازیکنان ژاپن را در خانه‌اش شکست داده و این می‌تواند مهم باشد.

خبرنگار ازبکستانی دیگری از کارلوس کی‌روش پرسید ازبکستان پنج بازیکن را ندارد، آیا تیم ایران بازیکن محروم و یا مصدوم یا مشکلی در اردوی تیمش دارد و کی‌روش گفت: باز هم می‌گویم محرومیت این پنج بازیکن از اهمیت زیادی برخوردار نیست چرا که این تیم ژاپن را یک بر صفر بدون بازیکنان اصلی شکست داد. همانطور که قبلا هم گفته‌ام این مسابقه بین دو تیم برگزار می‌شود و ما خیلی به نفرات فکر نمی‌کنیم . چیزی که اینجا در مورد ایران می‌توانم بگویم این است ایران کاملا آماده است.

اردوی خوبی داشتیم و بازیکنان ما هماهنگی کاملی دارند و آماده برگزاری این مسابقه هستند.

خبرنگار دیگری از کی‌روش پرسید ما شنیده‌ایم از این که مسئولان ازبکستان نام بازیکنان ایران را به صورت مطبوعاتی اعلام کردند ناراحت و حتی عصبانی شده اید. آیا اینطور بوده است؟کی روش پاسخ داد: من 33 سال تجربه فوتبال دارم و می‌خواهم یکی از این تجربیاتم را با شما در میان بگذارم. همه مسائلی که شما در مطبوعات و رسانه‌ها می خوانید و می‌بییند را باور نکنید. مسئله دوم این است که بعد از این سال ها یاد گرفته ام که در فوتبال نباید ناراحت شد. به خاطر اینکه در قرارداد من چیزی برای ناراحتی وجود ندارد. در نهایت می‌خواستم بگویم که خوشحالم هستم که اینجا هستم و برابر ازبکستان بازی خواهیم کرد.

دیدار تیم های ملی فوتبال ازبکستان و ایران در مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی ساعت 18:30 روز یکشنبه 14 خرداد در ورزشگاه جار تاشکند برگزار خواهد شد.

بخش ورزش تبیان


منبع: فارس