تبیان، دستیار زندگی
کارگاه پروژه های ویژه یکی از بخش های هفتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی بود که اولین بار اجرا شد. این کارگاه ها بخشی از طرح مشارکت مدرسه ها با عنوان همه با هم یادبگیریم بود . در این بخش پروژه هایی که از جنبه خاصی ویژه بودند شرکت کردند.کارگاه های زیر...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : نسرین صادقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کارگاه پروژه های ویژه در جشنواره هفتم

کارگاه پروژه های ویژه در جشنواره هفتم

کارگاه پروژه های ویژه یکی از بخش های هفتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی بود که برای اولین بار اجرا شد. این کارگاه ها بخشی از طرح مشارکت مدرسه ها با عنوان "همه با هم یادبگیریم" بود. در این بخش پروژه هایی که از جنبه خاصی ویژه بودند شرکت کردند. کارگاه های زیر از بهترین کارهایی بودند که در این بخش ارائه شد.

کارگاه برنامه نویسی برای Kinect مایكروسافت

این کارگاه توسط آقای منصور میرطاهری مسئول پروژه دبیرستان ضحی ارائه شد .  دستگاه Xbox دستگاهی هست که به تلویزیون وصل می شود و امکان بازی با حرکت دادن دست را در محیط تعاملی می دهد.

در این کارگاه سعی شده دستگاه Xbox به کامپیوتر متصل شود و از طریق کامپیوتر این محیط تعاملی ایجاد گردد. ابتدا دستگاه از نظر سخت افزاری به کامپیوتر متصل شد. برنامه هماهنگ کننده یا راه انداز، برنامه ای است که امکان ارتباط نرم افزاری بین دو دستگاه سخت افزار را فراهم می کند. چون دستگاه Xbox برای کار با تلویزیون طراحی شده پیدا کردن برنامه راه انداز یکی از مشکلات این پروژه بوده است. در قدم بعدی کار کردن با آن نیاز به برنامه نویسی تخصصی داشته است که توسط دانش آموز ها و با سرپرستی مسئول پروژه انجام شده است.

این کارگاه به دلیل این که کار نو و خلاقانه ای بود در این بخش جشنواره هفتم ارائه گردید.

کارگاه پروژه های ویژه در جشنواره هفتم

کارگاه تولید محتوی الکترونیکی

این کارگاه توسط آقای احمدی و مبارکی زاده از دبیرستان شریف ارائه گردید. دبیرستان شریف به عنوان پیشرو در استفاده از کامپیوتر و اینترنت در پروژه های دانش آموزی مطرح است.

در این کارگاه همکاران ما با ارائه پروژه تولید محتوی الکترونیکی را با مدیریت زمان خیلی جالب ارائه دادند و تجربه خودشان را به دبیران پروژه  و دانش آموزان منتقل کردند.

کارگاه موتور چهارچرخ

این کارگاه توسط آقای احمدپور مسئول پروژه و آقایان میرپویا پاکزاد، پارسا کبیر،محمدعلی  گیوه چیان از دانش آموزان مدرسه راهنمایی والعصر ارائه گردید.

علت انتخاب این پروژه کاربردی بودن موتور ساخته شده بود . در این پروژه از یک موتور آماده هوندا استفاده شده بود و با مونتاژ و افزودن چهارچرخ به آن وسیله حمل و نقلی درست شده بود که می توان از آن استفاده کرد. در واقع وسیله ای در اندازه های واقعی با کارکرد متفاوت از موتور ساخته شده بود.

از تمام همکارانی که در این بخش شرکت کردند و خاضعانه تجربه های خودشان را در اختیار دیگران قرار دادند متشکریم.

مطالب مرتبط

هفتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان از ابتدا تا انتها

غرفه هیجان بازی یادگیری در جشنواره هفتم

هیجان ،بازی ، یادگیری

تصاویری از هفتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان 1

تصاویری از هفتمین جشنواره پروژه های دانش آموزی تبیان 2

بخش پژوهش های دانش آموزی تبیان،تهیه: زهرا انصاری

تنظیم: نسرین صادقی