تبیان، دستیار زندگی
iCloudموسیقی ، عکس ها ، نرم افزارها ، مدارک ، تقویم و… شما را ذخیره کرده و به صورت بی سیم و خودکار بین دستگاههای شما به اشتراک میگذارد. این آسانترین راه برای مدیریت داده های شماست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

Icloud چیست ؟


iCloudموسیقی ، عکس ها ، نرم افزارها ، مدارک ، تقویم و… شما را ذخیره کرده و به صورت بی سیم و خودکار بین دستگاههای شما به اشتراک میگذارد. این آسانترین راه برای مدیریت داده های شماست.

iCloud بسیار بسیار بیشتر و حرفه ای تر از یک هارد دیسک معلق در هوا عمل میکند. این کم زحمت ترین راه برای دسترسی به محتویات تمام دستگاههای شماست . iCloud داشته های شما را ذخیره می کند بنابراین همیشه از طریق iPad ، iPhone ، iPod Touch ، Mac وحتی کامپیوتر شخصیتان با هر عنوان و برندی که باشدبه آنها دسترسی خواهید داشت. این نرم افزار بدون نیاز به Sync کردن و هیچ گونه مدیریتی به شما دسترسی فوق سریع به موسیقی ، نرم افزارها و آخرین عکسهایتان را خواهد داد، iCloud همچنین ایمیل ، تقویم و حتی دفترچه تلفن شما را بدون نیاز به کمک شما به روز نگاه خواهد داشت.

حجمی زیاد اما رایگان

هنگامی که در iCloud ثبت نام میکنید به صورت خودکار و در بدو ورود 5 گیگا حجم رایگان دریافت خواهید کرد. با توجه به حجم کمی که Email ، مدارک و فایلها ، چرخش عکسها و اطلاعات شخصی شما اشغال خواهد کرد این حجم برای ذخیره سازی موسیقی ، ویدئو ، نرم افزارها و کتابهای شما خالی از لطف نخواهد بود علاوه بر این که در صورت نیازمی توانید به سادگی و مستقیماً از دستگاه خود حجم اضافه نیز خریداری نماییید.

در ادامه این مطلب نگاهی خواهیم داشت بر عملکرد iCloud در نرم افزارهای مختلف و مواجهه آن با انواع مختلف فایلها.

 iTunes  در ابر (iTunes in the Cloud)

با iCloud موزیک خریداری شما در iTunes در تمامی دستگاههای شما ظاهر می شود ، همچنین میتوانید آخرین خرید خود را از iTunes هر وقت و هر کجا که می خواهید دانلود کنید.

icloud چیست ؟

موسیقی مورد علاقه خود را دانلود کنید ، آن موسیقی در iCloud ذخیره می شود و نهایتاً به صورت خودکار همان فایل را در تمام دستگاهای خود خواهید داشت.

جریان عکسها (Photo Stream)

با iCloud هنگامی که با هریک از دستگاههای خود عکس بگیرید ، عکس شما به صورت خودکار در تمامی دستگاههای شما ظاهر می شود. بدون Sync کردن و بدون نیاز به ارسال ؛ تمام عکسها ی شما در دسترسند هر کجا که بخواهید.

icloud چیست ؟

با یکی از دستگاههای iOS خود عکس بگیرید یا عکسهای خود را از دوربین دیجیتالتان برروی Mac یا PC خود منتقل کنید. تمام عکسهای جدید گرفته شده یا انتقال یافته به صورت خودکار در iCloud ذخیره میشود و این عکسها از هر کدام از دستگاههای شما قابل مشاهده خواهند بود.

 مدارک در ابر (Documents in the Cloud)

اگر شما از یک نرم افزار مشابه برای دیدن و تغییر دادن فایلهای Word یا PDF و… در دستگاههایتان استفاده میکنید ؛ iCloud تمام مدارک شما را در تمام دستگاههایتان دچار هر تغییری هم که شوند به روز نگاه خواهد داشت و دیگر نیازی نیست شما این کار را انجام دهید.

icloud چیست ؟

یک فایل جدید بسازید یا یک فایل قدیمی را تغییر دهید ، نرم افزار مورد استفاده شما آن را در iCloud ذخیره میکند ، سپس iCloud آن فایل را با تمام تغییرات در دستگاههای دیگر شما نیز پیاده خواهد کرد.

نرم افزار ، کتابها و پشتیبانی (Apps, Books and Backup)

iCloud از یکسان بودن کتابها و نرم افزارهای دستگاههای شما اطمینان حاصل میکند. این نرم افزار همچنین از اطلاعات شما کپی خواهد گرفت تا اگر روزی اتفاقی برای آنها افتاد به کمک شما بیاید.

شما تعداد زیادی نرم افزار دانلود میکنید ، با کمک iCloud میتوانید تاریخچه تمام نرم افزارهای دانلود شده را ببینید و در صورت نیاز بدون پرداخت دوباره دانلود کنید، علاوه بر این هر نرم افزار جدید خریداری شده به صورت خودکار در تمامی دستگاهها نصب خواهد شد

هر کتابی را تا هر کجا که خواندید ، هر کجا متن را که بزرگ کردید یا نشانی گذاشتید iCloud بار بعد در تمام دستگاهایتان کتاب شمارا تا آنجا که خوانده بودید باز خواهد کرد و تمام نشان ها و علائمی که برروی خطی از کتاب گذاشته بودید در همان کتاب بین تمام دستگاهها به اشتراک خواهد گذاشت.

پشتیبانی و ذخیره سازی(Backup)

در این مورد iCloud راهی هوشمندانه تر را در ذخیره اطلاعات پیش پای شما خواهد گذاشت به گونه ای که به صورت روزانه و از طریق Wifi اطلاعات شما را ذخیره می نماید اما نه ذخیره روزانه تمام اطلاعات بلکه تغییراتی که شما هرروز در اطلاعات و داشته های خود ایجاد می کنید.

دفترچه تلفن ، تقویم و ایمیل( Contacts, Calendar and email )

iCloud ایمیل ، تقویم و دفترچه تلفن شما را ذخیره و بین تمامی دستگاههایتان یکسان میکند و شما قادر خواهید بود که از دستگاهی به پای دستگاه دیگر بنشینید و به کار خود ادامه دهید.

هنگامی که شما در iCloud ثبت نام میکنید یک اکانت ایمیل رایگان me.com دریافت خواهید کرد.

iCloud تمام ایمیلهای جدید شما را با تمام پوشه های زیر مجموعه آن بین تمام دستگاههایتان ارسال خواهد کرد. بنا براین تفاوتی نمیکند که شما با کدام دستگاه خود مشغول کار هستید.

برنامه های روزانه ، ماهانه یا سالیانه خود را در تقویم ثبت کنید و این برنامه ها را در تمامی دستگاههایتان به صورت مشترک داشته باشید حتی می توانید تقویم خود را با دیگر کاربران iCloudبه اشتراک بگذارید بدین ترتیب اعضای خانواده شما و یا بازیکنان یک تیم ورزشی میتوانند از برنامه هاو قرارهای شخصی و برنامه های ورزشی خود و شما مطلع باشند و آنها را فراموش نکنند.

با iCloud دفترچه تلفن شما در تمامی دستگاههایتان قابل دسترس است ، هرگاه خواستید میتوانید شماره ای جدید ثبت کنید و بدون نیاز اتصال به کامپیوتر شاهد تغییراتی که ایجاد کردید در Address Book دستگاه مک خود یا Outlook کامپیوتر شخصیتان نیز باشید.

icloud چیست ؟

جای شما در دنیای اینترنت

iCloud کاربردی شگفت انگیز با نرم افزارهایی معروف همچون Mail و iCal در مک و Microsoft outlook در کامپیوتر های شخصی متفرقه دارد. شما میتوانید در مواقع دور از خانه و هنگامی که دسترسی به هیچ کدام از دستگاههای iOS تان ندارید ، تقویم خود ، ایمیل شخصیتان و دفترچه تلفن خود را در icloud.com و از هرکامپیوتری بیابید.

بخش دانش و زندگی تبیان

برگرفته از گویا آی تی