تبیان، دستیار زندگی
حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 1203 شهید و پنج هزار و 320زخمی برجای گذاشته است که از بین شهدای غزه 410 تن کودک و 108 نفر زن بودند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بمباران غزه در آتش بس

بمباران ،غزه در، آتش بس

حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه تاکنون 1203 شهید و پنج هزار و 320زخمی برجای گذاشته است که از بین شهدای غزه 410 تن کودک و 108 نفر زن بودند.

به گزارش واحد مرکزی خبر ، شبکه الجزیره اعلام کرد: جنگنده های رژیم صهیونیستی سحرگاه امروز - یکشنبه - با بمب های فسفری منطقه التفاح در غزه را بمباران کردند.

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین ، حماس ، هم اعلام کرد: ساعتی پس از اعلام  آتش بس رژیم صهیونیستی ، جنگنده های اسرائیلی دو منطقه در شمال غزه و غرب شهر غزه را بمباران کردند.

ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی دیشب - شنبه شب - پس ازنشست اضطرای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی ، در نشست خبری ، آتش بس یکجانبه را در غزه اعلام کرد.

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی دیشب در حالی مجبور به رای دادن به اعلام آتش بس یکطرفه شد که به گزارش منابع خبری این رژیم موفق به دستییابی به هیچ یک از اهدافی که پیشتر اعلام کرده بود نشده است.

اولمرت با اعلام آتش بس یک جانبه به قدرت حماس در غزه اذعان کرد.

رژیم صهیونیستی پس از سه هفته حملات وحشیانه هوایی ، دریایی ، زمینی و توپخانه ای به فلسطینیان غیرنظامی ساکن غزه ، سرانجام برای رهایی از سرنوشتی مشابه حمله به لبنان ، تن به آتش بس یکطرفه داد.

فوزی برهوم سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" در غزه در نخستین واکنش این جنبش به اعلام یک جانبه آتش بس در غزه از سوی رژیم صهیونیستی اعلام کرد این آتش بس موجب توقف مقاومت حماس نخواهد شد.

فوزی برهوم تاکید کرد : آتش بس به معنای پایان تجاوزات اسرائیل نیست و محاصره نیز پایان نمی یابد .

نیروهای مقاومت فلسطینی ، پایان حملات به غزه و رفع محاصره و خروج نیروهای متجاوز ازغزه را از شروط خود برای پذیرش آتش بس اعلام کرده اند .

گردانهای قدس در بیانیه ای اعلام کرد تا زمانی که اشغالگری اسرائیل ادامه دارد و اسرائیل به محاصره غزه ادامه می دهد، این جنبش نیز به مقاومت خود ادامه خوهد داد.

نماینده جنبش حماس در لبنان هم در واکنش به سخنان نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفت : اولمرت پس از سخنان ناامیدانه اش در سال 2006 ، دیشب دومین سخنان ناامیدانه اش را ایراد کرد .

اسامه حمدان گفت : رژیم صهیونیستی نتوانسته است در تهاجم به غزه اراده ملت فلسطین را بشکند وگروه های مقاومت همچنان غزه را تحت کنترل دارند.

بان کی مون ، دبیرکل سازمان ملل متحد ، هم گفته است آتش بس یکجانبه اسرائیل باید با خروج نیروهای اسرائیلی از غزه همراه باشد.

دیروز - شنبه - در بیست ودومین روز حمله به غزه ، تانک های رژیم صهیونیستی یک مدرسه را در بیت لاهیا در شمال غزه که ده ها زن وکودک به آن پناه برده بودند گلوله باران کرد که بر اثر آن شش فلسطینی از جمله یک زن و دو کودک به شهادت رسیدند .

صدها نفر از مردم غزه از آنجایی که تصور می کردند تل آویو مکان های متعلق به سازمان ملل را هدف قرار نمی دهد ، به این مدارس پناه برده بودند.

دو زن فلسطینی هم که به این مدرسه پناهنده شده بودند در مصاحبه با خبرنگار الجزیره از سکوت سران برخی کشورهای عربی به شدت انتقاد کردند .

مدیرکل آژانس امدادرسانی سازمان ملل متحد ( آنروا ) در غزه نیز در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بی بی سی گفت : ما مدارسی را به عنوان پناهگاه برای حدود 1800 نفر از مردم داریم که کاملا مشخص هستند و به اسراییل هم مکانهای آنها اعلام شده است و این مدارس در مناطق مسکونی هستند.

جان گینگ افزود : هیچ نقطه امنی درغزه برای ساکنان این منطقه از فلسطین وجود ندارد و مورد هدف قرار می گیرند .

وی همچنین پاسخگویی رژیم صهیونیستی به جنایات خود در غزه را خواستار شد.

اسرائیل در حملات روز شنبه از بمب های جدید فسفری استفاده کرد که آثار شدید سوختگی روی افراد به ویژه کودکان دارد.

سخنگوی پزشکان در غزه گفت : ما در غزه شاهد قتل عامی هستیم که سلاحهای غیر متعارف در این حملات به کار رفته است.

شبکه فرانس 24 هم تصاویری اختصاصی و بسیار تکان دهنده از حملات ددمنشانه رژیم صهیونیستی به غزه به نمایش در آورد.

در این گزارش ، تصاویر دلخراشی از قربانیان حملات اسرائیل به غزه نشان داده می شود.

در این حال دیروز گروه های مبارز فلسطینی هم در اقدامی تلافی جویانه در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی چندین نظامی صهیونیست را به هلاکت رساندند و زخمی کردند و چندین تانک و خودروی نظامی آنها را منهدم کردند که رژیم صهیونیستی به زخمی شدن نه نظامی خود در غزه اذعان کرد .

مبارزان فلسطینی همچنین در پاسخ به حملات رژیم صهیونیستی به مناطق مختلف غزه ، استحکامات نظامی و شهرک های صهیونیستی را هدف چندین موشک قرار دادند.