• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • پنج شنبه 1382/12/28
  • تاريخ :

همراه با مربیان در نوروز 83

آغاز سال نو، برای هر کسی، جلوه ای خاص دارد یکی به سفره هفت سین آن دلخوش است، یکی دیگر به لباس نو! دیگری به لحظه تحویل سال و ذکر" یا مقلب القلوب..."اش. برای بعضی ها هم تعطیلات سیزده روزه عید بیشتر مورد توجه است اما شاید نوروز بیش از هر کس برای ورزشکاران و مربیان، با تعطیلات و استراحتش مزه بدهد، ابلته به شرطی که مسابقه و اردویی در ایام عید در کار نباشد.

در آستانه آغاز سال 1383 به سراغ مربیان رشته های مختلف ورزشی اعم از فوتبال، بسکتبال، کشتی، والیبال و تکواندو رفتیم تا از برنامه های آنان در ایام نوروز مطلع شویم. جالب اینجاست که تعطیلات نوروز برای بیشتر آنها با روزهای کاری معمول فرقی نداشت!

علی پروین سرمربی تیم آذربایجان:

بی خیال همه چیز به رامسر می روم

امسال به نسبت سالهای گذشته فراغت بیشتری دارم و بهتر می توانم برای ایام نوروز برنامه ریزی کنم. سفر به رامسر به اتفاق خانواده در هفته اول عید و دید و بازدید از اقوام و دوستان برنامه های اصلی ما در تعطیلات سال نو خواهد بود.

ایام نوروز را چگونه خواهید گذراند؟

مصطفی کارخانه سرمربی تیم والیبال صنام:

عید میهمان امام رضا(ع) هستم

بعد از یکسال کاری پرمشغله، هفته اول سال نو را در کنار خانواده خواهم بود چون فکر می کنم در طول سال در حق آنها کوتاهی کردم و باید به نوعی جبران مافات کنم. برای همین هم ماه گذشته بلیت سفر به مشهد مقدس را تهیه کردم و ان شاءالله روزهای آغازین سال را در جوار امام رضا(ع) خواهیم بود. البته اگر تیم صنام قهرمان لیگ برتر باشگاه های والیبال شود، با توجه به برگزاری جام باشگاه های والیبال آسیا در اردیبهشت ماه به احتمال زیاد در هفته دوم نوروز یک اردوی تدارکاتی در جزیره کیش یا یوگسلاوی برپا می کنیم و قصد داریم چند بازیکن جدید هم جذب کنیم.

محمد احمدزاده سرمربی تیم برق شیراز:

فقط سه روز سرکشی به انزلی

با توجه به مسابقات فشرده فوتبال و برنامه های آماده سازی تیم های ملی المپیک و بزرگسالان و رقابت های لیگ برتر و جام حذفی، فکر می کنم امسال اصلاً تعطیلات نداشته باشم. البته دو، سه روز اول عید حتماً در انزلی و در کنار خانواده ام هستم اما برنامه ای برای مسافرت ندارم. اگر مسابقات لیگ زودتر شروع شود، ناچارم که در ایام تعطیلات نوروز برنامه آماده سازی برق شیرز را پیگیری کنم.

فیروز کریمی سرمربی تیم ابومسلم خراسان:

سفره هفت سین را در وسط زمین پهن می کنیم

با این برنامه فشرده ای که امسال فوتبال ملی و باشگاهی ما دارد، باید سفره های هفت سین را وسط زمین چمن پهن کنیم و بلافاصله بعد از حلول سال نو هم، بچه ها را ببریم تمرین! و سیزده بدر را هم به بازی بگذرانیم! گذشته از شوخی، ما مربیان و بازیکنان، تعطیلات آنچنانی نداریم و باید به فکر مسابقه باشیم. من که الان 16 سال است که یک تعطیلات درست و حسابی را تجربه نکرده ام، امسال هم مثل آن 16 سال!

امیرقلعه نوعی سرمربی تیم استقلال تهران:

اگر لیگ اجازه دهد به شمال می روم

اگر مسابقات اجازه دهد، قصد دارم به همراه خانواده چند روزی را به شمال کشور سفر کنم اما اگر قرار باشد بازیهای لیگ در ایام نوروز برگزار شود، ناچارم برنامه سفر را منتفی کنم و در تهران بمانم و به آماده سازی تیم مشغول شوم.

مصطفی هاشمی سرمربی تیم بسکتبال صنام:

هوای پاک تهران را از دست نمی دهم

به خاطر در پیش بودن مسابقات قهرمانی بسکتبال غرب آسیا، ما باید در آغازین روزهای سال نو تمرینات و اردوی آماده سازی مان را شروع کنیم . البته هفته اول عید را به بچه ها و خودمان استراحت دادیم. در این یک هفته هم برنامه مسافرت ندارم و ماندن در تهران را ترجیح می دهم، چون در ایام تهران تمیزترین هوا و روان ترین ترافیک را دارد و باید از این موقعیت، نهایت استفاده را کرد.

رسول کربکندی سرمربی تیم ذوب آهن اصفهان

فقط سه روز عید داریم!

ما در روز هفدهم فروردین از سری مسابقات جام باشگاه های اسیا پذیرای تیم السد قطر هستیم، بنابراین زمانی برای استراحت و تفریح در ایام نوروز نداریم. اگر قرار باشد مسابقات لیگ برتر هم در ایام نوروز برگزار شود، کار ما به مراتب سخت تر و فشرده تر خواهد شد. با این حساب فکر می کنم حداکثر سه روزاول عید را به خودمان و بچه های تیم استراحت دهیم. در این فرصت کوتاه هم دید و بازدید از اقوام و دوستان، تنها برنامه ای است که می شود انجام داد.

محسن ذوالقدر سرمربی تیم ملی تکواندو:

می خواهم امسال جبران کنم

با توجه به بازیهای انتخابی المپیک که در اواخر اسفندماه در تایلند برگزار شد، ما اردو و تمرینات را در ایام نوروز تعطیل کردیم تا بچه ها با تجدید قوا در سال جدید تمرینات خود را برای حضور موفق در بازیهای المپیک آتن آغاز کنند. خودم هم بعد از مدتها که به خاطر انجام مسابقه و برپایی اردو نمی توانستم ایام نوروز کنار خانواده ام باشم، قصد دارم جبران مافات کنم بنابراین به احتمال زیاد همراه خانواده به سفر شمال و مشهد مقدس خواهیم رفت.

منصور پورحیدری سرمربی تیم صنایع اراک:

قسمت شود به شمال می روم

اگر فوتبال و مربیگری فرصتی باقی بگذارد برای عید برنامه ریزی کرده ام. اگر انشاءالله قسمت باشد به اتفاق خانواده راهی شمال کشور خواهیم شد تا با تجدید قوا دوباره یک سال کاری پرمشغله را آغاز کنیم. البته اگر این برنامه به هر دلیلی به هم بخورد، ترجیح می دهم در تهران بمانم، چون هوای پاک و آرامش تهران در ایام نوروز، در روزهای دیگر سال تکرار نمی شود.

مهران شاهین طبع سرمربی تیم بسکتبال صباباتری:

بدون دغدغه به کرمانشاه می روم

خوشبختانه مسابقات لیگ بسکتبال اسفندماه به پایان می سرد و بنابراین فکر نمی کنم تمرین یا اردویی داشته بایم، البته هنوز از سوی باشگاه برنامه ای اعلام نشده است. من هم به رسم سنت هر سال جهت دیدار از اقوام و پدر و مادرم به کرمانشاه می روم و ایام نوروز را در کنارخانواده ام خواهم بود.

اکبرمیثاقیان سرمربی تیم شموشک نوشهر:

هفته اول عید در مشهد هستم

در تعطیلات نوروز به مشهد می روم تا در کنار خانواده ام آغاز سال نو را جشن بگیریم و یک هفته اول را حتماً در شهر مشهد خواهم بود اما اگر قرار باشد مسابقات لیگ برتر در ایام عید هم برگزار شود، ناچارم برنامه ام را تغییر دهم و زمان استراحت را کوتاه تر کنم تا در آماده سازی تیم شموشک برای باقیمانده مسابقات حضور داشته باشم.

حسین علی مهرانپور سرمربی تیم والیبال پیکان:

عید شلوغی دارم

اگر تیم پیکان بتواند جواز حضور در مسابقات جام باشگاههای والیبال آسیا را کسب کند، مطمئناً تعطیلات عید ما و بازیکنان تیم تحت الشاع این موضوع قرار خواهد گرفت. ما و مسئولان تیم باید برای تمرینات و نحوه آماده سازی تیم برنامه ریزی و مقدمات کار را مهیا کنیم. بنابراین فرصت چندانی برای استراحت و تعطیلات نداریم. البته فکر می کنم سه، چهار روز اول را به همراه خانواده در شمال کشور خواهیم بود و چند روزی را به دور از هیاهوی تهران و ورزش، سپری خواهیم کرد.

مجید جلالی سرمربی تیم پاس تهران:

عید بی عید

مسابقات لیگ برتر به مراحل حساسی رسیده و تیم ها بعد از یک فصل، کم کم باید نتیجه زحماتشان را ببینند. حتی اگر فدارسیون هم در ایام نوروز مسابقات را تعطیل کند، ما ناچاریم برای حفظ شرایط مطلوب روحی و جسمی بچه ها تمریناتمان را پیگیری کنیم تا از شرایط ایده آل دور نشویم. بنابراین امسال برنامه خاصی برای ایام نوروز ندارم و فکرم متوجه بازیهای لیگ است. شاید در سه روز اول جهت دیدار از اقوام و آشنایان، استراحت کوتاهی داشته باشم و به فوتبال فکر نکنم.

غلامحسین پیروانی سرمربی تیم فجر سپاسی شیراز:

نوروز به عشق امام حسین(ع)

با توجه به تقارن ماه محرم و ایام عید در چند ساله اخیر، مراسم مخصوص عید نداریم و در واقع بیشتر وقتم را صرف هیات و مراسم عزاداری آقا امام حسین(ع) می کنم. برنامه مسافرت هم ندارم و به طور حتم در شیراز خواهم بود. دیدار اقوام و آشنایان، تنها برنامه ایام عید است که بر حسب وظیفه و سنت به جا می آورم. هفته اول عید را به بازیکنان تیم استراحت دادیم و از هفته دوم، تمرینات را شروع خواهیم کرد.

منصور برزگر سرمربی تیم ملی کشتی آزاد:

سفره هفت سین را در آمریکا پهن می کنیم!

برای ما معمولاً ایام عید با سایر روزها فرق چندانی ندارد. امسال هم جهت شرکت در مسابقات جام جهانی کشتی که در آغازین روزهای سال در آمریکا برگزار می شود، عازم این کشور خواهیم شد و به ناچار باید سفره هفت سین را در آنجا پهن کنیم! بعد از بازگشت از این مسابقات هم، یکی، دو روز استراحت می کنیم و باز تمرین و اردو شروع می شود تا خود را برای مسابقات المپیک آتن آماده کنیم.

UserName