سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
فیس‌بوک پیش‌بینی کرده است که عرضه سهام این شرکت در بازار بورس، این کمپانی را به گران‌قیمت‌ترین کمپانی جهان تبدیل می‌کند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

"فیس‌بوک" از نگاه آمار و ارقام


فیس‌بوک پیش‌بینی کرده است که عرضه سهام این شرکت در بازار بورس، این کمپانی را به گران‌قیمت‌ترین کمپانی جهان تبدیل می‌کند.

هر سهام فیس‌بوک با نرخ بین 28 تا 35 دلار آمریکا در بازار سهام عرضه خواهد شد.

هشدار فیس‌بوک به والدین!

فیس‌بوک 85 درصد درآمد خود را از تبلیغات و 15 درصد را از بازی‌های آنلاین کسب کرده و زاکربرگ کنترل 60 درصد سهام شرکت را در اختیار دارد.

به گزارش ایتنا از دویچه‌وله روز پنج‌شنبه، 3 مه 2012، شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کرد که هر سهام این شرکت با نرخ بین 28 تا 35 دلار آمریکا از روز 17 مه 2012 در بازار سهام عرضه گشته و به فروش خواهد رفت.

فیس‌بوک پیش‌بینی کرده است که عرضه سهام این شرکت در بازار بورس، رکوردی بی‌سابقه به جا خواهد گذاشت و این کمپانی را به گران‌قیمت‌ترین کمپانی جهان تبدیل می‌کند.

فیس‌بوک اعلام کرد که تخمین می‌زند در اولین مرحله از فروش سهام، بیش از 337 میلیون سهام این شرکت به فروش رفته که از این میان 6.5 میلیارد دلار سود مالی نصیب شرکت خواهد شد و بنیانگذاران و روسای این شبکه اجتماعی و در راس آنها مارک زاکربرگ، نزدیک به 5 میلیارد دلار سود خواهند کرد.

فیس‌بوک در گزارش مفصلی که منتشر کرده است، تخمین زده که در مراحل بعدی سهام این شرکت تا 78 میلیارد دلار فروش خواهد داشت.

کارشناسان رقم را از این نیز بالاتر برده، می‌گویند که فیس‌بوک از فروش سهام خود تا مرز 100 میلیارد دلار سود مالی کسب کرده و رکوردی بی‌سابقه بر جا خواهد گذاشت.

با این ‌حال برخی دیگر از کارشناسان می‌گویند که با وجود موفقیت کم‌نظیر فیس‌بوک که با بیش از 900 میلیون کاربر از هر شبکه اجتماعی دیگری بیشتر عضو دارد، رقابت میان فیس‌بوک با "توئیتر" و "گوگل" روز به روز جدی‌تر شده و فیس‌بوک به زودی باید به دنبال راه‌ها و خلاقیت‌های تازه برای جذب کاربران بیشتر و حفظ محبوبیت خود باشد.

فیس‌بوک 85 درصد درآمد خود را از تبلیغات و 15 درصد را از بازی‌های آنلاین کسب کرده و زاکربرگ کنترل 60 درصد سهام شرکت را در اختیار دارد

روز جمعه، 4 مه 2012، روسای فیس‌بوک با روسای شرکت "گلدمن ساشه گروپ" که از بزرگ‌ترین نام‌های دنیای بورس هستند دیدار داشتند. این کمپانی با نصب لوگوی فیس‌بوک بر روی بیلبوردهای بورس، ورود فیس‌ـ‌بوک را به بازار سهام تبریک گفته است.

استفاده روزانه بیش از 526 میلیون کاربر از فیس‌بوک

فیس‌بوک اعلام کرد که 85 درصد درامد خود را در سال 2011 از طریق تبلیغات کسب کرده است.

در سال 2011 این شبکه اجتماعی بیش از 3/7 میلیارد دلار درآمد داشت. این رقم نسبت به سال 2010 افزایشی 88 درصدی داشته است.

فیس‌بوک درآمد قابل توجهی نیز از بازی‌های آنلاین این شبکه اجتماعی دارد.

بنا به گزارش خود فیس‌بوک، بازی‌های آنلاین "فارم‌ویل" و "سیتی ویل"“نزدیک به 15 درصد درامد فیس‌بوک در سال گذشته میلادی را نصیب این شبکه‌ی اجتماعی محبوب کردند.

بنا به گزارش‌ها 526 میلیون کاربر فیسبوک، روزانه از این شبکه اجتماعی استفاده می‌کنند و مجموع کاربران فعال این شبکه اجتماعی از پیش‌بینی‌های قبلی بیشتر است.

فیس‌بوک می‌گوید 845 میلیون کاربر لااقل هفته‌ای یک بار از فیس‌بوک استفاده می‌کنند.

مارک زاکربرگ، رئیس هیئت‌مدیره و یکی از بنیان‌گذاران اصلی فیس‌بوک کنترل نزدیک به 60 درصد سهام این شرکت را برعهده دارد و همه سهام "کلاس بی" این کمپانی در کنترل اوست.

در سال 2011 این شبکه اجتماعی بیش از 3/7 میلیارد دلار درآمد داشت. این رقم نسبت به سال 2010 افزایشی 88 درصدی داشته است

فیس‌بوک مجموعا 3539 کارمند دارد که این رقم در سال گذشته میلادی افزایشی 50 درصدی داشته است و به نظر می‌رسد که تعداد کارکنان این شبکه اجتماعی تا آخر سال 2012 نیز افزایش چشمگیری داشته باشد.

به جز دو کشور روسیه و چین، فیس‌بوک در سایر کشورهای جهان بزرگ‌ترین و پرتعدادترین شبکه‌ی اجتماعی محسوب می‌شود.

فیس‌بوک پیشتر اعلام کرد که این کمپانی هنوز تصمیم نگرفته است دفتری در چین دایر کند.

در فیس‌بوک بیش از هر شبکه اجتماعی دیگری عکس آپلود می‌شود.

روزانه لااقل 300 میلیون عکس از سوی کاربران در فیس‌بوک آپلود و در دسترس دوستان‌شان قرار می‌گیرد.

گوگل و فیس بوک

رقابت تنگانگ فیس‌بوک با گوگل

ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که بزرگ‌ترین رقیب فیس‌بوک در بازار سهام فناوری نیز دوباره کمپانی بزرگ "گوگل" خواهد بود.

گوگل و فیس‌بوک در حوزه شبکه‌های اجتماعی و تبلیغات نیز رقابت تنگاتنگی با هم دارند.

با این‌حال برخی دیگر از کارشناسان معتقدند که عرضه سهام عمومی فیس‌بوک، گرچه رقابت بین این دو شرکت را بسیار جدی‌تر می‌کند، اما گوگل هنوز چند قدم جلوتر از فیس‌بوک است. ری ویلیس، یکی از تحلیل‌گران ارشد موسسه تحقیقات فن‌آوری "گارتنر" در کالیفرنیا معتقد است: «اگر مبنای مقایسه را تعداد کارمندان و میزان سوددهی قرار دهیم، گوگل هنوز خیلی جلوتر از فیس‌بوک است. باید منتظر ماند و دید آیا فیس‌بوک با عرضه سهام عمومی می‌تواند گوگل را مغلوب کند یا نه.»

باب رایس، یکی از شرکای اصلی و رئیس هیئت مدیره شرکت بزرگ عرضه سهام "کاپیتال پارتنرز ال ال سی" در آمریکا در گفت‌وگویی با "بلومبرگ" با تاکید بر این‌که فیس‌بوک بنیادی "بسیار گران‌بها" خواهد بود، گفت: «تخمین می‌زنم تنها رقیب جدی در بازار بورس فناوری برای فیس‌بوک، سایت آمازون و گوگل باشد که سهام بسیار باارزشی دارند.»

موسسه تحقیقاتی "ای مارکت" که میزان سوددهی شرکت‌ها را تخمین می‌زند، پیش‌بینی می‌کند که با عرضه سهام عمومی فیس‌بوک، درآمد این شرکت تا پایان سال 2012، نزدیک به 64 درصد افزایش خواهد داشت.

بخش ارتباطات تبیان


منبع : رسانه ایران

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین