سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
سرپرست مركز مدیریت توسعه ملی اینترنت:آمار كاربران اینترنت به مرز %۴۰ نزدیك شده است، این آمار با جزئیات كامل بزودی در سایت www.iriu.ir قابل دسترسی خواهد بود./ آمارهای جدید نشان می دهند تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی فیس بوک از مرز 900 میلیون نفر گذشته و د
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رشد  کاربران ایرانی و فیس بوک


سرپرست مركز مدیریت توسعه ملی اینترنت:آمار كاربران اینترنت به مرز %40 نزدیك شده است، این آمار با جزئیات كامل بزودی در سایت www.iriu.ir قابل دسترسی خواهد بود.
آمارهای جدید نشان می دهند تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی فیس بوک از مرز 900 میلیون نفر گذشته و در حال نزدیک شدن به یک میلیارد نفر است.

اینترنت

رشد چشمگیر كاربران اینترنت كشور

سرپرست مركز (متما) مركز مدیریت توسعه ملی اینترنت از رشد چشمگیر كاربران اینترنت كشور خبر داد.

محمدرضا توكلی اظهار كرد: با تكمیل دریافت اطلاعات كاربران اینترنت كشور به نظر می‌رسد رشد چشمگیری در تعداد كاربران اینترنت كل كشور به وجود آمده است.

او ادامه داد: آمار كاربران اینترنت به مرز %40 نزدیك شده است، این آمار با جزئیات كامل بزودی در سایت www.iriu.ir قابل دسترسی خواهد بود.

این سایت نسخه آزمایشی سامانه مدیریت ضریب نفوذ اینترنت كشور است كه اكنون در حال به‌روزرسانی آمار و اطلاعات بوده و به مركز مدیریت توسعه ملی اینترنت (متما) وابسته بوده و از زیرمجموعه‌های سازمان فناوری اطلاعات كشور است.

تعداد کاربران فیس بوک از 900 میلیون گذشت

آمارهای جدید نشان می دهند تعداد کاربران فعال شبکه اجتماعی فیس بوک از مرز 900 میلیون نفر گذشته و در حال نزدیک شدن به یک میلیارد نفر است.

تعداد کاربران فعال فیس بوک ماه گذشته از مرز 900 میلیون نفر گذشت و به این شکل فیس بوک توانست در چهار ماه نخست سال سال 2012 بیش از یک میلیارد دلار درآمد داشته باشد.

اما سرعت رشد این شرکت به شکلی نامنظم رو به کاستن گذاشته است. تعداد کاربران فعال ماهانه فیس بوک،‌یعنی کاربرانی که دست کم یک بار در ماه به فیس بوک سری می زنند،‌ در سه ماه اول سال 2011 نزدیک به 33 درصد افزایش داشت،‌ در حالی که سه ماه اول سال 2010 این میزان بیش از دو برابر بود.

این در حالی است که ماه گذشته فیس بوک اعلام کرد احتمال می‌دهد پنج درصد از این کاربران حقیقی نباشند. با این همه هنوز هم برای شرکتی که تعداد کاربران آن در حال نزدیک شدن به رقم  یک میلیارد است سرعت رشد 33 درصدی بسیار قابل توجه است و می‌تواند توجه انسان‌های بیشتری را به این شرکت جلب کند

این در حالی است که ماه گذشته فیس بوک اعلام کرد احتمال می‌دهد پنج درصد از این کاربران حقیقی نباشند. با این همه هنوز هم برای شرکتی که تعداد کاربران آن در حال نزدیک شدن به رقم  یک میلیارد است سرعت رشد 33 درصدی بسیار قابل توجه است و می‌تواند توجه انسان‌های بیشتری را به این شرکت جلب کند.

فیس بوک اعلام کرده سود این شرکت در سه ماه اول سال جاری از درآمدی 1.1 میلیارد دلاری 205 میلیون دلار بوده است که هم درآمد و هم سود این شرکت نسبت به سه ماه پایانی سال گذشته کاهش یافته است و فیس بوک این کاهش را به کاهش عادی سرعت فروش تبلیغات در سه ماهه اول به نسبت سه ماهه چهارم ارتباط می‌دهد.

فراوری:امیر رضوانی

بخش ارتباطات تبیان


منابع: ایتنا- همشهری انلاین

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین