تبیان، دستیار زندگی
مصرف مرتب میوه‌های قرمز رنگ، خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می‌دهد. این گفته نتیجه‌ی مطالعات و بررسی‌های محققان انگلیسی و آمریکایی است که اخیراً در نشریه‌ی Journal Neurology به چاپ رسیده است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

میوه‌های قرمز رنگ برای مقابله با بیماری پارکینسون


مصرف مرتب میوه‌های قرمز رنگ، خطر ابتلا به بیماری پارکینسون را کاهش می‌دهد. این گفته نتیجه‌ی مطالعات و بررسی‌های محققان انگلیسی و آمریکایی است که اخیراً در نشریه‌ی Journal Neurology
به چاپ رسیده است.

میوه‌ قرمز رنگ

محققان به مدت 20 سال، عادت‌های غذایی و سبک زندگی بیش از 130000 مرد و زن شرکت کننده که 800 نفر آن‌ها به بیماری پارکینسون مبتلا شدند را مورد بررسی قرار دادند.

نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد افرادی که به طور مرتب مواد غذایی سرشار از فلاوونوئیدها مثل میوه‌های قرمز، چای و غیره مصرف کرده‌اند به میزان 40 درصد کمتر در معرض بیماری‌هایی مغزی مثل پارکینسون قرار می‌گیرند.

همچنین این پژوهش نشان می‌دهد افرادی که یک یا چند پیاله میوه در هفته خورده‌اند نیز به میزان 24 درصد کمتر در معرض این بیماری قرار گرفته‌اند.

فلاوونوئیدها به چند گروه تقسیم شده‌اند که آنتوسیانین‌ها یکی از آن‌هاست. آنتوسیانین‌ها با رادیکال‌های آزادی که باعث آسیب‌های زیاد به مغز می‌شوند مقابله می‌کنند.

افرادی که به طور مرتب مواد غذایی سرشار از فلاوونوئیدها مثل میوه‌های قرمز، چای و غیره مصرف کرده‌اند به میزان 40 درصد کمتر در معرض بیماری‌هایی مغزی

مثل پارکینسون قرار می‌گیرند

آنتوسیانین‌ها در میوه‌های ریز بدون هسته‌ی قرمز رنگ و ارغوانی، میوه‌های دیگر و سبزیجاتی مثل بادمجان به میزان قابل توجهی وجود دارند.

محققان معتقدند که فلاوونوئیدها از مغز محافظت کرده و برای مقابله با بیماری پارکینسون بسیار مفید هستند.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع:  maxisciences

مطالب مرتبط:

اسید فولیک، قدرت مغز را در سالمندان تقویت می ‌کند

توصیه های تغذیه‌ای در پارکینسون

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.