تبیان، دستیار زندگی
دیدگاه رهبرى ص 119 نویسنده: مركز تحقیقات اسلامى سپاه 1 ـ وابستگى به آمریكا آن ساده لوحهاى كم عقل و پر مدعایى كه اول انقلاب، با نام اسلام، با نام این كه بیاییم به وسیله‏ى امریكاییها خودمان را قوى كنیم، مى‏خواستند انقلاب ما را ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تفكر طرفداران آمریكا


كتاب: آمریكا از دیدگاه رهبرى ص 119

نویسنده: مركز تحقیقات اسلامى سپاه

1 ـ وابستگى به آمریكا

آن ساده لوحهاى كم عقل و پر مدعایى كه اول انقلاب، با نام اسلام، با نام این كه بیاییم به وسیله‏ى امریكاییها خودمان را قوى كنیم، مى‏خواستند انقلاب ما را دو دستى و با احترام، تحویل امریكا بدهند، اگر ـ العیاذ بالله ـ موفق شده بودند و مستشار نظامى امریكایى را در پادگانهاى ما حفظ كرده بودند ـ كه داشتند مى‏كردند و اگر ماها نرسیده بودیم، خیلى از این كارها مى‏شد ـ اگر ارتباط با امریكا را برقرار كرده بودند و ایران را با كمال تواضع و فروتنى، در خدمت امریكا قرار داده بودند، آیا ممكن بود كه امروز كشور و انقلاب ما، این همه موفقیت را كسب كند؟ حاشا و كلا. (1)

..كسانى هم دارند كه این حرفها را تبلیغ مى‏كنند كه مگر مى‏شود انسان با امریكا قطع رابطه باشد؟ اگر قطع رابطه باشیم، نمى‏شود زندگى بكنیم.اگر رابطه‏مان را برقرار بكنیم، اگر اقلا با امریكا مذاكره بكنیم، همه‏ى مشكلات ما برطرف مى‏شود.از این حرفها هم رایج مى‏كنند، حرفهایى كه پوچ و بى مغز و بكلى عارى از حقیقت است.بسیارى از كشورهایى كه امریكاییها بدترین خیانتها را به آنها كرده‏اند، كسانى بوده‏اند كه با خود امریكا هم ارتباطات دوستانه داشتند. (2)

2 ـ تحلیلهاى نادرست

در جمهورى اسلامى، اگر كسانى تصور كنند كه با امتیاز دادن به امریكا و دیگران خواهند توانست به مقاصد و اهداف نظام اسلامى برسند، سخت در اشتباهند...اگر كسانى تصور كنند كه امریكا كه خود مركز اصلى این اردوگاه پر فتنه و فساد است ممكن است، با نظام اسلامى كه مظهر حیات مقتدرانه‏ى اسلام است، سر آشتى و مساعدت داشته باشد، بسى ساده‏لوحانه اندیشیده‏اند . (3)

چه ساده‏لوحى است كه كسانى بگویند برویم پشت میز مذاكره با یك دستگاه متكبر و بى اعتقاد به اصول انسانى و حقوق بین الملل بنشینیم.امریكاییها، به اصول و حقوق بین الملل، اعتقادى ندارند.(4)

3 ـ كج فهمى

چه قدر ساده‏لوح و سطحیند كسانى كه گمان مى‏كنند دشمنى امریكا و جبهه‏ى استكبار و دار و دسته‏ى وسیع صهیونیستى كه اكثر خبرگزاریها ورسانه‏هاى خبرى و تبلیغى جهان را در اختیار دارند، ناشى از آن است كه جمهورى اسلامى، بموقع تلاش لازم را براى كسب دوستان انجام نداده و یا در مسایل جهانى دچار تندروى شده است.این گمان، حاكى از عدم تعمق در حوادث و جریانات داخلى و جهانى و عدم بصیرت در دشمن شناسى است. (5)

4 ـ تخطئه استكبار ستیزى

از روز اول انقلاب این كارها به شكلهاى مختلف شده است.یكى از كارها این است كه در ذهن مردم داخل كشور این فكر را به وجود بیاورند كه امریكا یك قدرت شكست ناپذیر و واقعیت و عظمتى در جهان است و نمى‏شود با آن مبارزه كرد.به حافظه‏ى خودتان مراجعه كنید، از دوران امام و بخصوص بعد از رحلت ایشان تا امروز به وسایل گوناگون، در شكل مقاله و قصه و شعر و سیاست بافى و تحلیل سیاسى و غیره كسانى ـ چه عناصر صریحا وابسته‏ى به امریكا چه حتى عناصرى كه داخل كشور هستند و صریحا هم خیلى وابسته‏ى به امریكا نیستند ـ این فكر را ابراز مى‏كنند.اگر شما اهل مطالعه باشید ـ كه هستید ـ یقینا در ذهنتان مواردى از این قبیل را مى‏توانید پیاده كنید، یعنى به ملتى بگویند: بیخود زحمت مى‏كشید، با چه كسى مى‏خواهید در بیفتید؟ ! این فكر غلطى است. (6)

یك عده به اصطلاح عقلا و مصلحت اندیشها، همیشه مصلحت اندیشانه و به اصطلاح عاقلانه، مردم و مسؤولان نظام و رهبرعظیم الشأن فقیدمان را نصیحت مى‏كردند كه شما چرا بى خود با امریكا ـ كه در دنیا قدرتى است ـ رزم آورى و مبارزه مى‏كنید؟ ! چرا خود را با غول وحشتناكى به جنگ مى‏اندازید؟ ! این هم از همان جاهایى است كه مردم ماهیت آن را فهمیده‏اند، اما بعضى از خواص نفهمیدند! آنها خیال مى‏كردند كه جمهورى اسلامى بدون هیچ علت و دلیلى، اقدام به ایجاد دشمنى با غول پرقدرتى در سطح جهان كرده است، در حالى كه قضیه این نبود . (7)

پى‏نوشت‏ها:

1 ـ حدیث ولایت، ج 4، ص 207، 2/3/1369، سخنرانى در دیدار با خانواده‏هاى معظم شهداى شهرهاى مختلف.

2 ـ جمهورى اسلامى، 15/8/1376، سخنرانى در دیدار با دانشجویان و دانش‏آموزان.

3 ـ حدیث ولایت، ج 5، ص 297 و 298، 13/8/1369، پیام به مناسبت روز ملى مبارزه با استكبار جهانى.

4 ـ همان، ج 4، ص 171، 12/2/1369، سخنرانى در دیدار با مسؤولان فرهنگى به مناسبت روز معلم.

5 ـ حدیث ولایت، ج 4، ص 250، 10/3/1369، پیام به مناسبت اولین سالگرد ارتحال امام.

6 ـ جمهورى اسلامى، 10/8/1375، سخنرانى در دیدار با دانشجویان و دانش آموزان.

7 ـ حدیث ولایت، ج 2، ص 129، 22/6/1368، سخنرانى در دیدار با اقشار مختلف مردم.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.