تبیان، دستیار زندگی
آمریكاه از دیدگاه رهبرى، ص 33 نویسنده: مركز تحقیقات اسلامى سپاه مردم دنیا باید بدانند كه امروز قدرتهاى بزرگ و قدرت استكبارى امریكا، از چه روشهایى براى پیشبرد كارشان استفاده مى‏كنند.سردمداران امریكا، خیلى خونسرد آدم مى‏كشند، ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آمریكاه مظهر توطئه، كودتا، ترور


كتاب: آمریكاه از دیدگاه رهبرى، ص 33

نویسنده: مركز تحقیقات اسلامى سپاه

مردم دنیا باید بدانند كه امروز قدرتهاى بزرگ و قدرت استكبارى امریكا، از چه روشهایى براى پیشبرد كارشان استفاده مى‏كنند.سردمداران امریكا، خیلى خونسرد آدم مى‏كشند، قتل عام مى‏كنند و به یك كشور دیگر تجاوز مى‏نمایند.آن كارى را كه امریكا در قدیم به وسیله‏ى دستگاه اطلاعاتى خودش ـ سازمان سیا ـ مخفیانه انجام مى‏داد و كودتا درست مى‏كرد و دولتها را سرنگون مى‏نمود، امروز كارش به جایى‏رسیده كه ناچار شده است همین رفتار را علنا و صریحا انجام بدهد. (1)

متأسفانه امروز بزرگترین جرایم استكبار جهانى این است كه دروغگویى، فریب، تقلب و باطل گرایى را با رفتار خود در دنیا توسعه و رشد مى‏دهد، ترویج مى‏كند.الان شما ملاحظه كنید : در حكومتهاى مستكبر دنیا ـ كه دولت امریكا در رأس همه‏ى حكومتهاى مستكبر است ـ كسانى هستند كه بیشترین ترور را در اطراف دنیا كرده‏اند.همین اواخر نقل شد كه یكى از سیاستمداران امریكایى ادعا كرده است كه كشته‏ها و مفقودینى كه در «گواتمالا» دنیا را به خودشان متوجه كرده بودند ـ اینها ـ كار سیاست، سازمان سیاسى جاسوسى امریكا.اینها تك تك انسانها و مخالفین سیاسى را شكار كرده، نابود و مفقود كرده‏اند.حالا دارد كشف مى‏شود.در همه جاى دنیا ـ بخصوص در امریكاى لاتین و در بسیارى از نقاط دنیا ـ اینها آدمكشى و ترور كردند، كودتا راه انداختند، كارهاى خلاف كردند.در ایران هم خود ما شاهد بودیم و دیدیم ـ در جاهاى دیگر هم همینطور است ـ اینها از زشت‏ترین تروریستهاى عالم حمایت كردند، به آنها پناه دادند، به آنها كمك مالى كردند، الان هم مى‏كنند.از دولت اسرائیل ـ كه یك دولت مبنى بر تروریسم و مبنى بر غصب و ظلم و عدوان است ـ بیشترین حمایت و كمك را كرده‏اند . (2)

..شر و فساد، متعلق به امریكا و دستگاههاى جاسوسى و مخرب نظامهاى استكبارى است.آنها هستند كه ناراحتى و اغتشاش و ناامنى رادر میان ملتها مى‏برند و به ناحق، در كار و زندگى و امور داخلى آنها دخالت مى‏كنند.آنها هستند كه به وسیله‏ى عوامل و مزدورانشان، بر ضد حكومتهاى انقلابى و مردمى و نیز بى گناهان، وارد عمل مى‏شوند و ایجاد مزاحمت و ناراحتى مى‏كنند. (3)

به عنوان حمله‏ى به دشمن، به یك عده انسان بى دفاع حمله مى‏كنند، یا در سودان كارخانه‏یى را از بین مى‏برند، معلوم نیست چه تعداد انسانى را از بین مى‏برند و نابود مى‏كنند، فقط به این عنوان كه ما تشخیص دادیم، یا حدس زدیم، یا فهمیدیم كه دست دشمن ما در اینجاست .این روش غلطى است، این یك جنایت است.هر كس مرتكب این جنایت بشود، محكوم است.دولت امریكا هم محكوم است، او یك تروریسم است.حركت او، یك حركت تروریستى است، تروریسم دولتى است .جرمش هم بزرگتر از این است كه افراد غیر مسؤول مرتكب كارهاى تروریستى بشوند. (4)

كدامیك از جنایتهاى عمده است كه حكام امریكا انجام نداده باشند؟ آنها چه قدر حكومت ملى را سرنگون كردند؟ دستگاه جاسوسى امریكا ـ سیا ـ چه قدر در آفریقا، در امریكاى لاتین، در قاره‏ى امریكا، در خاورمیانه و در آسیا، آن جایى كه لازم دانسته است، وارد شده و حكومتى را كه با آن موافق نبوده، توطئه و دسیسه چینى كرده، تا آن را سرنگون كند؟ از این قبیل فراوان است.همین رئیس جمهورى فعلى امریكا ـ آقاى بوش ـ كه یك وقت در رأس دستگاه امنیتى و جاسوسى‏امریكا بوده است، خود او مى‏داند كه در این دستگاه چه كارها كرده‏اند .شاید خود ایشان، بسیارى از این كارها را انجام داده است، غارت ملتها، حمله‏ى به ملتها، دروغ پراكنى، توسعه‏ى فساد در عالم، تحمیق بسیارى از قشرهاى مردم، حتى در كشور امریكا .اینها كارهایى است كه سردمداران امریكا و بقیه‏ى قدرتمندان ظالم و ستمگر عالم انجام داده‏اند. (5)

پى‏نوشت‏ها:

1 ـ حدیث ولایت، ج 3، ص 117، 13/10/1368، سخنرانى در دیدار با مسؤولان بنیاد شهید.

2 ـ جمهورى اسلامى، 20/9/1375، سخنرانى در دیدار با مسؤولان كشورى و لشكرى.

3 ـ حدیث ولایت، ج 1، ص 277 و 288، 22/4/1368، سخنرانى در مراسم بیعت مهمانان خارجى چهلمین روز ارتحال امام (ره) .

4 ـ جمهورى اسلامى، 3/6/1377، سخنرانى در دیدار با رئیس جمهور و اعضاى هیأت وزیران.

5 ـ حدیث ولایت، ج 16 و 17، ص 12، 2/1/1369، سخنرانى در اجتماع مردم مشهد و زائران حضرت رضا.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.