تبیان، دستیار زندگی
رئیس جمهور پس از 3 سال در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

احمدی‌نژاد درجلسه مجمع تشخیص


رئیس جمهور پس از 3 سال در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کرد.

احمدی نژاد و هاشمی رفسنجانی

محمود احمدی نژاد در جلسه صبح شنبه دوم ادریبهشت 91 در مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت کرد.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی 24 اسفند ماه در حکمی ترکیب جدید مجمع تشخیص مصلحت نظام را برای یک دوره پنجساله دیگر معرفی کردند.

مقام معظم رهبری در این حکم یادآور شده بودند:«اعضای محترم این دوره را به رعایت صلاح و سداد و اتقان و انصاف و جامعیت و رعایت مصلحت نظام به معنای اتم کلمه و حضور فعال در جلسات مجمع و کمیسیونهای مربوط توصیه کرده و توفیق آقایان را در اجرای مسئولیت مهمی که در دوره جدید بر دوش گرفته اند، مسئلت می نمایم.»

محمود احمدی نژاد بیستم فروردین ماه در دیدار اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با مقام معظم رهبری شرکت کرده بود.این اولین بار طی 3 سال اخیر است که محمود احمدی نژاد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت می کند. او آخرین بار در اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در فروردین 88 به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بود.

سخنان محمود احمدی نژاد در رقابت های انتخاباتی و مناظره با نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم موجب بروز کدورت هایی میان احمدی نژاد، آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و تعداد دیگری از اعضای مجمع تشخیص مصلحت شده بود.

این اولین بار طی 3 سال اخیر است که محمود احمدی نژاد در جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت می کند. او آخرین بار در اولین جلسه مجمع تشخیص مصلحت نظام در فروردین 88 به مجمع تشخیص مصلحت نظام رفته بود

هفته گذشته غلامحسین الهام مشاور حقوقی رئیس جمهور در گفت و گویی درباره «عضویت افراد بیکار در مجمع تشخیص برای جلوگیری از مزاحمت آنان برای نظام» سخن گفت. اظهاراتی که با واکنش چهره های سیاسی مواجه شد و مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور با «سخیف» خواندن اظهارات مشاور حقوقی ریئس جمهور گفت: اظهارات الهام سخیف بود چراکه مجمع جایگاه والایی دارد و هم در زمان امام خمینی(ره) و هم در زمان مقام معظم رهبری شخصیت های ارزشمند و بزرگواری در آن حضور داشتند و این نهاد سیاسی مسئولیت سنگینی نیز برعهده دارد

بخش سیاست تبیان


منبع : خبرانلاین