تبیان، دستیار زندگی
اینترنت به یکی از مهم‌ترین ابزارهای روز تبدیل شده است و به شما این اجازه را می‌دهد تا در دنیای بسیار بزرگ آن قدم بزنید و به نقاط مختلف دنیا سر کشی کنید و هر چیزی را كه نیاز دارید در آن پیدا كنید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اینترنت، نابود کننده مغز!


اینترنت به یکی از مهم‌ترین ابزارهای روز تبدیل شده است و به شما این اجازه را می‌دهد تا در دنیای بسیار بزرگ آن قدم بزنید و به نقاط مختلف دنیا سر کشی کنید و هر چیزی را كه نیاز دارید در آن پیدا كنید.


اینترنت اكسپلورر هم دورقمی شد

این روزها در بیشتر جوامع پیشرفته مشکل اعتیاد به اینترنت در حال رشد و گسترش است و باعث شده است که کشورهای متفاوت در پی حل این مشکل باشند و از آن به عنوان یکی از بزرگ‌ترین معضلات جامعه صحبت کنند.

بنا به تحقیقات به عمل آمده توسط محققان که در سایت ForensicPsychology منتشر شد، مردم دنیا بیش از 35 بیلیون ساعت را در ماه صرف گشتن در اینترنت می‌کنند و البته مهم‌ترین مشکل در اینجا این است که این افراد تنها برای یک کار ساده وارد اینترنت نمی‌شوند.

بیشتر افراد بعد از وارد شدن به اینترنت به انجام کارهای مختلف می‌پردازند و چندین سربرگ باز می‌کنند و در یک لحظه، هم خبرها را چک می‌کنند، هم به ایمیل خود سر می‌زنند و همچنین در حال انجام کارهای دیگری هستند. این کار باعث می‌شود تا میزان استرس در افراد بالا رفته و همچنین خلاقیت‌های ذهن را نیز به اندازه بسیار زیادی پایین می‌آورد.

اما در اینجا این مسئله مهم است که چگونه اینترنت می‌تواند مغز ما را نابود کند؟ بهتر است از ابتدا این مسئله را مورد بررسی قرار دهیم و آن را پردازش کنیم تا بتوانیم به یک نتیجه درست برسیم.

جمعیت افرادی که از اینترنت استفاده می‌کنند در سراسر دنیا بسیار متفاوت است و تقریباً می‌توان آن را به بخش‌های مختلف تقسیم کرد. در این میان مردمی که در آمریکای شمالی زندگی می‌کنند بیش از هشتاد درصد از جمعیت استفاده‏کنندگان اینترنت را تشکیل می‌دهند و بعد از آن‌ها کاربران اروپا و آسیای مرکزی، آمریکای لاتین، شرق آسیا، خاورمیانه و شمال آفریقا و جنوب آسیا جمعیت تمام استفاده کنندگان اینترنت را تشکیل می‌دهند.

استفاده زیاد از اینترنت باعث می‌شود تا میزان استرس شما بالا رفته و همچنین قدرت تصمیم گیری شما به مقدار زیادی پایین آمده و دیگر نتوانید به طور دقیق تصمیم گیری کنید و خلاقیت شما نیز بسیار کاهش پیدا می‌کند.

با توجه به این جمعیت استفاده کننده از اینترنت، مردم در طول یک ماه بیش از 35 بیلیون ساعت را صرف گردش در اینترنت می‌کنند. بر حسب تحقیقات انجام شده این عدد نشان می‌دهد که در حدود 61 درصد از کاربران اینترنت به آن معتاد شده‌اند!

در این مدتی که شما از اینترنت استفاده می‌کنید ممکن است سربرگ‌های متفاوتی را باز کنید که در آمار نشان می‌دهد که نزدیک به پنج درصد از کاربران اینترنت یک یا دو سربرگ باز می‌کنند و بیش از 30 درصد از کاربران بین سه تا چهار سربرگ باز می‌کردند و این آمار به مرور کاهش پیدا می‌کند اما بازهم تقریباً دو درصد از کاربران اینترنت بیش از 10 سربرگ باز می‌کنند.

در این زمان شما به طور نامنظم از مغز خودتان کار می‌کشید و به مغز در نابودشدن کمک می‌کنید و آن را از بین می‌برید. این باعث می‌شود تا میزان استرس شما بالا رفته و همچنین قدرت تصمیم گیری شما به مقدار زیادی پایین آمده و دیگر نمی‌توانید به طور دقیق تصمیم گیری کنید و خلاقیت شما نیز بسیار کاهش پیدا می‌کند.

 اعتیاد -اینترنت

گوگل یکی از عوامل نابودی

به طور روزانه بیش از 7.2 بیلیون نفر روزانه از این سایت بازدید می‌کنند و بیش از 3 بیلیون جمله نیز در این سایت جستجو می‌شود و به نوعی گوگل در حال جایگزین کردن مغز ما با موتور جستجوی خودش است.

در گذشته منابع اطلاعاتی مردم بسیار محدود بوده‌اند و برای جستجو به کتاب‌های منبع مراجعه می‌کردیم. این کار باعث می‌شد تا برای جستجو وقت بگذاریم و در ادامه شما خودتان را مجبور می‌کردید تا این اطلاعات را به حافظه بسپارید، ولی این روزها با استفاده از موتورهای جستجو به راحتی در این سایت‌ها جستجو می‌کنید و دیگر خود را مجبور نمی‌کنید تا آن را به حافظه بسپارید چرا که می‌دانید اگر بار دیگر به آن نیاز داشته باشید می‌توانید به راحتی آن را بدست آورید.

بر حسب آخرین تحقیقاتی که انجام شده است معتادان به اینترنت بسیار زیاد هستند و بیش از 2.5 درصد از آن‌ها افسرده می‌شوند. اما مهم‌ترین نکته در این مورد این است که اینترنت می‌تواند تا 20 درصد از سلول‌های خاکستری مغز شما را از بین ببرد.

آیا هنوز هم به دنبال آن هستید که روزانه بیشتر زمان خودتان را پای اینترنت بگذارید و از آن استفاده کنید؟


باشگاه کاربران تبیان – ارسالی از: mirzakany