تبیان، دستیار زندگی
عربستان سعودی 8 ایرانی را اعدام کرد
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عربستان سعودی 8 ایرانی را اعدام کرد


دستور اعدام این ایرانی ها مستقیما توسط شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز ل سعود» وزیر کشور سعودی صادر شده بود. وی بدون اجازه و هماهنگی با «ملک عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی این کار را کرده است. + وزیر امور خارجه تکذیب کرد

پرچم عربستان

شیعه آنلاین به نقل از رسانه های معترضین عریستان نوشت:  که رژیم آل سعود 8 تن از هموطنان کشورمان که در زندان شهر "دمام" در شرق سعودی بازداشت بودند را اعدام کرد.  گفته می شود اعدام این 8 ایرانی بدون هرگونه محاکمه و یا اقدامات لازم قانونی انجام شد. زمان دقیق اعدام این هموطنانمان روز یکشنبه 15/4/2012 بوده اما این خبر تا به این لحظه از ترس واکنش جمهوری اسلامی ایران، توسط رسانه های سعودی محرمانه مانده بود. در همین حال یک فعال سیاسی سعودی که خواست نامش فاش نشود، اعلام کرد که علت اعلام نشدن این خبر، اختلاف شدید درون خاندان حاکم سعودی بر سر اجرای حکم اعدام این 8 ایرانی بوده است.  دستور اعدام این ایرانی ها مستقیما توسط شاهزاده «نایف بن عبدالعزیز ل سعود» وزیر کشور سعودی صادر شده بود. وی بدون اجازه و هماهنگی با «ملک عبدالله بن عبدالعزیز» پادشاه سعودی این کار را کرده است.  گفتنی است این 8 ایرانی که از هموطنان شهرهای جنوبی کشورمان بوده اند، حدود شش سال پیش در یک لنج ماهیگیری در ب های بین المللی در نزدیکی مرز بی عربستان سعودی بازداشت شده بودند.

 نام این 8 ایرانی اعدام شده بدین شرح است:

1- شاکر یعقوب إسحاق

2- عادل عبد الباری رضوی

3- سید جواد موسوی

4- سالم شرهان

5- سعید حمید عطار

6- صباح عاشور

7- قاسم رضوی

8- یعقوب فارسی نجات

تکمیلی:

تکذیب اعدام چند ایرانی در عربستان

صالحی در پاسخ به سوالی مبنی بر اعدام چند ایرانی در عربستان به اتهام قاچاق مواد مخدر گفت: ما تعداد زیادی زندانی به اتهام قاچاق موادمخدر در عربستان داریم. به ما خبر رسید كه قرار است چند نفر را در این رابطه اعدام كنند، ما طی تماس تلفنی با وزیر امور خارجه عربستان ضمن مذاكره در خصوص مسائل موجود بیان كردیم كه تامل در این امر حكیمانه‌تر است.

به گزارش ایسنا وزیر خارجه كه امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران حضور یافته بود در این باره افزود: ما چند توافقنامه از جمله استرداد مجرمین به عربستان فرستادیم و خواسته بودیم كه ضمن بررسی در خصوص آنها اعلام نظر كنند.

وزیر امور خارجه با قدردانی از وزیر خارجه عربستان گفت: ایشان تلاش خود را در خصوص مورد مذكور انجام دادند و روز بعد تماس گرفته و گفتند اجرای حكم ایرانی‌ها فعلا معلق مانده كه این نشانه خوبی است.

بخش سیاست تبیان


منبع: شیعه آنلاین