تبیان، دستیار زندگی
دو کارگاه روزنامه‌نگاری سبک زندگی (Lifestyle Journalism) و روزنامه‌نگاری دیداری (Visual Journalism) در قالب نخستین دوره‌ی آموزشی روزنامه‌نگاری سبک جامع در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

از 9 و 10 اردیبهشت در شهر کتاب برگزار می‌شود:

کارگاه‌های روزنامه‌نگاری سبک زندگی و روزنامه‌نگاری دیداری

روزنامه نگاری

دو کارگاه روزنامه‌نگاری سبک زندگی (Lifestyle Journalism) و روزنامه‌نگاری  دیداری (Visual Journalism) در قالب نخستین دوره‌ی آموزشی روزنامه‌نگاری سبک جامع در مرکز فرهنگی شهر کتاب برگزار می‌شود.

طراح و مدرس این دوره علی‌ قنواتی، مؤسس گروه مجلات همشهری از جمله همشهری جوان است و مباحث هر کارگاه را در ده جلسه ارائه می‌کند.

شرکت کنندگان در کارگاه روزنامه‌نگاری سبک زندگی با مباحثی مانند گزارش‌نویسی سبک زندگی، سبک‌های نوین نگارشی، چندپاره‌نویسی، متن‌واره‌نویسی و پرونده‌نگاری آشنا شده و این مهارت‌ها را با تمرینات عملی می‌آموزند. شرکت در این کارگاه به همه روزنامه‌نگاران علاقه‌مند به سبک‌ها و روش‌های نوین مطبوعاتی و نیز طراحان و مدیران هنری توصیه می‌شود.

شرکت کنندگان در کارگاه روزنامه‌نگاری دیداری نیز با مباحثی مانند اینفوگرافیک، گرافیک نوین مطبوعاتی، گرافیک خبری، گزارش و مقاله‌ی تصویری و گرافیک سبک زندگی آشنا شده و مهارت‌های مرتبط را با تمرینات عملی می‌آموزند. شرکت در این کارگاه نیز علاوه بر طراحان گرافیک به همه روزنامه‌نگاران علاقه‌مند به سبک‌ها و روش‌های نوین مطبوعاتی توصیه می‌شود.

شرکت‌کنندگان در این دوره با روزنامه‌نگاری سبک جامع و اصول اخلاق حرفه‌ای آن، روزنامه‌نگاری وب، روزنامه‌نگاری ویدیویی و مهارت‌های دبیری و سردبیری سبک جامع نیز آشنا خواهند شد. روزنامه‌نگاری سبک جامع که در حال تبدیل به گرایش غالب مؤسسات بزرگ رسانه‌ای و مراکز آموزش روزنامه‌نگاری در سطح جهان است رویکرد متفاوتی را نسبت به روزنامه‌نگاری سنتی به فعالان رسانه‌ای پیشنهاد می‌کند. روزنامه‌نگار سبک جامع کسی است که مهارت‌های او تک بعدی نیست و می‌تواند نقش‌های متفاوتی را در رسانه بر عهده بگیرد. او علاوه بر آن‌که خوب می‌نویسد، عکس و طرح و فرم‌های گرافیکی و مکمل‌های چند رسانه‌ای را نیز به خوبی می‌شناسد و برای انتقال پیام خود به کار می‌گیرد.

این دو کارگاه به ترتیب روزهای شنبه و یک‌شنبه ساعت 16 تا 18 برگزار می‌شود. آغاز دوره از 9 و 10 اردیبهشت است و علاقه‌مندان می‌توانند در یک یا هر دو کارگاه فوق ثبت‌نام کنند. برای شرکت در این دوره داشتن دو سال سابقه‌ی فعالیت در رسانه‌های حرفه‌ای توصیه می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام در ساعات اداری به مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه‌ی سوم مراجعه کنند و برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره‌های 88723316 و 88717458 تماس بگیرند.

تنظیم: هومن بهلولی