تبیان، دستیار زندگی
اپل از خبرسازترین شرکت های حوزه فناوری و تکنولوژی به حساب می آید. تا جایی که کوچکترین تغییرات پیرامون این شرکت، جنجالی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اپل همچنان خبرساز است


اپل از خبرسازترین شرکت های حوزه فناوری و تکنولوژی به حساب می آید. تا جایی که کوچکترین تغییرات پیرامون این شرکت، جنجالی می شود.

اپل همچنان خبرساز است

از چه عطری استفاده می کنید؟ اگر جزو طرفداران اپل هستید، حالا می توانید از ادکلن مک بوک پرو استفاده کنید. به قول سازنده، هیچ چیز مانند بوی یک محصول جدید اپل نیست! بویی که شما را یاد آیفون، مکبوک ایر و آی پد نو می اندازد.

یک هنرمند استرالیایی با همراهی یک تیم فرانسوی متخصص، عطر جدیدی تولید کرده که دقیقا بوی محصولات اپل را می دهد. این عطر بویی شبیه محصولات اپل دارد، هنگامی که آنها را تازه از جعبه خارج می کنید.

آنها تصمیم گرفته اند عطر جدید را که نامش Eau de MacBook Pro است در نمایشگاهی هنری ارایه کنند. البته به نظر می رسد فعلا قرار نیست این عطر به صورت انبوه عرضه شود.

شواهد حاکی از آن است که شرکت اپل در حال آماده‌سازی محصول انقلابی دیگری برای عرضه در سال جاری میلادی است. بنا به اخبار منتشره، فیلیپه استارک (Philippe Starck)، طراح مشهور فرانسوی تبار که موفق به کسب جوایز متعدد طراحی شده در حال همکاری با شرکت اپل برای کمک به طراحان این کمپانی در ساخت محصول انقلابی جدیدی است که قرار است تا 8 ماهه آینده وارد بازار شود.

اپل همچنان خبرساز است

به نقل از روزنامه لو فیلگارو، این طراح زبردست در یک مصاحبه خبری که از یکی از شبکه‌های فرانسوی زبان پخش شد ابراز داشت: «در حقیقت در حال کار بر روی پروژه بزرگی با شرکت اپل هستم که به امید خدا قرار است در 8 ماهه آینده به بازار عرضه شود.» وی همچنین اذعان کرد که این محصول، انقلابی دیگر در حوزه آی‌تی به پا خواهد کرد.

آثار فیلیپه استارک حوزه‌های گوناگونی را شامل می‌شود، از طراحی هتل گرفته تا مسواک و چندین ابزار الکترونیکی که هم‌اکنون در فروشگاه اپل به فروش می‌رسد. همچنین این طراح فرانسوی مدعی است که در سالهای گذشته بنا به اقتضاعات شغلی بارها با استیو جابز مرحوم دیدار و گفتگو کرده است.

بنا به گزارش‌های قبلی، شرکت اپل قصد دارد نمونه بازطراحی شده‌ی گوشی آیفون خود را پاییز امسال روانه قفسه فروشگاه ها نماید. همچنین شایعاتی درباره تلاش یاران جابز بر روی تلویزیون iTV به گوش می‌رسد که احتمالاً اواخر سال جاری میلادی عرضه عمومی شود.

یک هنرمند استرالیایی با همراهی یک تیم فرانسوی متخصص، عطر جدیدی تولید کرده که دقیقا بوی محصولات اپل را می دهد. این عطر بویی شبیه محصولات اپل دارد، هنگامی که آنها را تازه از جعبه خارج می کنید

از دیگر سوی، یکی از سخنگویان شرکت اپل در مصاحبه با AllThingsD، ادعای فیلیپه استارک را رد کرد و منکر هرگونه همکاری با وی شد.

اپل همچنان خبرساز است

شایعات جدید حاکی از آن است که نمونه اولیه از تلویزیون پر سر و صدای اپل در حال آزمایش توسط شرکای تجاری این شرکت است. براساس گزارش Globe and Mail محصول آینده اپل با نام iTV که قرار است انقلابی در بازار تلویزیون های HDTV ایجاد کند تلویزیون های معمولی را به آیپد های غول پیکر تبدیل خواهد کرد. در این گزارش همچنین اشاره شده است که دو شرکت کانادایی در حال آزمایش تلویزیون اپل در لابراتورهای پیشرفته خود هستند.

تلویزیون آینده اپل توسط دستیار صوتی Siri کنترل خواهد شد. یعنی کاربر برای کنترل تلویزیون خود می تواند علاوه بر "کنترل از راه دورهای" امروزی از دستورات صوتی نیز استفاده کند. همانطور که انتظار می رود مرور صفحات وب، نصب نرم افزار و قابلیت های دیگری که برخی از تلویزیون های هوشمند امروزی دارند نیز در iTV امکان پذیر خواهد بود.

دو شرکت کانادایی Rogers و BCE احتمالا جزء شرکای تجاری اپل برای توزیع iTV در کانادا خواهند بود. انتظار می رود اپل تلویزیون HDTV مجهز به سیستم عامل iOS و Siri خود را تا پیش از پایان سال 2012 وارد بازار کند. بسیاری معتقدند که با عرضه تلویزیون اپل کنترل از راه دورهای امروزی کنار گذاشته خواهند شد و کاربران به جای آن از دستیار صوتی Siri استفاده خواهند کرد.

فرآوری: فاطمه مجدآبادی

بخش دانش و زندگی تبیان


منابع: زومیت، نارنجی