تبیان، دستیار زندگی
انسانهای موفق همیشه دیگران را به وجد می‌آورند. موفقیت، آنها را از دیگر انسانها متمایز می‌کند. انسان‏های موفق عادت‏های بسیار خوبی دارند كه چند نمونه آنها را با هم مرور می‏كنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

انسانهای موفق چگونه‌اند؟


انسانهای موفق همیشه دیگران را به وجد می‌آورند. موفقیت، آنها را از دیگر انسانها متمایز می‌کند. انسان‏های موفق عادت‏های بسیار خوبی دارند كه چند نمونه آنها را با هم مرور می‏كنیم.


پله های موفقیت

1- در ذهنشان پایانی وجود دارد

اگر شما در ذهنتان نقطه پایانی برای کاری که می‌کنید نداشته باشید، به راحتی گم می‌شوید و دیری نمی‌گذرد که احساس سردرگمی می‌کنید. افراد موفق دقیقا می‌دانند که از زندگی چه می‌خواهند و برای انجام هر کارشان هدفی دارند.

وقتی شما هدفی در زندگی داشته باشید، می‌دانید که باید دقیقا بر روی چه چیزی تمرکز کنید، داشتن نقطه پایان در ذهن، شما را در رسیدن به مقصدتان راهنمایی می‌کند.

2- دلیلی برای اهدافشان دارند

داشتن هدف تنها یک قسمت از ماجراست. برای اینکه به هدفتان برسید باید دلیلی داشته باشید. افراد موفق در پشت تمامی اهدافشان دلیلی دارند که آن دلیل حرکت آنها را به سمت هدفشان تداوم می‌بخشد. راه رسیدن به اهداف در زندگی همواره سهل و آسان نیست، افرادی که برای اهدافشان دلیلی ندارند در نیمه راه از پا می‌افتند و کنار می‌کشند.

اگر هدفتان این است که ده کیلو از وزنتان را کم کنید، ولی دلیلی برای این کار ندارید، هرگز نخواهید توانست به وزن ایده‏آل‏تان برسید. پس بهتر است اینگونه فكر كنید كه، چون سه ماه دیگر جشن عروسی دوستتان است، وزنتان را کم کنید و دلیلتان را این قرار دهید که می‌خواهید در میان جمع خوش هیکل به نظر برسید. وقتی شما دلیل خوشایندی برای اهدافتان دارید، می‌توانید با آسودگی بیشتری به مقاصدتان دست پیدا کنید.

3- حامی و پشتیبان دارند

جدا از هدف و دلیل، رسیدن به مقاصد خاص در زندگی دشواری‌های خاص خود را دارد که گاهی انسان به تنهایی توان مقابله با آنها را ندارد.

سعی کنید یک تیم صمیمی برای خودتان تشکیل دهید که به شما در رسیدن به اهدافتان کمک کنند. این تیم می‌تواند بین دو تا شش نفر باشد.در انتخاب اعضای تیم دقت لازم را به خرج دهید و سعی کنید افرادی را که مثبت اندیش هستند و اهدافی شبیه شما دارند را برگزینید.

اگر راجع به تغییر در زندگی خود جدی هستید، همین حالا از کارهایی که زمان شما را به بطالت می‌گذرانند، دست بکشید و کارهای مفید را انجام دهید.

4- دقیقا می‌دانند که وقتشان را صرف چه چیزی می‌کنند

اگر نمی‌دانید که وقتتان را چطور سپری کنید، تقریبا همه وقت‏تان را از دست داده‏اید. زمان، یکی از با ارزش‏ترین منابع در اختیار انسان است. شما می‌توانید پول‏تان را هدر دهید و دوباره برای کسب پول برنامه‏ریزی کنید. ولی زمان از دست رفته را نمی‌توان برگرداند.

باید مراقب نحوه سپری شدن زمانتان باشید. اگر هفتاد درصد زمان‏تان را صرف دیدن تلویزیون و گردش با دوستان می‌کنید، می‌توان گفت که هرگز به اهداف‏تان نخواهید رسید. اگر راجع به تغییر در زندگی خود جدی هستید، همین حالا از کارهایی که زمان شما را به بطالت می‌گذرانند، دست بکشید و کارهای مفید را انجام دهید.

5- برای رسیدن به هدف، مصمم هستند

سریع تلاش می‌کنند، سریع از شکست می‌گذرند، تلاش می‌کنند و هرگز از حرکت نمی‌ایستند. اگر برای بار اول به تیراندازی بروید، نمی‌توانید اولین گلوله را دقیقا به هدف بزنید. در زندگی هم برای رسیدن به اهداف باید تلاش کرد. به سادگی از هدف‏تان دست نکشید، خیلی چیزها هستند که شما نمی‌دانید و با هر بار شکست آنها را تجربه می‌کنید. سریع یاد بگیرید، سریع عمل کنید و دست از تلاش نکشید.

به خاطر داشته باشید که همیشه دیر است. پس همین حالا که این متن را به پایان می‌برید، برای هدفتان برنامه ریزی کنید.

مطمئن باشید كه شما هم می‌توانید!


باشگاه كاربران تبیان – برگرفته از وبلاگ: شاید روزی بدردتان بخورد