تبیان، دستیار زندگی
ما افتخار می‌کینم به وجود دانشجویان این دانشکده که همه از فرزندان حوزه هستند انتظاری هم که داریم باید تلاش کنیم تقوی را در وجود خودمان پیاده کنیم و برای اصلاح جامعه از خدا کمک بطلبیم و انتظارات رهبر معظم انقلاب را برآورده نماییم
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت الله علوی گرگانی : به  دانشجویان دانشکده صدا وسیمای قم افتخار می کنم

علوی گرگانی

ما افتخار می‌کینم به وجود دانشجویان این دانشکده که همه از فرزندان حوزه هستند انتظاری هم که داریم باید تلاش کنیم تقوی را در وجود خودمان پیاده کنیم و برای اصلاح جامعه از خدا کمک بطلبیم و انتظارات رهبر معظم انقلاب را برآورده نماییم

به گزارش مرکز خبر حوزه حضرت آیت الله علوی گرگانی امروز «شنبه 26 فروردین» در دیدار رییس و دانشجویان دانشکده صدا وسیما مرکز قم که در دفتر معظم له برگزار شد بااشاره به تولیدات ارزشی صدا وسیما، اظهارداشتند: این مرکز باید خود را ازهرجهت برای ارتقای جامعه آماده کند.

ایشان با بیان اینکه انتظار جامعه دینی و جهانی از قم بیشتر است افزودند:انتظارجامعه دینی و انسانی جهان از حوزه علمیه قم در حال حاضراز همه بیشتر است .ایشان تصریح کردند: تمام دنیا چشم به سخنرانی‌ها، رفتار و اخلاق و آثار حوزه علمیه دوخته است.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم تاکید کردند: همه ما علاوه بر ایران درمقابل دنیا مسئولیت سنگین و سختی را برعهده داریم دنیا ما را می‌بیند تا از رفتار و گفتار و اخلاق ما الگو بگیرند تا دنباله‌رو ما باشند.

حضرت آیت الله علوی گرگانی سیمای مرکز قم را جای تبلور عقیده تشیع دانست و تاکید کردند: صدا و سیمای مرکز قم باید جای تبلور عقیده تشیع و سیمای الهی گونه باشد، چرا که انتظار مراجع از این مرکز بیش از سایر مراکز است باید دقت کافی در تولید برنامه‌ها داشته باشید .

ایشان با بیان اینکه باید در تولیدات صدا وسیما جهات مذهبی شهر قم در نظرگرفته شود خاطر نشان کردند: نباید در کنار یک مرجع تقلید چهره یک زنی را نشان دهند باید برنامه به صورت تخصصی انجام پذیرد؛ برنامه‌های که تولید می‌شود باید هرکدام مراجع وعلما باید برنامه‌های متناسب خودشان برنامه ریزی گردد این طور نباشد که آهنگ‌ها و تصاویر نامتناسب از این مرکز پخش گردد.

این استاد برجسته حوزه علمیه قم با اشاره به انتظار جامعه جهانی از جمهوری اسلامی ایران گفتند: خیلی‌ها از کنار گوشه جهان برنامه‌های رادیو تلویزیون جمهوری اسلامی را می‌بینند بطوری که در مسافرت‌های که داشتم خیلی‌ها رسما به من ابلاغ کردندکه انتظار ما از جمهوری اسلامی ایران بیش از این‌ها است.

ایشان با بیان اینکه از «کارهای فله ای باید پرهیزشود» بیان داشتند:باید برنامه سازان توجه بیشتر داشته باشند که از کارهای فله‌ای پرهیز نمایند ، همانطوری مرحوم امام «رضوان الله تعالی» می‌فرمودند مانباید تابع دیگران باشیم باید الگو باشیم و دیگران باید تابع مراکز دینی ماباشند .

معظم‌له با اشاره به پخش نماز در سیما گفتند: باید توجه داشتیم که نماز چه کسانی از سیما پخش می‌شود چرا که خیلی‌ها با نماز تلوزیون نماز یاد می‌گیرند، از شخصیت‌های موثر استفاده شود.

حضرت آیت الله علوی گرگانی در خاتمه ضمن تقدیر از دست اندر کاران دانشکده صدا و سیمای قم گفتند: ما افتخار می‌کینم به وجود دانشجویان این دانشکده که همه از فرزندان حوزه هستند انتظاری هم که داریم باید تلاش کنیم تقوی را در وجود خودمان پیاده کنیم و برای اصلاح جامعه از خدا کمک بطلبیم و انتظارات رهبر معظم انقلاب را برآورده نماییم