تبیان، دستیار زندگی
ممکن است خیلی‌ از افراد به این اعتقاد داشته باشند که تلفن هوشمندشان از آنها خیلی باهوش‌تر است. برای اینکه این نتیجه را امتحان كنیم، کافی است به کارهایی که تلفن همراهمان می‌تواند انجام دهد و ما از آن عاجزیم، فکر کنیم.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شما باهوشترید یا تلفن هوشمندتان؟


ممکن است خیلی‌ از افراد به این اعتقاد داشته باشند که تلفن هوشمندشان از آنها خیلی باهوش‌تر است. برای اینکه این نتیجه را امتحان كنیم، کافی است به کارهایی که تلفن همراهمان می‌تواند انجام دهد و ما از آن عاجزیم، فکر کنیم.


تلفن هوشمند lg به نام nitro hd

ما در اینجا چند نمونه از قابلیت‌های تلفن همراه را ذکر کرده‌ایم. در امتحان شرکت کنید تا خودتان به نتیجه برسید.

تقویم و یادآورها

این برنامه‌ها مورد علاقه خیلی از کاربران هستند. بدون گوشی هوشمند ممکن است نتوانید تاریخ تولد دوستان و اعضای خانواده را که لابد تعدادشان هم کم نیست به خاطر بسپارید. به یاد سپردن جلسات، ملاقات‌ها یا رخدادهای خاص و مهم بدون تقویم امکان‌پذیر نیست. اگر فکر می‌کنید چنین مشکلی ندارید کافی است امتحان کنید!

امتحان: آیا تاریخ تولد 5 نفر از دوستان نزدیک خود را می‌دانید؟

حفظ کردن خاطرات

مغز انسان نمی‌تواند همه چیز را به خاطر بسپارد، برای یادآوری بسیاری از خاطرات اغلب نیاز به یک محرک یا علامت است که می‌تواند یک عکس، پیام متنی یا ایمیل باشد. وقتی شنبه صبح کار خود را شروع می‌کنید، با اولین سوالی که مواجه می‌شوید این است: “آخر هفته خود را چگونه گذراندید؟ ”‌ شاید کمی خشکتان بزند و به یاد نیاورید یا فقط 3 تا از 20 کاری که در تعطیلات آخر هفته انجام دادید را به یاد آورید. اما با نگاه کردن به گالری تصاویر و پیام‌های کوتاه در تلفن همراه همه چیز را به یاد خواهید آورد. حالا دوباره امتحان کنید.

امتحان: به ما بگویید تعطیلات آخر هفته چه کار می‌کردید؟ این هفته نه، هفته پیش. لطفا به تلفن همراهتان نگاه نکنید و کلک نزنید.

نقشه/مسیریابی

آخرین باری که یک نقشه فیزیکی، قدیمی و ملموس را به دست گرفتید کی بود؟ ما که یادمان نمی‌آید. آخرین باری که می‌دانستید چطور به جایی بروید که قبلا پا به آنجا نگذاشته‌اید کی بود؟ ما که چنین کاری نکردیم. اینجاست که دقیقا تلفن هوشمند شما از شما باهوش‌تر است. هنوز یک امتحان کوچک دیگر باقی مانده است.

امتحان: سعی کنید با استفاده از راهنمایی‌های نقشه‌های گوشی، تا فاصله 5 کیلومتر به جایی بروید که قبلا نمی‌شناختید. بعد همان جا بایستید. گوشی را خاموش کنید و سعی کنید به همان جایی که بودید برگردید. فکر می‌کنید می‌توانید راه خودتان را پیدا کنید؟ ما که فکر نمی‌کنیم همه بتوانند چنین کاری انجام دهند.

اینترنت

اینترنتِ فراگیر است. پس چه چیزی را نمی‌توانید در اینترنت پیدا کنید؟ برای درک بهتر وسعت و بزرگی اینترنت، می‌توان پتانسیل مغز شما را با مغز 5 میلیون استیون هاکینگز (دانشمند فیزیک نظری و کیهان‌شناسی) مقایسه کرد. چنین قیاسی هم نزدیک نیست. سوال بعدی را با استفاده از تلفن همراهتان هم نمی‌توانید پاسخ دهید. اگر از تلفن همراه استفاده کنید خودتان را گول زده‌اید.

امتحان: کدام شهر بیشترین بازدید را در میان شهرهای کل دنیا داشته است؟

خُب، امتحان تمام شد! هدف ما از ثبت این مطلب، این بود که شما تشخیص دهید تلفن همراه شما چه کارهایی می‌تواند انجام دهد که شما نمی‌توانید! آیا امکانات دیگر گوشی‌های هوشمند را می‌شناسید؟ امكانات تلفن همراه خود را در بخش نظرات با ما در میان گذارید.


باشگاه کاربران تبیان - ارسالی از: ســــکوت

برگرفته از انجمن: موبایل