تبیان، دستیار زندگی
ساختن Profile وچگونگی استفاده از چند ID به صورت همزمان در این بخش شرح می دهیم که چگونه ممکن از چند ID به طور همزمان استفاده کنیم . ابتدا به شرح Profile می پردازیم .profile به معنی نمودار یا منحنی مشخص کننده چیزی است که در یا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آموزش نرم افزار یاهو مسنجر

ساختن Profile وچگونگی استفاده از چند ID به صورت همزمان

در این بخش شرح می دهیم که چگونه ممکن از چند ID به طور همزمان استفاده کنیم .
ابتدا به شرح Profile می پردازیم .profile به معنی نمودار یا منحنی مشخص کننده چیزی است که در یاهو مسنجر کمی متفاوت است به این صورت که با رفتن به قسمت Profile هر ID میتوان مشخصات جزیی تری از او را دید مانند نام،فامیل ، سن و....
برای دیدن Profile هر شخص می توانید روی ID او کلیک راست کرده و قسمت View Profile را انتخاب کنید . سپس صفحه مرور گر شما باز شده و مشخصات او ظاهر می شود . یا می توان به این قسمت  زیرمراجعه کرد
http://profiles.yahoo.com/YOUR ID  ، که در قسمت ID،YOUR ID  شخص مورد نظر را می نویسیم.
ممکن است این سوال باشد که کاربرد مهم این قسمت از یاهو مسنجر چیست؟
یکی از مهمترین کاربرد های آن دیدن مشخصات طرف مقابل قبل از چت کردن با او است .
نکته قابل توجه این است که شخص مقابل در صورت درست نکردن Profile برای خود شما قادر به دیدن مشخصات او به جز ID نخواهید بود.
طرز درست کردن Profile:
در منوی Login قسمت My Profile را کلیک کنید .

صفحه ای باز می شود که در آن صفحه روی Create/Edit Profileکلیک کنید. سپس مرورگر شما باز شده و وارد صفحه Profileشما می شود. برای ویرایش کردنProfile خود فقط کافی است روی قسمت Edit کلیک کنید و در صفحه بعدی نیز گزینه Edit Profile Information را انتخاب کنید.

توجه کنید که در قسمت Nick name شما با نوشتن هر نامی با ورود به اتاق چت دوستانتان با همان نام مطالب شما را می بینند مثلا اگر ID شماali_yahoo باشد و در قسمت Nick name نامali_yahoo را وارد کنید در اتاق های چت مطالب شما با نامali_yahoo وارد می شود .سپس مشخصات دیگر خود را نیز وارد کرده و Save Changes را کلیک کنید .
اکنون هر کس Profile شما را چک کند می توان مشخصات شما را ببیند و اطلاعاتی در مورد شما بدست آورد.
ضمناً امکان گذاشتن عکس و صدا نیز وجود دارد که برای این کار از قسمت مشخص شده در عکس Edit Picture را برای عکس وEdit voice را برای گذاشتن صدا انتخاب می کنیم . در قسمت عکس با انتخاب کردن عکس خود از حافظه کامپیوتر و Upload کردن آن می توانید عکس تان را نیز اضافه کنید حتی می توان عکس را از سایت دیگر یا از خود عکس های سایت یاهو استفاده کرد.


برای گذاشتن صدا نیز باید به قسمت Edit Voice مراجعه کرد. البته متذکر شوم که این صدا برای زمینه Profile شما است. حتما باید از سایت های دیگر در اینترنت انتخاب شود .به این صورت که آدرس آن سایت و آهنگ را به صورت کامل در قسمت مشخص شده نوشته وگزینه Finish را کلیک می کنیم .

شایان ذکر است که حتی امکان تغییر رنگ نیز می باشد

حال در مورد استفاده از چند ID به صورت همزمان یا ساختن یک Profile جدید صحبت می کنیم .
در حقیقت ساختن Profile همان ساختن ID است با این تفاوت که وقتی شما با ID خود Online می شوید بقیه Profile های شما هم که ساخته اید  Online می شود .اکنون به شرح آن می پردازیم تا مطلب روشن تر شود.
پس از وارد شدن به قسمت Create/Edite Profile ، در آن صفحه روی قسمت Create new public profile کلیک کنید.

در صفحه باز شده و در قسمت مشخص شده Profile جدید خود را وارد کنید و در قسمت های بعدی در صورت تمایل مشخصات خواسته شده را وارد کنید

در آخر دکمه Create profile را کلیک کنید تا در همان قسمت اول Profile جدید شما اضافه شود.

اکنون شما دارای یک ID اصلی و یک profile هستید که در حقیقت حکم ID را داراست .که وقتی که با ID اصلی خود Online می شوید بقیه Profile ها یا همان ID های دیگر شما نیز Online می شوند.
لازم به توضیح است که در هنگام ورود به اتاق های چت عمومی در قسمت بالا همان طور که در عکس نشان داده شده شما می توانید با Profile مورد میل خود وارد چت شوید فقط کافی است ابتدا Profile مورد نظر را انتخاب کرده سپس وارد اتاق ها شوید.

هم اکنون با رفتن به منویLogin وبا کلیک کردن بر روی My Profile خواهید دید که به Profile های شما افزوده شده است.

یک مثال کلی:
همان طور که در عکس ها مشخص است شما با داشتن ID مثلا به نامali_yahoo و ساختن  profile دیگر، هنگامی که با ID خود یعنی Online ،ali_yahoo   می شوید Profile دیگر شما نیز Online می شود .
حتی دیگران می توانند برای این profile شما (دومی) پیغام بفرستند و در حقیقت مانند یک ID جداگانه عمل می کند و این بدین معنی است که شما با دو Online،ID  هستید.