تبیان، دستیار زندگی
نمایش فیلم مناسب یکی از اقداماتی است که معلمان پرورشی در زنگ های پرورشی برای دانش آموزان انجام می دهند...
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : شکوفه باصری
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اوسیم (معرفی فیلم،زنگ های پرورشی)

اوسیم(معرفی فیلم،زنگ های پرورشی)

نمایش فیلم مناسب یکی از اقداماتی است که معلمان پرورشی در زنگ های پرورشی، برای دانش آموزان انجام می دهند،‌ انتخاب فیلم مناسب برای نمایش دادن به دانش آموزان،‌ یکی از مسائل مهمی است که دبیران محترم پرورشی به آن بسیار توجه می کنند.

در این راستا مرکز یادگیری سایت تبیان،‌ به منظور پر بار کردن زنگ های پرورشی در این بخش اقدام به معرفی فیلم هایی مناسب برای دانش آموزان نموده است.

امید است که این پیشنهادات مورد استفاده شما عزیزان قرار بگیرد.

نام فیلم: اوسیم

کارگردان:       Baek-yeob Seong

مخاطب: کودکان

مدت: ٧٥  دقیقه

محصول: کره جنوبی

سال تولید: ٢٠٠٣

معرفی:

انیمیشن اوسیم،با محوریت خواهر و برادری تنها است که کاهنان بودایی آن ها را برای نگه داری به معبد می آورند.

خواهر نابینا می تواند خود را با این معبد وفق دهد اما برادر کوچک تر که سرشار از شور و انرژی است بودن در این محیط آرام که همه در آن مشغول عبادت هستند، برایش قابل تحمل و لذت بخش نیست.

فضای این انیمیشن بسیار در آرامش و سکون است، این آرامش را هم به مخاطب انتقال می دهد و هیجان کارتون های کودکانه غربی در آن کمتر به چشم می خورد . دو خواهر و برادر به دنبال مادرشان هستند.

در واقع موضوع محوری در این انیمیشن  مادر ، جایگاه اساسی او در خانواده و نیاز اساسی که فرزندان به محبت وی دارند می باشد .

انیمیشن اوسیم خواسته است که جایگاه فقدان و عدم حضور مادر را با معنویت پر کند. این خواهر و برادر یتیم که دلبستگی و وابستگی ویژه ای به یکدیگر دارند به تنهایی مشغول یافتن مادر شان هستند که با زمستان مواجه می شوند و همین آن ها را مجبور می کند که در معبد سکنی گزینند.

خواهر نابینا می داند که مادر شان از دنیا رفته است اما این موضوع را به برادرش نگفته است .برادر کوچکتر که هیچ تصویری از مادر را در یاد ندارد بی صبرانه به دنبال یافتن مادرش است . او خیلی دوست دارد اما ....


مرکز یادگیری سایت تبیان - تهیه: شکوفه باصری