سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید مرتضی آوینی، یادنامه «بهانه بهار» در سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان منتشر شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تبیان «بهانه ی بهار» را می گیرد...

سید مرتضی آوینی

همزمان با سالروز شهادت سید شهیدان اهل قلم شهید مرتضی آوینی، یادنامه «بهانه بهار» در سایت فرهنگی اطلاع رسانی تبیان منتشر شد.

به گزارش روابط عمومی، مركز یادگیری موسسه فرهنگی اطلاع رسانی تبیان همزمان با سالروز شهادت شهادت سید شهیدان اهل قلم، سید مرتضی آوینی، یادنامه «بهانه بهار» را منتشر كرد.

مریم فروزان كیا در این یادنامه می نویسد: «دلم می خواهد بازهم عطر خاکریز ها را که پر است از بوی شهادت حس کند.

دلم می خواهد بازهم در دوکوهه داخل گودال هایی که شهدا برای عبادت حفر کرده بودند و تا صبح مناجات می کردند، تا صبح بیدار بمانم. دلم می خواهد باز هم با پای برهنه بر خاک های شلمچه راه بروم. دلم می خواهد جزیره بید مجنون را دوباره ببینم. می دانم ...... می دانم ..... آری می دانم دلم هوای عطر خاک دوکوهه، شلمچه، فکه، اروند کنار و هوای غریب طلائیه را کرده است. این روز ها دلم مدام بهانه سرزمینی را می گیرد که گوشه گوشه اش عطر آوینی، خرازی، همت و هزاران هزار شهید گمنام را با خود همراه داشته و دارد. من مطئنم همه اش به خاطر آنست که سال ها پیش دلم را آنجا جا گذاشته بودم.

آری مدت هاست دلم را به زلالی سرخ اروند رود سپرده ام. همان روز که خودم را هم کنار قبر های خالی شهدا جا گذاشته ام ... باز هم بهاری دیگر ..... و بازهم سالگردی دیگر .... و من هنوز محو زمزمه های جامانده ات در میدان مین فکه ام. گرچه کردم دوریت را دلم تاب نیاورد. دوری تو را ... تویی که شهید قلم و اندیشه هستی. و من تمام دلم را خانه تو و یاران تو کرده ام .کاش می دانستی این روزها چقدر دلمان بی تاب جای خالی توست ...»

 

 

تنظیم: هومن بهلولی