سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اکثریت کاربران این شبکه اجتماعی زنان هستند با این حال هیچ زنی در هیات مدیره آن دیده نمی‌شود. به اعتقاد کمپین FACE IT این مسئله غیر قابل قبول است
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

هیات مدیره مردانه فیس‌بوک، کار دستش داد


 اکثریت کاربران این شبکه اجتماعی زنان هستند با این حال هیچ زنی در هیات مدیره آن دیده نمی‌شود. به اعتقاد کمپین FACE IT این مسئله غیر قابل قبول است.

فیس بوک

فیس بوک این بار به خاطر نبود زن در تیم رهبری اش زیر سوال قرار گرفته است. کمپین FACE IT دیروز راه انداخته شد و قصد دارد همه توجهات را به سمت این واقعیت جلب کند که با وجود سیاست‌های این شبکه اجتماعی که بعد از اعلام فروش 5 میلیاردی سهام عرضه عمومی شرکت در بورس در ماه فوریه رو به سوی عمومی کردن هرچه بیشتر خود داشت، هیات مدیره این شرکت تنها از مردان سفید پوست تشکیل شده است

این کمپین ماموریت خود را این گونه شرح داده است: ما معتقدیم این هیات مدیره متشکل از مردان سفید پوست باید زنانی را از همه ملیت‌ها و رنگ‌ها در خود جای دهد.

هیات مدیره فیس بوک از 7 مرد سفید پوست با نام‌های: مارک زاکربرگ، موسس و مدیرعامل شرکت؛ استاف ارسکین بولز، رئیس سابق کاخ سفید؛ رید هستینگ، مدیر عامل شرکت Netflix؛ سرمایه دار جسور، مارک اندرسون؛ جیم بریر از Accel Partners

دونالد. ای گراهام، مدیر عامل کمپانی واشنگتن پست و پیتر تیل از Founders Fund تشکیل شده است.

بر اساس مقاله‌ای که ZDNet درباره کمپین FACE IT منتشر کرده است اکثریت 845 میلیون کاربر فعال ماهانه فیس بوک، زنان هستند.

نماینده این کمپین گفت: وجود زنان در تیم هدایت کننده فیس بوک می تواند با تبلیغ این مسئله که شبکه های اجتماعی به دنبال برابری جنسیتی هستند سبب افزایش درآمد فیس بوک شود.

این کمپین ماموریت خود را این گونه شرح داده است: ما معتقدیم این هیات مدیره متشکل از مردان سفید پوست باید زنانی را از همه ملیت‌ها و رنگ‌ها در خود جای دهد

جالب آنکه فیس بوک تنها کمپانی Silicon Valley نیست که زنان را از هیات مدیره خود حذف کرده است. اعضای هیات مدیره کمپانی‌های توئیتر، PayPal و Foursquare همه مرد هستند؛ Groupon تنها یک زن دارد و تیم 10 نفره رهبری گوگل هم فقط 3 عضو زن دارد.

نیویورکر در مقاله‌ای نوشت: زاکربرگ درباره چرایی نبود زنان در هیات مدیره اش اینگونه توضیح می دهد: ما هیات مدیره کوچکی داریم، من به دنبال افراد کارآمد هستم و اهمیتی نمی‌دهم آنها چه جنسیتی دارند و از کدام شرکت آمده اند و هیات مدیره خود را با افراد به درد نخود پر نمی‌کنم.

این دومین بار در چند ماه گذشته است که فیس بوک به خاطر انحصار طلبی مردانه اش زیر سوال رفته است. جمعیت معلمان بازنشسته ایالت کالیفرنیا هم که دومین صندوق بزرگ بازنشستگی در آمریکا است در ماه فوریه اعلام کرده بود فیس بوک باید زنان را به هیات مدیره خود اضافه کند.

فیس بوک تاکنون نظری در این باره نداده است.

یاهو

یاهو دو هزار نفر از کارمندانش را اخراج کرد  

شرکت یاهو که بیش از 14 هزار کارمند دارد حدود دو هزار نفر از آنان را به دلیل بحران اقتصادی اخراج کرد.

به گزارش سیتنا به نقل از بیزینس‌ویک، Scott Thompson مدیر جدید اجرایی یاهو این خبر را اعلام کرده است و به نظر می‌رسد روند اخراج کارکنان یاهو به همین 2 هزار نفر خاتمه نخواهد یافت و احتمال از کار بیکار کردن تعداد بیشتری از کارمندان یاهو در آینده‌ای نزدیک وجود خواهد داشت.

شرکت یاهو که یکی از بزرگترین موتورهای جستجوگر اینترنتی در جهان به شمار می‌رود، تحت تاثیر بحران اقتصادی با کاهش چشمگیر درآمد مواجه شده و به ناچار برای جبران بخشی از این خسارات مالی، این تعداد از کارکنانش را از کار بیکار کرده‌است.

یاهو قصد دارد مانند سال‌های گذشته دوباره تمرکز خود را به بخش‌های رسانه و تبلیغات اختصاص دهد. وب سایت یاهو هنوز هم ماهانه صدها میلیون بازدید کننده را به خود جذب می‌کند با این حال این کمپانی باید روی بخش‌هایی مثل تولیدات وب، یاهو لب، یاهو مسنجر، فلیکر، یاهو میل و موتور جستجو و سایر برنامه‌هایش بیشتر از گذشته سرمایه گذاری کند.

حضور رقبایی چون گوگل و فیس بوک در سال‌های اخیر، یاهو را در شرایط دشواری قرار داده است.

فرآوری : امیر رضوانی

بخش ارتباطات تبیان


منابع:  خبر آنلاین/ سیتنا

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین