سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
زیاد شدن مدت دوران نامزدی شاید مزایای بسیاری چون شناخت كامل فرد مقابل، فرصت كافی برای تامین مخارج ازدواج یا جهیزیه و ... برای دختر و پسر داشته باشد ولی معایبی چون عادی و سرد شدن روابط، ایجاد مشكلات و اختلافات زیاد و... نیز به همراه دارد
عکس نویسنده
عکس نویسنده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

عاشقانه‌های دوران نامزدی


زیاد شدن مدت دوران نامزدی شاید مزایای بسیاری چون شناخت كامل فرد مقابل، فرصت كافی برای تامین مخارج ازدواج یا جهیزیه و ... برای دختر و پسر داشته باشد ولی معایبی چون عادی و سرد شدن روابط، ایجاد مشكلات و اختلافات زیاد و... نیز به همراه دارد.

عاشقانه‌های دوران نامزدی

معمولاً افراد در دوران ابتدایی عقدشان روابطی كاملاً عاطفی و عاشقانه با یكدیگر دارند. وابستگی زیاد عاطفی،‌ باعث دیدارها و ملاقات های پی در پی دختر و پسر و ابراز محبت های آنها به یكدیگر می شود. اما هر چه قدر كه این دوران طولانی تر می شود روابط میان آنها سردتر و كمرنگ تر می شود. این امر در صورت تعادل كاملاً طبیعی است اما اگر بیش از حد شود یعنی طرفین كاملاً نسبت به هم سرد و بی علاقه شوند، غیرطبیعی و خطرناك می باشد.

اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط  نشده و فكری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نكنند، یقیناً با هجوم افكاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و ... به ذهنشان از تشكیل زندگی مشترك آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود. به همین دلیل و برای جلوگیری از این افكار و رفتارهای مغشوش و آزاردهنده رعایت برخی اصول برای تقویت عشق و محبت میان افراد در این دوران به دوستان عزیزمان توصیه می شود.

 

1.ابراز عشق و محبت به فرد مقابل

افراد باید سعی كنند در این دوران برای نزدیك تر شدن به هم و اجتناب از فاصله به انجام برخی امور و فعالیت ها كه نشان دهنده عشق و محبتشان به فرد مقابل است، اقدام نمایند.

- محبت كلامی: استفاده بیشتر از جملات تاثیر گذاری چون: عزیزم خیلی دوست دارم،‌ عاشقانه به تو دل بستم، زندگی من با بودن تو معنا پیدا می كند، با نامزدتان تماس بگیرید و به او بگویید فقط می خواستم صدایت را بشنوم و...

- ارسال پیامك های عاشقانه

-هدیه دادن: راه دیگر ابراز علاقه به نامزد هدیه دادن به وی است. هدیه تاثیر زیادی بر روحیه و علاقه افراد به یكدیگر می گذارد مخصوصاً اگر بدون هیچ دلیل و مناسبتی باشد.‌ هدیه دادن به زن ها را فراموش نکنید که تاثیر عجیبی در جلب محبت آنها خواهد داشت.

اگر دختر و پسر به موقع متوجه سردی روابط نشده و فكری برای روند پیشرفت سردی روابطشان نكنند، یقیناً با هجوم افكاری چون از بین رفتن علاقه،‌ از چشم افتادن و ... به ذهنشان از تشكیل زندگی مشترك آینده بی رغبت یا منصرف شده و روز به روز بر دوری و فاصله شان افزوده می شود

2.انجام فعالیت های موثر

-  انجام امور و فعالیت هایی كه نامزدتان به آنها علاقه بسیار دارد. مثل نامه نوشتن،‌ تماس گرفتن،‌ تفریح كردن، سفر رفتن و ... می تواند شما را به هم نزدیک تر کند و نقاط مشترک جدیدی میان تان به وجود آورد.

-زمان بیشتری برای با هم بودن و با هم سخن گفتن بگذارید.

 

3-اجتناب از انجام اموری كه باعث آزار فرد مقابل می شود.

- تندخویی كردن، دروغ گفتن،‌ بدقولی كردن، ژولیده پولیده بودن و ...   نمی تواند عاطفه میان شما را بیشتر کند.

- به بهانه صمیمی بودن یا این که طرف مقابل تا الان شما را شناخته، آداب اجتماعی، نظافت، زیبایی و صداقت را زیر پا نگذارید و خیال نکنید فرصت برای جبران زیاد است.

با رعایت این نكات شما به نامزدتان نشان می دهید که او را دوست دارید و عاشقش هستید. به او احترام می گذارید و به احساساتش توجه می کنید.

 

 

اكرم اشرفی نژاد

بخش کلوب ازدواج تبیان


مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین