برگزیدگان پنجمین جشن خانه سینما
بهترین فیلم: | کاندیداها: |
دایره ( جعفر پناهی) | -آواز قو (سعید اسدی) - باران (مجید مجیدی) - زیر نور ماه (منوچهر احمدی) - سگ كشی (بهرام بیضایی) - شب یلدا (كیومرث پوراحمد) |
بهترین فیلم به انتخاب انجمن منتقدان و نویسندگان: | کاندیداها: |
دایره (جعفر پناهی) | -باران (مجید مجیدی) - زیر نور ماه (منوچهر احمدی) - سگ كشی (بهرام بیضایی) - شب یلدا (كیومرث پوراحمد) |
بهترین کارگردانی: | کاندیداها: |
بهرام بیضایی (سگ كشی) | - مجید مجیدی (باران) - جعفر پناهی (دایره) - كیومرث پوراحمد (شب یلدا) - مازیار میری (قطعه ناتمام) |
بهترین فیلمنامه: | کاندیداها: |
كامبوزیا پرتوی (قطعه ناتمام) | -مجید مجیدی (باران) - كامبوزیا پرتوی (دایره) - بهرام بیضایی (سگ شكی) - كیومرث پوراحمد (شب یلدا) |
بهترین بازیگر نقش اول مرد: | کاندیداها: |
محدرضا فروتن (شب یلدا) | - بهرام رادان (آواز قو) - علی مصفا(پارتی) - پرویز پورحسینی (مریم مقدس) - پرویز پرستویی (موج مرده) |
بهترین بازیگر نقش اول زن: | کاندیداها: |
لیلا حاتمی (آب و آتش) | - فرشته صدرعرفایی (دایره) - مژده شمسایی (سگ كشی) - آزیتا حاجیان (موج مرده) - نیكی كریمی (نیمه پنهان) |
بهترین فیلمبرداری: | کاندیداها: |
بهرام بدخشانی (دایره) | - محمد داودی (باران) - رسول احدی (تركشهای صلح) - اصغر رفیعی جم (سگ كشی) - عزیز ساعتی (مسافر ری) |
بهترین تدوین: | کاندیداها: |
بهرام دهقانی (بچه های نفت) | -محمدرضا مویینی (آواز قو) - حسن حسندوست (باران) - عباس گنجوی (تركشهای صلح) - بهرام بیضایی (سگ كشی) |
بهترین موسیقی متن: | کاندیداها: |
احمد پژمان (باران) | -صبا خضوعی، وارتان ساهاكیان (سگ كشی) - محمدرضا درویشی (قطعه ناتمام) - مجید انتظامی (مریم مقدس) - محمدرضا علیقلی (موج مرده) |
بهترین بازیگر نقش دوم مرد: | کاندیداها: |
آتیلا پسیانی (آب و آتش) | - محمدرضا ناجی (باران) - مهران رجبی (زیر نور ماه) - داریوش ارجمند (سگ كشی) - جمشید هاشم پور (مسافر ری) |
بهترین بازیگر نقش دوم زن: | کاندیداها: |
پوپك گلدره (موج مرده) | -آذر خسروی (بچه های نفت) - فاطمه نقوی (دایره) - صغری عبیسی (نیمه پنهان) - یاسمین ملك نصر (هزاران زن مثل من) |
بهترین طراح صحنه: | کاندیداها: |
ایرج رامین فر (سگ كشی) | - پروین صفری (پارتی) - مصطفی آل احمد (تركشهای صلح) - عبدالحمید قدیریان (مریم مقدس) - امیر اثباتی، محسن شاه ابراهیمی (مسافر ری) -ژیلا مهرجویی(خانهای روی آب) |
بهترین طراح لباس: | کاندیداها: |
امیر اثباتی، محسن شاه ابراهیمی (مسافر ری) | - پروین صفری (پارتی) - ملك جهان خزاعی (دختری بنام تندر) - ایرج رامین فر (سگ كشی) - عبدالحمید قدیریان (مریم مقدس) |
بهترین چهره پردازی: | کاندیداها: |
جلاال معیریان (مریم مقدس) | - محسن موسوی (بچه های نفت) - عبدالله اسكندری (دختری بنام تندر) - فرهنگ معیری (سگ كشی) - عبدالله اسكندری (مسافر ری) |
بهترین صداگذاری و میکس: | کاندیداها: |
محمدرضا دلپاك (باران) | - فریدون خوشابافرد (آواز قو) - امیرحسین قاسمی (سگ كشی) - مسعود بهنام (شب یلدا) - اسحاق خانزادی (مریم مقدس) |
بهترین صدابرداری: | کاندیداها: |
اصغر شاهوردی (موج مرده) | -یدالله نجفی (باران) - عباس رستگارپور (خوب می رونی كاكو) - جهانگیر میرشكاری و مهران ملكوتی (سگ كشی) - پرویز آبنار (هزاران زن مثل من) |
بهترین عکس: | کاندیداها: |
سیامك زمردی مطلق (بچه های نفت) | - غوغا بیات (آب و آتش) - مجید صباغ بهروز (از كنار هم می گذریم) - شاهرخ سخایی (سگ كشی) - غوغا بیات (نیمه پنهان) |
بهترین جلوه های ویژه تصویری: | کاندیداها: |
محمدرضا شرف الدین (خوب می رونی كاكو) | - داود رسولیان (آقای رئیس جمهور) - محسن روزبهانی (باران) - جواد شریفی راد (موج مرده) |
بهترین کیفیت لابراتواری: | کاندیداها: |
لابراتوار صداوسیما (همراه با یار در دل كویر) | -لابراتوار مركز خدمات صنایع فیلم ایران (آواز قو) - لابراتوار فیلمساز (باران) - لابراتوار صداوسیما (دایره) - لابراتوار فیلمساز (شب یلدا) |
بهترین فیلم کوتاه داستانی: | کاندیداها: |
سینماسگ (شاهد احمدلو) | - بیگانه و بومی (علی محمد قاسمی) - گیلاس هایی كه كمپوت شد (محد شیروانی) - محكوم (مهدی بوستانی) - موریانه (مهشید افشارزاده) - باد سرخ (علی محمد قاسمی) |
بهترین فیلم انیمیشن: | کاندیداها: |
ماشین بابام (فرشید شفیعی) | - بهادر (عبدالله علی مراد) - زندگی حضرت ابراهیم (ع) (بهروز یغمائیان، شهرام خوارزمی) - سه قطره خون (وحید بصیریان) |
بهترین فیلم مستند: | کاندیداها: |
شناسایی (ابراهیم اصغرزاده) | - پرنیان (عطارپور) - زندگی همین است (پرویز كلانتری) - مثل همه انسانها (سعید تارازی) - مدرسه ای در دست بچه ها (زند) - نقاشی كن (مازیار بهاری ) |