تبیان، دستیار زندگی
انسان موجودی اجتماعی است و در فرآیند زندگی اجتماعی تمایل عجیبی به تبادل عشق و محبت و احترام دارد. این تمایل در نهاد خانواده پررنگ تر و حیاتی تر است.
عکس نویسنده
عکس نویسنده
نویسنده : احمد رزاقی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

افزایش علاقه همسر در چند گام


انسان موجودی اجتماعی است و در فرآیند زندگی اجتماعی تمایل عجیبی به تبادل عشق و محبت و احترام دارد. این تمایل در نهاد خانواده پررنگ تر و حیاتی تر است.

محبت به همسر

کم نیستند زنان و مردان و فرزندانی که از اینکه مورد احترام ، توجه و علاقه اعضای خانواده قرار نمی گیرند بشدت مضطرب و ناراحتند.

در بسیاری موارد؛ متأسفانه از راههای نامناسب و غیر منطقی برای رسیدن به هدف مذکور استفاده می کنند.

از توسل به دروغ، پنهانکاری خودنمایی های کاذب گرفته  تا استفاده از رمل و اسطرلاب و خرافات و مراجعه به فالگیرو کف بین و دعا نویس هایی که خود به دعا و دین پای بند نیستند. برای جلب علاقه و محبت همسر در این میان مهره می گیرند آنچه مورد بی توجهی قرار می گیرد مطالعه، مشاوره و مجاهده و تلاش عقلانی و عبرت گرفتن از زندگی دیگران است.

عده ای نیز با سوختن و ساختن و سکوت و تبعیت محض وبا رنج و عذاب و یا با آمریت و تحکم و قلدری و استبداد و در پی مدیریت زندگی و مورد توجه و احترام قرار گرفتن می باشند.

در این اجمال رمز موفقیت زنان و مردانی که علاوه برتکیه و توجه به علائق سلائق و آرمان ها و ارزش های خود توانسته اند مورد محبت و احترام نه تنها اعضای خانواده بلکه خویشان و دوستان خود نیز واقع شوند و امور و اشاره قرار می دهیم.

نیت :  افراد موفق در فرآیند عشق ورزی و احترام متقابل هدف و نیتی الهی و عقیدتی و نه دنیوی ، به مدیریت ارتباطات همت می گمارند.

جلب رضایت خدا و نیز جلب همسر و با عنایت به انجام واجبات و ترک محرمات اصلی ترین نیت و همت آنان می باشد. فرق افراد موفق و ناموفق در بستر مذکور چیزی نیست جز پی گیری و تداوم. آنقدر کلنگ را برزمین می کوبند تا به آب گوارا برسند و باغ زندگی و عشق خود را آبیاری کنند.

کسب قدرت : بدون شک افرادیکه فاقد قدرت باشند زیر پا می مانند و تحقیر می شوند. مهمترین نمادها و مؤلفه های قدرت، دانایی و آگاهی و شناخت در حوزه های مختلف اجتماعی، فرهنگی و اعتقادی است. زن و شوهر هر چه بردانایی خود بیفزایند قدرتمند شده و مشکلات زندگی را به خوبی تجزیه و تحلیل نموده و از میان برمی دارند.

آگاهی و شناخت موجب اعتماد بیشتر و شادابی و نشاط روحی و روانی و حتی جسمی شده و در چنین حالتی انسان مورد احترام و توجه و محبت دیگران قرار می گیرد.

شناخت و تأمین نیاز اعضای خانواده :  همه ما از کسی پیروی و اطاعت می کنیم که دوستش داشته باشیم و کسی را دوست می داریم که از او لذت ببریم. و زمانی لذت می بریم که نیازهای (مادی و غیرمادی) تامین و تضمین شود. همسر شما چهار نیاز اساسی دارد آنها را بشناسید و تأمین کنید. شک نکنید مورد عشق و محبت او واقع خواهید شد.

 نیاز به هم سخن شدن :  ارتباط کلامی خود را با او تقویت کنید ذهنتان را پر از داشته های خوب کنید تا با زبانتان درّافشانی کنید مطمئن باشید همسرتان درّها را جمع خواهد کرد.

در کنار سفره با قامت زیبا و چشم نواز حاضر شوید با نشاط و با قاعده غذا بخورید (پرخوری و بدخوری ممنوع) سفره را زیبا و با سلیقه بچینید. تا همسرتان هم سفره شدن با شما را بردیگران ترجیح دهد و از حضور شما لذت ببرد

 هم سفر شدن : خوش سفر باشید. نق زدن و گیردادن در سفر را تعطیل کنید. خاطرات خوش و شیرین را برای همسر و فرزندانتان برجای بگذارید.

هم سفره شدن : در کنار سفره با قامت زیبا و چشم نواز حاضر شوید با نشاط و با قاعده غذا بخورید (پرخوری و بدخوری ممنوع) سفره را زیبا و با سلیقه بچینید. تا همسرتان هم سفره شدن با شما را بردیگران ترجیح دهد و از حضور شما لذت ببرد.

هم بستر شدن :  حدود 40 درصد طلاق ها ریشه در ناتوانی زن و شوهر در بکارگیری مهارتهای ارتباط جنسی دارد. مرتب و معطر و مجهز به مهارتهای ارتباط جنسی باشید. در این باره کتاب های فراوان و مفیدی در بازار کتاب وجود دارد مطالعه کتب راحت ترین شکل فراگیری این مهارتهاست.

احمد رزاقی

بخش خانواده ایرانی تبیان


مطالب مرتبط:

بیا با هم دعوا کنیم!

نمک زندگی زناشویی به میزان لازم

با هم در مقابل مشکلات زندگی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.