تبیان، دستیار زندگی
تمام غذاها و خوراکی‌هایی که مصرف می‌کنید روی پوست شما تأثیر می‌گذارد. در این بین خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی هم هستند که در عین خوشمزگی به پوست رحم نمی‌کنند. با ما همراه باشید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

4 خوردنی مضر برای پوست


تمام غذاها و خوراکی‌هایی که مصرف می‌کنید روی پوست شما تأثیر می‌گذارد. در این بین خوردنی‌ها و نوشیدنی‌هایی هم هستند که در عین خوشمزگی به پوست رحم نمی‌کنند. با ما همراه باشید.

فست فود

مواد غذایی صنعتی و فست‌فودها

به عقیده‌ی متخصصان حوزه‌ی تغذیه، مواد غذایی صنعتی و فست‌فودها دشمنان بدن و به ویژه پوست هستند.

در واقع نه تنها این قبیل محصولات غذایی حاوی هیچ نوع مواد مغذی نمی‌باشند بلکه سرشار از نمک، قند و چربی‌های مضر هستند که به بدن ما آسیب می‌رسانند.

افرادی که برنامه‌ی غذایی‌شان سرشار از مواد غذایی صنعتی و گلوسیدهای ساده است باید بدانند این قبیل مواد غذایی روی پوستشان تأثیر منفی می‌گذارند که باعث التهاب‌های پوستی شده و به سلول‌ها آسیب می‌رسانند.

کافئین

متخصصان حوزه‌ی تغذیه معتقدند که زیاده‌روی در مصرف قهوه و چای حاوی کافئین باعث خشکی پوست می‌شوند زیرا این نوشیدنی‌ها، نوشیدنی‌های ادرار آوری محسوب می‌شوند. برای همین توصیه می‌کنیم در مصرف نوشیدنی‌های حاوی کافئین زیاده‌روی نکنید.

برای داشتن پوستی شاداب و زیبا از مصرف میوه، سبزیجات تازه، مواد غذایی حاوی امگا 3 و... غافل نشوید

در واقع مصرف بیش از 400 میلی گرم کافئین در روز که معادل 240 میلی لیتر قهوه می‌باشد به پوست آسیب می‌رساند. سازمان سلامت کانادا به خانم‌های جوان توصیه می‌کند روزانه بیش از 2 فنجان قهوه مصرف نکنند.

قند

توصیه‌ی اکید می‌کنیم که از مصرف زیاد قند بپرهیزید به ویژه اگر از دیابت یا مقاومت انسولین رنج می‌برید. به عقیده‌ی متخصصان محصولات غذایی شیرین مقاومت و ایمنی پوست را از بین می‌برند و اجازه نمی‌دهند سلول‌های افرادی که از دیابت یا مقاومت انسولین رنج می‌برند احیا شود. زیرا در این حالت بدن قادر نیست به درستی قند را جذب کند.

الکل ممنوع

الکل

مصرف الکل باعث خستگی کبد می‌شود و زمانی که کبد به درستی کار نکند مشکلاتی از قبیل گشاد شدن منافذ پوستی، پاره شدن مویرگ‌ها و رشد غدد مولد عرق به وجود می‌آید.

متأسفانه در بیشتر موارد تمام مشکلات پوستی روی پوست صورت ایجاد می‌شود و البته پوست نقاط دیگر بدن نیز از این مشکلات در امان نخواهد بود.

برای داشتن پوستی شاداب و زیبا از مصرف میوه، سبزیجات تازه، مواد غذایی حاوی امگا 3 و... غافل نشوید.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع: plaisirssante

مطالب مرتبط:

شفاف سازی پوست در 10 روز!

چگونه پیری پوست را به تأخیر بیندازیم؟

بهترین خوراکی‌ها برای زیبایی

تاثیر تغذیه بر زیبایی

پوستی بدون چروک می‌خواهید؟ بخوانید

تاثیر کاهش وزن بر پوست و مو

دنیا دنیا زیبایی، با مواد غذایی

7 میوه و سبزی برای زیبایی پوست

غذاهایی که پوست را برنزه می‌کند

وقتی مواد غذایی بلای پوست می‌شود

این ها را بخورید تا جوش نزنید

پوستی بدون چروک با تغذیه مناسب

پوستی جوان با تغذیه ای مناسب

11 دوست پوست

به خاطر پوستتان آب بنوشید

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.