تبیان، دستیار زندگی
ای مادر که فرزند خود را راهی جبهه کردی به خدا قسم که ای دشمنان اسلام نظاره کنید این قهرمان مادرانی که فرزندان خود را به جبهه می‌فرستند و خود هیچ دریغی از لحاظ مالی و جانی ندارد . آری مادر جان یادت هست می‌گفتی به جبهه برو مبادا دشمن فکر کند که ما خانواده ش
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

وصیت نامه یک شهید 17 ساله


ای مادر که فرزند خود را راهی جبهه کردی به خدا قسم که ای دشمنان اسلام نظاره کنید این قهرمان مادرانی که فرزندان خود را به جبهه می‌فرستند و خود هیچ دریغی از لحاظ مالی و جانی ندارد . آری مادر جان یادت هست می‌گفتی به جبهه برو مبادا دشمن فکر کند که ما خانواده شهدا دیگر فرزندان خود را فدای امام و اسلام نمی‌کنیم


شهید حسن بابائیان

آنچه مطالعه می کنید قسمت دوم از مطلب "اعجاز در ولادت و شهادت 2برادر" است. برادران شهید مرتضی و حسن بابائیان .

برای مطالعه قسمت اول،کلیک کنید.

شهید حسن بابائیان :

سال تولد:1348 / نام پدر: شیرعلی

محل شهادت: خرمشهر- شلمچه/ تاریخ شهادت:26/10/1365

محل دفن : بهشت زهرا قطعه 26

وصیتنامه شهید حسن بابائیان  :

فالذین هاجروا و اخرجوا من دیارهم   و اوذوا فی سبیلی و قاتلوا  و قتلوا  لا کفرن عنهم سیئاتهم  و لادخلنهم جنات تجری من تحتها الانهار ثواباً من عندالله و الله عنده حسن الثواب. «سوره آل عمران آیه 195»

آنانکه از‌وطن هجرت نمودند و از دیار خویش بیرون شده‌اند و در راه خدا رنج کشیده وجهاد کرده وکشته شدند همانا گناهان ایشان را بپوشانیم و آنها را به بهشت‌هایی در آوریم که زیردرختان آن نهر‌ها جاری‌است،این پاداشی‌است از جانب خدا.

به نام الله پاسدار حرمت خون شهیدان و در هم کوبنده ستمگران که سر نوشت همه انسانها در دست اوست و با سلام و درود فراوان بر خاتم پیامبران(ص) و اهلبیتش(ع) و با سلام و درود بر منجی عالم بشریت مصلح جهانی آقا امام زمان(عج) و نایب بر حقش، پیر جماران، فرزند زهرا (س) امام خمینی پدر تمام فرزندان شهدا و یتیمی مانند مرتضی و حسن و با سلام بر خانواده شهدا که فرزندان خود را در راه اسلام اصیل از دست داده‌اند.

بنا بر مسئولیتی که بر دوش هر انسانی گذاشته شده است  و باید این مسئولیت را که پاسداری از خون هزاران شهید و مجروح و معلول است به انجام رساند بنا بر این مسئولیتی که داشتم برای رضای الله و برای پاسخ دادن به ندای «هل من ناصرٍ ینصرنی» به جبهه رفتم و به خود ننگ می‌دانستم که ساکت بنشینم و به ندای امام و رهبرم لبیک نگویم. به خدا خجالت می‌کشیدم که در خانه بنشینم و هجرت یاران را نظاره گر باشم و این بود که طریق عشق را پیدا کردم و آخر به منزلگه مقصود رسیدم که منطق شهید سوختن و روشن کردن است.

ای برادران که به جبهه می آیید بدانید که با ثبت نام کردن خود بلیط مسافرت گرفته‌اید و می خواهید سفر الی‌الله کنید و باید در حرکت باشید. و با این ثبت نام خود حیات دنیا را فروخته و حیات آخرت را خریده‌اید و شما فروشنده هستید و خدا خریدار شما

اما افسوس و صد افسوس که سالها عمر از ما گذشت ولی هنوز مانند آب راکدی هستیم. خداوندا تو شاهدی که حق هیچکس از دوستان و خانواده‌ام را ادا نکرده‌ام و ای‌کاش می‌توانستم حق ولی فقیه و رهبرم را اداء کنم، ای کاش می‌توانستم مفهوم گریه‌های نیمه شب امام را درک کنم. ای کاش دردی از دردهای این مردم معصوم را درمان می‌کردم و ای‌کاش می‌توانستم حق صحبتهای دوستان را اداء می‌کردم.

خدایا هر کدام از این برادران که در جبهه به شهادت می‌رسیدند می‌دانی که زخمی بر قلبم به جا می‌گذاشتند تا جایی که خدایا، تقاضای مرگ می‌کردم و تنها وصایا و هدف آنها بود که مرا آرامش دیگر می‌بخشید.

خداوندا این دنیا برایم مانند یک قفس شده است و دوست دارم که از این قفس بیرون بیایم و به ملکوت اعلا پرواز کنم و ای خدا اگر خواستی مرا به شهادت برسانی مرا تکه‌تکه کن چون که من خجالت می‌کشم از خانواده‌هایی که فرزندان آنها مفقود و بی‌مزار هستند.

شهید حسن بابائیان

اما سخنی دارم با مادرم :

سلام بر تو ای مادر که بهشت زیر پای توست. سلام بر تو ای مادر که فرزند خود را راهی جبهه کردی به خدا قسم که ای دشمنان اسلام نظاره کنید این قهرمان مادرانی که فرزندان خود را به جبهه می‌فرستند و خود هیچ دریغی از لحاظ مالی و جانی ندارد . آری مادر جان یادت هست می‌گفتی به جبهه برو مبادا دشمن فکر کند که ما خانواده شهدا دیگر فرزندان خود را فدای امام و اسلام نمی‌کنیم. مادر جان این سخنان را با اشک و خون خود می‌نویسیم. مادر جان مرا ببخشید که نتوانستیم  زحماتی که برای من کشیدی جبران کنم می‌دانم که اگر من به شهادت برسم تو گریه‌ای که می‌کنی بیاد شهدای کربلا و آقایمان حسین (ع) است و ضمنا می‌خواهم مادر جان ببینم که در مجلس عروسی من چگونه از میهمانان پذیرائی می‌کنی.

اما سخنانی با برادرانم و خواهرانم؛ شما اتکاء به خدا داشته باشید و اخلاقتان و ایمانتان را قوی کنید.جمهوری اسلامی را که یک فریضه است حفظ کنید . بر همه ما اگر چنانچه این فریضه را بدرستی بخواهیم انجام دهیم باید همه با هم همراه باشیم بر همه واجب است دفاع از اسلام. شما هر چه در توان دارید بگذارید تا صحبت امام بر زمین نماند. و باید بر دشمنان بتازید تا آنها را از صحنه روزگار بردارید.

و ای برادرانم سعی کنید ساده زندگی کنید و ساده بپوشید که امثال اینها خصلتهایی است که بر مسئله زنده‌شدن دل کمک می‌کند و زنده شدن دل،به عشق به شهادت کمک می‌کند. برادرانم سعی کنید که هر چه می‌توانید مایه بگذارید در کارهای خیر که مبادا کاری از این مملکت عقب بیفتد.

و ای خواهرانم خواهش می‌کنم حجابتان را حفظ کنید زیرا از خون ما برنده تر است و مشتی بر دهن دشمنان اسلام است.ای خواهرانم مانند زینب(س) صبر و شجاعت، ایمان و تقوی را پیشه کنید. و بر سختی ها غلبه کنید و  خود را در مسائل دینی و عرفانی تقویت کنید و در دعای کمیل و توسل و نماز جمعه و جماعت شرکت کنید که با این دعاها است که خداوند به ما نظر دارد.

اما ای دوستان و آشنایان یک وقت فکر نکنید که این دو شهید پدر نداشتند بلکه ما پدری داریم که جان خود را در راه او می‌دهیم. او پدرمان خمینی بت شکن است. ای برادران بیایید به جبهه ها که جای انسان سازی است. بیایید نگذارید خون شهدا پایمال شود و پرچم اسلام بر زمین بیفتد، ای جوانان به جبهه ها بیایید و ثابت کنید که ما مرد جنگ هستیم. و اثبات کنید که مثل حسین (ع) وارد جنگ شدیم و مثل حسین (ع) به شهادت می رسیم امروز مسئولیت شما سنگین است.

الآن مملکت ما در برهه حساسی قرار گرفته است اگر ما بخواهیم هرج و مرج به‌وجود بیاوریم و ناشکری کنیم خداوند لباس ذلت بر ما می‌پوشاند. سعی کنید در برابر سختی ها صبر کنید تا خداوند ما را بیامرزد و خداوند لعنت کند کسی را که ضد امام است و ناشکری می‌کند

امروز احیاء خون شهیدان بدست شماست، کمی سستی در کارها کنید بدانید در پیشگاه خداوند تبارک و تعالی و همه خونهای پاک باید جوابگو باشیم. با فریاد الله‌اکبر به جبهه‌ها بروید که همین فریاد الله‌اکبر بود که همه دشمنان و ابر قدرت‌ها را به لرزه درآورد و با این مسئولیت به جبهه بروید که امام زمان(عج) در کنار سربازان است و از یکدیگر سبقت بگیرید و تا می‌توانید خود را بسازید. ای برادران که به جبهه می آیید بدانید که با ثبت نام کردن خود بلیط مسافرت گرفته‌اید و می خواهید سفر الی‌الله کنید و باید در حرکت باشید. و با این ثبت نام خود حیات دنیا را فروخته و حیات آخرت را خریده‌اید و شما فروشنده هستید و خدا خریدار شما.

و ای برادران الآن اگر شما به جبهه نیایید و به امام زمان(عج) و نایب او لبیک نگویید و جبهه‌ها را پر نکنید خیانت کرده‌اید به اسلام و خون شهیدان و اگر ما امام را تنها بگذاریم و همانطوری که علی(ع) فرموده است هر کس از جهاد کردن اجتناب کند و احتراز کند خدا لباس ذلت بر آنها می‌پوشاند و برادران الآن مملکت ما در برهه حساسی قرار گرفته است اگر ما بخواهیم هرج و مرج به‌وجود بیاوریم و ناشکری کنیم خداوند لباس ذلت بر ما می‌پوشاند. سعی کنید در برابر سختی ها صبر کنید تا خداوند ما را بیامرزد و خداوند لعنت کند کسی را که ضد امام است و ناشکری می‌کند.

امیدوارم خداوند متعال عشق به شهادت را نصیب همه ما بکند و خداوند امام امت را که مربی این جامعه و مقدمه ساز ظهور امام‌زمان(عج) است و وکیل آن حضرت و برای ظهور آن حضرت مقدمه چینی می‌کند تا ظهور ایشان عمر امام عزیزمان را طولانی گرداند. و در آخر از تمام دوستان و آشنایان حلالیت می‌طلبم و از آنها می‌خواهم که فقط مرا دعا کنند تا خدا از گناهان من درگذرد.

خداوندا این دنیا برایم مانند یک قفس شده است و دوست دارم که از این قفس بیرون بیایم و به ملکوت اعلا پرواز کنم و ای خدا اگر خواستی مرا به شهادت برسانی مرا تکه‌تکه کن چون که من خجالت می‌کشم از خانواده‌هایی که فرزندان آنها مفقود و بی‌مزار هستند

در آخر چند تذکر دارم:

1000-1 تومان پولی که در دفترچه ام دارم ، به حساب 100 امام بریزید.

2-حتی الامکان از گذاشتن حجله خودداری کنید.

3-از پوشیدن لباس مشکی خودداری کنید،چون که من آگاهانه به شهادت رسیدم.

4-نذر کرده ام که اگر سعادت پیدا کردم به جبهه بروم یک گوسفند بکشم خواهش می کنم جلوی جنازه ام بکشید.

5-خواهش می کنم در حدود 6 ماه نماز قضاء و یک ماه روزه بدهکارم که بگیرید.

6-من خیلی روضه علی اصغر و حضرت عباس و علی اکبر و حضرت قاسم و امام حسین(ع) را دوست دارم ، خواهش می کنم برایم زیاد بخوانید.

7-برای سلامتی امام صلوات.

8-امام را دعا کنید.

از خیل دلاوران گسستن نتوان                باروح خدا عهد شکستن نتوان

برخیز که یاران حسین در سفرند             جنگ است برادران نشستن نتوان

«خدایا، خدایا، تا انقلاب مهدی خمینی را نگه دار»

حسن بابائیان

18/10/1365

روحشان شاد و یادشان گرامی

فرآوری : رها آرامی

بخش فرهنگ پایداری تبیان


منابع :

پایگاه صالحات

وبلاگ شهیدان مرتضی و حسن