تبیان، دستیار زندگی
شبکه اجتماعی فیس بوک به جاسوسی از طریق پیام‌های متنی تلفن‌های همراه کاربرانش متهم شده است.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیا فیس‌بوك پیامك‌ها را می‌خواند؟


 شبکه اجتماعی فیس بوک به جاسوسی از طریق پیام‌های متنی تلفن‌های همراه کاربرانش متهم شده است.

فیس بوک

شبکه اجتماعی فیس بوک که اکنون به عنوان یکی از پربازدیدترین وب‌سایت‌ها با داشتن تعداد زیادی کاربر در کنار سایت‌هایی چون یوتیوب یا فلیکر فعالیت می‌کند، از طریق برنامه‌های مخصوص تلفن همراه برای کاربرانش امکان ارسال متن و پیام را فراهم کرده است.

اما به نظر می‌رسد این اقدام این شبکه اجتماعی باعث شده تا به خواندن پیام‌های متنی کاربرانش متهم شود.

به گزارش ساندی تایمز، شبکه اجتماعی فیس بوک گویا در خلال انجام یک آزمایش که برای راه‌اندازی سرویس پیام‌های خود بوده اقدام به خواندن پیام‌های متنی کاربرانش کرده و همچینین اطلاعاتی مانند محل دقیق کاربر، فهرست شماره‌ها و سایت‌هایی که کاربران از طریق تلفن همراه هوشمند خود بازدید کرده را نگهداری می‌کند.

گفته می‌شود این شبکه اجتماعی این اطلاعات را در اختیار شرکت‌های تبلیغاتی قرار می‌دهد.

شبکه اجتماعی فیس بوک گویا در خلال انجام یک آزمایش که برای راه‌اندازی سرویس پیام‌های خود بوده اقدام به خواندن پیام‌های متنی کاربرانش کرده و همچینین اطلاعاتی مانند محل دقیق کاربر، فهرست شماره‌ها و سایت‌هایی که کاربران از طریق تلفن همراه هوشمند خود بازدید کرده را نگهداری می‌کند

نمایندگان شبکه اجتماعی فیس بوک هر چند سعی کردند عکس‌العملی در مقابل این اتهام نشان ندهند اما دست آخر گفته‌های روزنامه ساندی تایمز را دروغ محض خواندند.

فیس‌بوک ادعا می‌کند اجازه خواندن پیام‌های متنی تا زمانی وجود دارد تا این شبکه اجتماعی اقدامات خود برای تکمیل سرویس پیغام خود را در مورد تلفن‌های همراه مختلف به روزرسانی کند.

بخش ارتباطات تبیان


منبع :جام نیوز