تبیان، دستیار زندگی
لات و گرفتارهای DISK ها مشکلات مربوط به Hard Disk ها هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بخش پنجم - مشکلات و گرفتارهای DISK ها


هر کامپیوتری حداقل دارای یک Hard است . این Hard در داخل سیستم قرار دارد و درست مشابه یک Floppy بزرگ عمل می کند. به محض اجرای دستور ذخیره داده ها بر روی Hard نوشته می شوند و هر زمان که داده ها را باز کرده ، هوانده یا مشاهده می کنید، فایل ها از Hard خوانده می شوند.
دیسک ها به بخش هایی تقسیم می شوند که داده ها در آنها نوشته یا خوانده می شوند. ساختار بندی دیسک در ویندزو XP با سیستم فایلی خاصی است که بتواند داده ها را بر روی Hard نوشته و از آن بخواند .
سیستم های فایلی که XP از آن پشتیبانی می کند عبارتند از :
(NTFS(New Technology File System: سیستم تکنولوژی جدید فایل که در ویندوز NT پایه گذاری شد به سیستم فایلی انتخابی ویندوز XP است . این سیستم بهترین قدرت امنیتی و امکان مدیریت دیسک را برای فایل ها ایجاد می کند.
FAT 32 : که در ویندوز های ME و 98 استفاده می شد و نسخه های 95 از این سیستم هنوز در XP پشتیبانی می شود اما به خوبی NTFS نیست .
FAT 16 : نسخه قدیمی FAT 32 که بوسیله Win 3.X و برخی نسخه های Win 95 پشتیبانی می شود.
(CDFS(CD File System: که استانداردی برای CD-ROM ها بوده و در این دستگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.

هارد من سر و صدا ی زیادی دارد

علت:

هارد در هنگام انجام عملیات های خود صدا تولید می کند. این صدا بطور معمول به شکل یک صدای لق خوردن یا صدای موتور جتی است که در حال بلند شدن است .
این صداها بخش متعادلی در کنار دیسک هستند و باید از آنها صرفنظرکرد. اما اگر دیسک صدایی همانند کلیک کردن یا تق تق کردن می دهد مشکلی درآن وجود دارد که ممکن است سبب نمایان شدن ایرادات خواندن و نوشتن فایل ها شود.

راه حل:

برای رفع این شکل بهتر است با پشتیبانیفنیسیستم خود تماس بگیرید . زیرا سخت افزار شما دچارمشکل شده است. البته می توانید از نرم افزارهای دیگری همچون Norton utilities نیز استفاده کنید.
داده ها در هارد ... به آرامی خوانده و نوشته می شوند.