تبیان، دستیار زندگی
Security Privacy تنظیمات امنیتی و مدیریت شخصی Active Desktop محدودیت ها و نکات ایمنی درActive Desktop Start Menu and Taskbar اعمال محدودیت در منوی شروع و نوار وظیفه Control Panel محدودیت های امنیتی در Control Panel Deskt...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

Security

Active Desktop
محدودیت ها و نکات ایمنی درActive Desktop
Privacy
تنظیمات امنیتی و مدیریت شخصی
Control Panel
محدودیت های امنیتی در Control Panel
Start Menu and Taskbar
اعمال محدودیت در منوی شروع و نوار وظیفه
Desktop and Explorer
محدودیت های Desktopو Explorer

غیر فعال کردن فرمان Shut Down( تمام ویندوز ها )
توانایی های این گزینه به کاربران امکان غیر فعال کردن فرمانShut Down را می دهد .
غیر فعال کردن ابزار های ویرایش در رجیستری( تمام ویندوز ها )
این تنظیمات توانایی مربوط به ابزار های ویرایش رجیستری همچونRegedit وRegedit 32 را غیر فعال می کند.

غیر فعال کردن کلید های جابجایی بین برنامه های مختلف در ویندوز (در تمام ویندوزها)
با استفاده از این ویژگی می توانید استفاده از کلید های ترکیبی ویندوز را که به عنوان میانبری برای دسترسی به قسمت هایی همچون منوی شروع و .... می باشد غیر فعال کنید .

مخفی کردن درایو ها درMy Computer( در تمام ویندوز ها )
با استفاده از تنظیمات این بخش از رجیستری می توانید نحوه مشاهده و یا مخفی شدن تمام درایو ها و یا درایو های انتخاب شده را امکان پذیر سازید.

پاک کردن رمز عبور درScreen Saver (ویندوز 98/95/ME)
با استفاده از تنظیمات این بخش از رجیستری می توانید نحوه مشاهده و یا مخفی شدن تمام درایو ها و یا درایو های انتخاب شده را امکان پذیر سازید.

ممانعت از اجرای برنامه ها توسط سایر کاربران ( در تمام ویندوز ها )
امکانات ویندوز به نحوی است که می توانید مانع اجرای برنامه ها توسط کاربران شوید . این قسمت نحوه انجام تنظیمات مزبور را نشان می دهد .

تغییر اختیاری تنظیمات در نصب بر نامه ها(ویندوز2000/XP)این تنظیمات کنترل می کند که آیا کاربرانبتوانند در شبکه در هنگامی که به عنوان کاربری غیر از کاربرAdministrator اقدام به نصب نرم افزار می کنند تنظیمات مربوطه را تغییر دهند یا خیر .

محدودیت در تغییر محل پوشه های کاربری ( در ویندوز2000/XP/ME)این تنظیمات توانایی تغییر محل پوشه های کاربری همانند My Documents,My Pictures, My Music و Favorites را غیر فعال می کند .

غیر فعال کردن فرامین و دستوراتRun تعیین شده در رجیستری(در ویندوز2000/98/XP/ME)این تنظیمات توانایی غیر فعال کردن برنامه های تعیین شده در رجیستری که هنگام Startup ویندوز اجرا می شوند را امکان پذیر می سازد .

محدودیت کاربران از اجرای برنامه های تعیین شده(در ویندوز2000/XP/ME)این تنظیمات به شما امکان تعیین برنامه ها و فایلهایی را می دهد که کاربران قادر به اجرای آن نیستند .