تبیان، دستیار زندگی
معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک از حذف برچسبهای آرم طرح ترافیک در سال آینده خبر داد و گفت: تمامی روند صدور آرمها در سال آینده مکانیزه و الکترونیکی می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تحولات ترافیکی در سال آینده


معاون اجرایی سازمان حمل و نقل و ترافیک از حذف برچسبهای آرم طرح ترافیک در سال آینده خبر داد و گفت: تمامی روند صدور آرمها در سال آینده مکانیزه و الکترونیکی می شود.


وحید نوروزی  در مراسم رونمایی از آرم طرح ترافیک سال 91 با بیان اینکه تمامی مبادی خروجی و ورودی ورود به محدوده آرم طرح ترافیک مجهز به دوربینهای مکانیزه می شوند، گفت: بنابراین جعل آرم و تخلفات دیگر در این زمینه به حداقل ممکن می رسد.

ارم طرح ترافیک

وی با اشاره به تصویب آرم طرح ترافیک سال 91 گفت: در یک سو از این آرم خطوط بی آر تی را مشاهده می کنیم و در سوی دیگر ترافیک ماشینهای شخصی که این عین عدالت ترافیکی است.

نوروزی با بیان اینکه فعالیتهای اجرایی صدور آرم طرح ترافیک را یک ماه زودتر آغاز کردیم تا پایان اسفند تمامی آرمها توزیع شود، گفت: به دلیل تاخیر در تعیین تکلیف نرخ آرمها دو ماه این پروسه به تاخیر افتاد اما با تلاشهای بسیار وعده خود را محقق می کنیم و تا پایان اسفند تمامی آرمها توزیع می شود.

وی ادامه داد: تا دهم اسفندماه جاری شهروندانی که مجاز به دریافت آرم طرح ترافیک شده اند می توانند مدارک خود را به دفاتر الکترونیک تحویل دهند و این مهلت دیگر تمدید نمی شود.

نوروزی افزود: تاکنون 82 درصد شهروندان حقیقی و حقوقی مدارک خود را تحویل داده اند و پس از اتمام مهلت در سه روز کاری به صورت شبانه روزی آرم ها چاپ و زمان توزیع آن از طریق رسانه ها اعلام می شوند تا شهروندان از دفاتر الکترونیک آن را تحویل بگیرند نامه دولت در خصوص آلاینده های 2.5 میکرونی فرافکنی است و حرکت رو به جلو است.

مشاور محیط زیست معاون شهردار تهران با اشاره به نامه استانداری در خصوص ذرات کمتر از 2.5 میکرون گفت: این حرکت اقدامی رو به جلو و فرافکنی است.

وی ادامه داد: این ذرات برای کودکان و سالمندان خطرناک است و به سرعت وارد سیستم تنفسی افراد می شود اما این ذرات از مصالح ساختمانی و تخریب خانه ها به وجود نمی آید.

نوروزی در پایان از رده خارج شدن اولین مینی بوس فرسوده در روز شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: بالاخره این طلسم شکسته شد و روز شنبه 75 دستگاه اتوبوس دوکابین به ناوگان اتوبوسرانی وارد و اولین مینی بوس فرسوده از رده خارج می شود

کشف تمامی پارک بان های غیر مجاز توسط پلیس راهور

نوروزی در ادامه با اشاره به نصب مکانیزه دستگاههای کنترل مکانیزه پارک حاشیه ای گفت: این دستگاهها به تولید انبوه رسیده و در مرحله بهره برداری است و در سال آینده 15 هزار پارک حاشیه ای به این دستگاهها مجهز می شوند.

وی ادامه داد: طی سالهای گذشته پارک بان های غیرمجاز در سطح شهر فعالیت می کردند که با همکاری خوب پلیس تمام این پارک بان های غیر قانونی شناسایی و حذف شدند.

نوروزی ادامه داد: این دستگاهها پول نقد قبول نمی کند و توسط کارت شهروندی هزینه پارک کم می شود و هر دستگاه 8 فضای پارک را تحت پوشش قرار می دهد.

پارکبان

به گفته وی، تا پایان سال 91 ، 35 هزار فضای پارک حاشیه ای تا پایان سال آینده ایجاد می شود.

نوروزی در پاسخ به این پرسش خبرنگار مهر که تکلیف پارکبانها با اجرای این طرح چه می شود، گفت: هیچ پارکبانی بیکار نمی شوند و پارکبانها تبدیل به مسئول وصول عوارض و کنترل دستگاهها هستند.

حل مشکل آرم آژانس داران تا پایان سال 90

نوروزی در ادامه در پاسخ به پرسش خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت آرم رانندگان آژانس گفت: تاخیر در فرآیند صدور آرم آژانسها به دلیل مشکلاتی بود که در هیئت مدیره آژانسهای شهر تهران پیش آمد و سازمان بازرسی کل کشور نیز به این موضوع ورود پیدا کرد. در حال حاضر هیئت مدیره جدید یک ماه است که مشغول به کار شده اند .

وی ادامه داد: هنوز اجازه ورود به اطلاعات رانندگان آژانس که 10 هزار آرم سهمیه دارند داده نشده اما پس از شفافیت کار و اینکه مشخص شود چند آرم در کجا و به کدام خودروها تحویل داده می شود که مراحل عملیاتی صدور آن آغاز می شود. امیدواریم تا پایان سال این مشکل برطرف شود و تلاش خود را می کنیم حتی در روزهای ابتدایی فروردین ماه نیز این مشکل را برطرف کنیم.

نوروزی در خصوص نرخ آرم طرح ترافیک سال 91 گفت: تا این لحظه وزارت کشور به طور رسمی و کتبی نظر خود را به شورای شهر اعلام نکرده و ما نیز به طور علی الحساب از شهروندان مبالغ مورد تصویب شورا را دریافت کرده ایم که پس از تصمیم گیری قطعی مبالغ یا به شهروندان پس داده می شود یا تدبیر دیگری اندیشیده می شود.

تا دهم اسفندماه جاری شهروندانی که مجاز به دریافت آرم طرح ترافیک شده اند می توانند مدارک خود را به دفاتر الکترونیک تحویل دهند و این مهلت دیگر تمدید نمی شود

وی در خصوص رایگان بودن نیم ساعت اول پارکهای حاشیه ای گفت: هنوز آیین نامه آن اجرایی آن در شورای عالی ترافیک به تصویب نرسیده است.

نوروزی در پایان از رده خارج شدن اولین مینی بوس فرسوده در روز شنبه هفته آینده خبر داد و گفت: بالاخره این طلسم شکسته شد و روز شنبه 75 دستگاه اتوبوس دوکابین به ناوگان اتوبوسرانی وارد و اولین مینی بوس فرسوده از رده خارج می شود.

بخش اجتماعی تبیان


منبع:مهر نیوز