تبیان، دستیار زندگی
معتقد هستم که یک سری از افراد با مشارکت پائین مردم بیشتر موافق هستند. چون فکر می‌کنند که در صورت حضور گسترده مردم رای ندارند لذا ما نباید آب را بریزیم به آسیاب کسانی که می‌خواهند با حداقل مشارکت وارد مجلس شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مجلس آینده سه ضلعی خواهد بود


معتقد هستم که یک سری از افراد با مشارکت پائین مردم بیشتر موافق هستند. چون فکر می‌کنند که در صورت حضور گسترده مردم رای ندارند لذا ما نباید آب را بریزیم به آسیاب کسانی که می‌خواهند با حداقل مشارکت وارد مجلس شوند.


مصطفی کواکبیان دبیر کل حزب مردم سالاری و نماینده مردم سمنان در مجلس هشتم در گفتگو با خبرنگار مشرق درباره اظهار نظرهای برخی اصلاح طلبان همچنین ترکیب مجلس آینده صحبت کرد که در ذیل از نظرتان می گذرد.

کواکبیان

•    بعضی‌ها به دنبال تحریم انتخابات هستند مثلا آقای موسوی لاری می گویند "اگر قرار باشد رأی بدهم به محجوب رأی می‌دهم" نظرتان در مورد اینگونه اظهار نظرهای دلسردکننده چیست؟

من در مورد دیگران نظر نمی‌دهم. معتقد هستم که یک سری از افراد با مشارکت پائین مردم بیشتر موافق هستند. چون فکر می‌کنند که در صورت حضور گسترده مردم رای ندارند لذا ما نباید آب را بریزیم به آسیاب کسانی که می‌خواهند با حداقل مشارکت وارد مجلس شوند. باید ما در مقابل تهدیدات و تحریم‌ها وفاداری خودمان را به کشور و نظام نشان بدهیم و در همین حال اولین انتخاباتی هست که بعد از حوادث انتخابات 88 دارد انجام می‌شود هرچه مشارکت مردم گسترده‌تر باشد ضریب امنیت ملی در کشور بالاتر می‌رود هرکسی که ایران را دوست دارد به عنوان عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس عرض می‌کنم که وظیفه خودش را باید بداند و بیاید پای صندوق‌های رأی و گله گذاری و دلخوری‌ها را بگذار بعد از انتخابات، مسأله فعلی ما حضور در پای صندوق‌های رأی است و انتخاب نمایندگانی کارآمد، شجاع، پیرو خط امام، معتقد به نظام و اصول قانون اساسی و رهبری، مدرس‌گونه، کسانی که واقعاً وارسته باشند و نه وابسته برای مردم کار بکنند نه برای جیب‌های خودشان و خودشان را وقف مردم کرده باشند

هرچه نمایندگان کارآمدتر باشند مجلس کارآمدتر است و هرچه مجلس کارآمدتر باشد دولت کارآمدتر است. اگر ما دولت ضعیفی داشته باشیم مقصرش مجلس ضعیف است و اگر مجلس ضعیفی داشته باشیم به واسطه افرادی هست که  ضعیف هستند و یا از دولت پول می گیرند یا از باندهای قدرت و مافیای ثروت وام دارند. بنابراین مردم دو وظیفه دارند یک وظیفه حضور در صحنه و وظیفه بعدی انتخاب اصلح و کارآمد.

مجلس آینده سه ضلعی خواهد بود یک ضلعش اصولگرایان سنتی هستند که البته منتقدان دولت هم در همین ضلع جای می‌گیرند. ضلع بعدی دولتی‌ها هستند که دوستان جبهه پایداری شامل آن می‌شوند و ضلع سوم هم اصلاح‌طلبان خواهند بود که بستگی به میزان مشارکت و نتایج آرا دارد. البته خوشبختانه ما نیز لیستی که معرفی کردیم با استقبال مردم مواجه شده و ما از این نظر خیالمان راحت است

•    ترکیب مجلس آینده را چطور می بینید؟

مجلس آینده سه ضلعی خواهد بود یک ضلعش اصولگرایان سنتی هستند که البته منتقدان دولت هم در همین ضلع جای می‌گیرند. ضلع بعدی دولتی‌ها هستند که دوستان جبهه پایداری شامل آن می‌شوند و ضلع سوم هم اصلاح‌طلبان خواهند بود که بستگی به میزان مشارکت و نتایج آرا دارد. البته خوشبختانه ما نیز لیستی که معرفی کردیم با استقبال مردم مواجه شده و ما از این نظر خیالمان راحت است.

•    شانس کدام یک از لیست ها اصولگرایان برای حضور در مجلس نهم بیشتر می دانید؟

من معتقدم به ترتیب لیست های منتقدین دولت، جبهه متحد اصولگرایان و جبهه پایداری شانس بیشتری در بین اصولگرایان خواهند داشت.

•    برخی رسانه خبری منتشر کردند مبنی بر اینکه شما از بهائی معروف (هژبر یزدانی) تمجید کردید. در این زمینه چه پاسخی دارید؟

غلط کردند با ....! اصلاً ما همچین صحبتی نکردیم بداخلاقی‌های رسانه‌ای موجب شده به چه چیزهایی رو آوردند، آنهایی که کم می‌آورند این کارها را می‌کنند. در سایت ما اصلاً چنین مطلبی وجود ندارد. اینها دروغ است با این دروغ‌ها رأی جمع نمی‌شود.

اما این خبر مستند بود

دروغ است. اگر راست می گویند منتشر کنند.

********

کواکیبان

جهت اطلاع جناب کواکبیان تصویر صفحه مورد نظر در سایت وی را منتشر می کنیم و قضاوت را بر عهده خوانندگان می گذاریم.

بخش سیاست تبیان


منبع : مشرق