جشنواره بین المللی فیلم فجر – هفدهمین دوره ( بهمن 1377)
بخش مسابقه بین الملل
بهترین بازیگر نقش اول زن: آزیتا حاجیان (روبان قرمز)
بهترین فیلم نامه : دره رود سرخ ( فنگ شیائونینگ)
دیپلم افتخار: آدم کشی (دارجان امیربایف)
دیپلم افتخار: برادر الهی ما (کریشتتف زانوسی)
بهترین کارگردانی : ابراهیم حاتمی کیا(روبان قرمز)
بهترین فیلم : رنگ خدا (مجید مجیدی)
جایزه ویژه : آدمیر کنوویچ (دایره کامل)
بخش مسابقه سینمای ایران
هیات داوران:احمد رضا درویش، یدالله صمدی، کیانوش عیاری، فرهاد مهران فر
داوود میر باقری
بهترین بازیگر نقش اول زن : هدیه تهرانی (قرمز)
با تقدیر از : نیکی کریمی ( دوزن)
دیگر کاندیداها : فاطمه گودرزی ( جنگجوی پیروز) گلچهره سجادیه (هیوا) لیلا حاتمی ( شیدا)
بهترین بازیگر نقش دوم زن : احترام السادات حبیبیان ( مصائب شیرین)
با تقدیر از : کمند امیر سلیمانی ( قرمز)
دیگر کاندیداها : گوهر خیر اندیش (جنگوی پیروز) آیدا مطلبی ( طوطیا)
اقدس سعادت رضایی ( مصائب شیرین)
بهترین بازیگر نقش اول مرد : محمد رضا فروتن (قرمز)
دیپلم افتخار : جمشید هاشم پور (هیوا) محسن رمضانی ( رنگ خدا)
دیگر کاندیداها : رضا داود نژاد ( مصائب شیرین ) اکبر عبدی (جنگجوی پیروز )
سعید پورصمیمی ( زشت و زیبا)
بهترین بازیگر نقش دوم مرد : حسین محجوب ( رنگ خدا)
با تقدیر از : فردوس کاویانی (جنگجوی پیروز)
دیگر کاندیداها : سید هادی نایینی زاده ( پسر مریم ) ، فرهاد قائمیان ( هیوا)
رضا خندان ( دوزن)
بهترین موسیقی متن : حسین علیزاده ( زشت و زیبا)
دیگر کاندیداها : بابک بیات ( قرمز) ، محمد رضا علیقلی ( روبان قرمز)
بهترین چهره پردازی : مسعود ولدبیگی (زشت و زیبا)
دیگر کاندیداها : عبدالله اسکندری (هیوا) ، مهرداد میر کیانی (روبان قرمز)
فریدون کشن فلاح (شیدا ) ، محسن موسوی ، نازی حشمتی (رنگ خدا)
بهترین صدابرداری: بهمن اردلان (هیوا)
دیگر کاندیداها : اسحاق خانزادی ( مصائب شیرین ) ، ید الله نجفی ( جنگجوی پیروز) ،
اصغر شاهوردی و مهران ملکوتی ( قرمز) ، پرویز آبنار (دوزن)
بهترین صدا گذاری : محمد رضا دلپاک( رنگ خدا)
دیگر کاندیداها : محسن روشن ( روبان قرمز) ، بهمن اردلان ( هیوا) ،
مسعود بهنام (زشت و زیبا)
بهترین تدوین : هایده صفی یاری ( روبان قرمز)
با تقدیر از : حسین زندباف ( هیوا)
دیگر کاندیداها : روح الله امامی ( قرمز) ، کیومرث پور احمد (مصائب شیرین) ،
محمد علی سجادی ( بازیگر)
بهترین جلوه های ویژه : محمد رضا شرف الدین (پرواز خاموش)
دیگر کاندیداها : رضا رستگار و مصطفی رستگار (هیوا)
محسن روزبهانی (قرمز)
بهترین طراحی صحنه: بهنار نازی، علی فداکار(هیوا)
دیگر کاندیداها : پرویز شیخ طادی (روبان قرمز) ، دو زن (ملک جهان خزاعی) ،
رنگ خدا ( اصغر نژاد ایمانی) ، محمد علی نجفی (شیدا)
بهترین فیلمبرداری : بهرام بدخشانی ( هیوا)
دیگر کاندیداها : محمود کلاری (قرمز) ، محمد داودی (رنگ خدا)
حسین جعفریان ( دوزن)
بهترین فیلمنامه : تهمینه میلانی ( دوزن)
دیپلم افتخار : حمید جبلی (پسر مریم)
دیگر کاندیداها : علیرضا داود نژاد (مصائب شیرین ) ، رسول ملاقلی پور (هیوا)
احمد رضا معتمدی (زشت و زیبا)
بهترین کارگردانی : رسول ملاقلی پور (هیوا)
با تقدیر از : مجید مجیدی (رنگ خدا)
دیگر کاندیداها : ابراهیم حاتمی کیا (روبان قرمز) ، علیرضا داود نژاد (مصائب شیرین) ،
تهمینه میلانی (دوزن)
بهترین فیلم : هیوا (رسول ملاقلی پور)
جایزه ویژه : مصائب شیرین ( علیرضا داود نژاد)
دیگر کاندیداها : دوزن (تهمینه میلانی) ، پسر مریم (حمید جبلی)
قرمز (فریدون جیرانی ) ، رنگ خدا ( مجید مجیدی)
فیلم برگزیده تماشاگران: رنگ خدا ( مجید مجیدی)