تبیان، دستیار زندگی
چه بخواهیم و چه نه بخش مهمی از اختلاف نظرها به خاطر مسائل مالی اتفاق می افتد. در واقع رکن اصلی در هر ازدواج موفق توانایی افراد در استفاده صحیح از پول است
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پول در ازدواج چقدر مهم است؟


چه بخواهیم و چه نه بخش مهمی از اختلاف نظرها به خاطر مسائل مالی اتفاق می افتد. در واقع رکن اصلی در هر ازدواج موفق توانایی افراد در استفاده صحیح از پول است.

پول در ازدواج چقدر مهم است؟

یک لحظه به این مسئله فکر کنید هر دو نفری که می خواهند با هم باشند صد در صد عقاید متفاوتی در مورد پول دارند. یکی ممکن است به پول فقط مثل وسیله ای برای خرید مایحتاج نگاه کند در حالی که برای دیگری پول وسیله برای کسب قدرت و مقام است.

افکار ما در مورد پول بر اساس تاثیراتی که بر زندگی ما می گذارد شکل می گیرد. دیدگاه ما به تجربه های کودکی ما در رابطه با پول بر می گردد همه ما تصمیمات مالی مان را بر اساس چهارچوب که به نظرمان معقول است می گیریم. بنابراین توصیه های زیر را به خاطر بسپارید.

1) ببیند فرد مقابلتان در مورد پول چه نظری دارد. از او بپرسید که پول چه نقشی در دوران کودکی او داشته است ایا پولدار بوده یا فقیر؟ فقط سعی کنید که بفهمد پول چه نقشی را در خانواده وی بازی کرده است.

از همسر آینده تان بپرسید یک خرید بزرگ از نظر شما چیست، برای بعضی افراد یا بعضی بودجه های مالی یک خرید بودن برنامه ریزی 10 هزار تومانی به نظر معامله بزرگی می آید ولی بعضی دیگر حتی خرج کردن بیست دسته دو هزار تومانی هم برایشان ناچیز است

2) در مورد عقاید فعلیتان در مورد پول صحبت کنید. آیا از بی پولی یا داشتن پول زیاد وحشت دارید؟ آیا پول مسئله ای است که دوست ندارید در موردش بحث کنید؟ ممکن است شما ساعت های متمادی در مورد پول فکر کنید یا اینکه هیچوقت اصلا در مورد آن فکر نکنید./ احساساتتان را با یکدیگر در میان بگذارید.

3) از همسر آینده تان بپرسید یک خرید بزرگ از نظر شما چیست، برای بعضی افراد یا بعضی بودجه های مالی یک خرید بودن برنامه ریزی 10 هزار تومانی به نظر معامله بزرگی می آید ولی بعضی دیگر حتی خرج کردن بیست دسته دو هزار تومانی هم برایشان ناچیز است. آیا درست است که قبل از هر خرید با همسرتان همفکری کنید؟ تمام این اطلاعات ممکن است بعد ها در ازدواج به دردتان بخورد. مثلا بعدها وقتی همسرتان با خریدی غیر منتظره به خانه می آید یا با کمی بالا رفتن قبض تلفن از خود واکنش شدید نشان می دهد شما می توانید مسئله اصلی را راحت تر درک کنید. ممکن است برای او مشکل تلفن راه دور شما به مادرتان نباشد بلکه شاید ترسش از این اشد که دیگر پولی برای خرید یا پرداخت اجاره خانه باقی نماند.

4) در مورد حساب بانکی تان با یکدیگر صحبت کنید. آیا شما حساب مشترک بانکی باز خواهید کرد و یا می خواهید همچنان پول هایتان را در حسابی جداگانه نگه دارید؟ این ممکن است مسئله ای بسیار حساس برای خیلی از زوج ها باشد برای بعضی از آنها حساب های پس انداز مشترک می تواند راهی برای نشان دادن تعهد آن ها به ازدواجشان باشد. برای بعضی دیگر حساب بانکی که به تنهایی آن را کنترل کنند نشانه ای بر خود ارزش گذاشتن است که آن ها را از چشم نخواهند پوشید.

5) در نظر بگیرید که قرض ها چگونه بر دارایی شما تاثیر می گذارند. تصمیم بگیرید که چگونه می خواهید تا قبل از اینکه ازدواج کنید از پس این هزینه ها بر بیایید.

6) تصمیم بگیرید که کدام یک از شما مسئولیت پرداخت قبض ها و تنظیم دفترچه هزینه ها را بر عهده خواهد گرفت.

بخش کلوب ازدواج تبیان


برگرفته از همپرواز

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.