وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
وب سایت موسسه فرهنگی و اطلاع رسانی تبیان
سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
از سال آینده بانوان موظفند برای یكسان سازی فرم‌های اداری با پوشش جدید در ادارات حاضر شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

یونیفورم  یکسان درادارات طراحی می شود


از سال آینده بانوان موظفند برای یكسان سازی فرم‌های اداری با پوشش جدید در ادارات حاضر شوند.


یونیفورم

آذر نظری در گفت‌وگو با خبرنگار«اجتماعی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره یكسان سازی فرم لباس اداری بانوان استانداری، گفت: این طرح در نظرسنجی اولیه با موافقت 95/5 درصد كارمندان زن در دست بررسی قرار گرفت و در جلساتی كه با اساتید دانشگاه‌ها در زمینه طراحی لباس بانوان برگزارشد، معیارهای فرهنگی، اعتقادی و اسلامی مدنظر قرار گرفت.

وی افزود: در نظرسنجی اولیه 13 گزینه درباره ایجاد فرم یكسان در ادارات در اختیار كارمندان قرار گرفت و پس از موافقت 95/5 درصدی آنها مراحل بررسی طرح آغاز شد.

نظری با بیان اینكه این طرح در راستای ایجاد نظم و انضباط اداری در دستگاه‌ها انجام شده است خاطرنشان كرد: در ارائه فرم‌های یكسان انتخاب مدل و رنگ نیز به نظرسنجی گذاشته شد كه در آن 85 درصد بانوان رنگ سورمه‌ای و 58 درصد نیز موافقت خود را با رنگ نوك مدادی اعلام كردند.

 

وی یادآور شد: برای رعایت نكات بهداشتی نیز لباس‌های طراحی شده به صورت فصلی بهاره و پاییزه در نظر گرفته شده و با توجه به اینكه بخشی از كاركنان زن نیز از چادر استفاده می‌كنند در كنار این دو نوع فرم چادر نیز برای متقاضیان طراحی و تهیه شده است.

مدیركل بانوان استانداری تهران خاطرنشان كرد: این طرح در راستای اجرای آیین نامه قانون ساماندهی مدل لباس كه از سوی شورای فرهنگ عمومی اعلام و كلیه دستگاه‌های دولتی را مكلف كرده از بودجه سنواتی خود برای تهیه لباس فرم مشخص با الگوی ایرانی اسلامی اقدام كنند، تدوین و اجرا شده است.

وی بای بیان اینكه تا پایان فروردین 91 لباس‌های فرم جدید در اختیاركاركنان قرار می گیرد اضافه كرد: از سال آینده بانوان موظفند برای یكسان سازی فرم‌های اداری با پوشش جدید در ادارات حاضر شوند.

این طرح با هدف ارائه مد لباس، حمایت از طراحان متعهد، تبادل تجربیات،‌ ایجاد هماهنگی بین طراحان، تولید كنندگان و توزیع كنندگان لباس ارائه شده و با همكاری اساتید برتر رشته‌های طراحی در دانشگاه‌ها اجرا شده است

نظری خاطرنشان كرد: این طرح با هدف ارائه مد لباس، حمایت از طراحان متعهد، تبادل تجربیات،‌ ایجاد هماهنگی بین طراحان، تولید كنندگان و توزیع كنندگان لباس ارائه شده و با همكاری اساتید برتر رشته‌های طراحی در دانشگاه‌ها اجرا شده است.

مدیركل بانوان استانداری تهران همچنین گفت: یكسان سازی لباس در بین كاركنان علاوه بر اینكه مطالبه خود كارمندان زن در استانداری بود می‌تواند شروع مناسب و خوبی برای ایجاد نظم و انضباط در فرم‌های اداری استان باشد و مقرر شده پس از به اتمام رسیدن ساماندهی لباس بانوان یكسان سازی فرم لباس كارمندان مرد نیز مورد بررسی قرار بگیرد.

 

بخش اجتماعی تبیان

منبع:ایسنا 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین