سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رییس فدراسیون فوتبال ایران مذاکره با سرمربی ترکیه‌ای برای حضور در تیم ملی را رد نکرد و از احتمال جایگزینی گزینه‌های خارجی در راس کادر فنی تیم ملی برای جام جهانی 2014 برزیل خبر داد ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

بانوان، امنیت جانی ندارند

علی کفاشیان

رییس فدراسیون فوتبال ایران مذاکره با سرمربی ترکیه‌ای برای حضور در تیم ملی را رد نکرد و از احتمال جایگزینی گزینه‌های خارجی در راس کادر فنی تیم ملی برای جام جهانی 2014 برزیل خبر داد.

علی کفاشیان پس از پایان نخستین دوره‌ی رقابت‌های جام باشگاه های فوتسال آسیا با ابراز رضایت از میزبانی اصفهان خاطر نشان کرد: این شهر تمام شرایط لازم به منظور برگزاری مسابقات بین المللی را در حیطه های داوری، مربیگری، مدیریت و اسکان داراست. تنها نکته ای که می توان از آن به عنوان یکی از شرایط نه چندان مساعد اصفهان نام برد، ظرفیت پایین سالن پیروزی است که به هیچ وجه جوابگوی شور و اشتیاق جوانان علاقمند این شهر بزرگ نیست. زمانی که قصد داشتم به ورزشگاه وارد شوم، از میزان استقبال آنها از این مسابقه به واقع شگفت زده و از اینکه پشت درب ماندند و نتوانستند وارد سالن شوند به شدت ناراحت شدم. البته اگر ظرفیت ورزشگاه پیروزی بیشتر از وضعیت کنونی بود باز هم این اتفاق رخ می داد و خیل عظیمی از جوانان مشتاق پشت درب می ماندند.

كفاشیان گفت: با این وجود امیدوارم پروژه هایی که در این شهر در دست احداث هستند به اتمام برسند و پذیرای شور و شوق ورزش دوستان اصفهان باشند. هر زمان به اصفهان می آیم مردم شرایط ورزشگاه نقش جهان و سالن چندمنظوره ی دهکده ی المپیک این شهر را از ما پی‌گیری می کنند و خواستار تکمیل آنها هستند. استان اصفهان، استانی با پتانسیل بالا و مردمی فهیم و علاقه مند است که اهالی آن خواسته ای کاملا به جا از مسئولین ورزش کشور دارند.

وی پیرامون هواداران باشگاه های سپاهان و فولاد ماهان افزود: به مردم اصفهان به دلیل برخورداری از تماشاگرانی فهیم و با شعور تبریک می گویم. آنها در طول مسابقه با شعار هایی انسان دوستانه،اخلاقی و خوب از تیم فوتسال شهر اصفهان حمایت کردند و زمینه ی پیروزی و کسب عنوان قهرمانی این تیم را هموار کردند.

علی کفاشیان و وحید شمسایی

رییس فدراسیون فوتبال کشورمان در پاسخ به اظهارات رئیس کمیته‌ی فوتسال AFC پیرامون الزام حضور بانوان در سالن ها به منظور تماشای مسابقات فوتسال، برای در اختیار گرفتن مزبانی جام جهانی 2012 اظهار كرد: به شخص ایشان توضیح داده‌ام که به دلیل استقبال پرشور آقایان برای تماشای بازی‌های فوتسال و ظرفیت محدود ورزشگاه هایی که در حال حاضر در اختیار داریم، برای حفظ جان بانوان به آنها کمتر اجازه ی ورود به سالن ها را می‌دهیم! از نظر ما حضور بانوان به منظور تماشای مسابقات فوتسال ایرادی ندارد و با ورود آنها مقابله نخواهیم کرد. مطمئنا برای مسابقات جام جهانی که از سالن‌هایی با ظرفیت بیشتر استفاده می کنیم، تمهیداتی را برای حضور بانوان در سالن های برگزاری مسابقات در نظر خواهیم گرفت. البته با توجه به این که بنده در کمیته ی فوتسال فدراسیون جهانی فوتبال نیز عضویت دارم، گزارش کاملی را به دیگر اعضای این کمیته ارائه و تمایل ایران را برای میزبانی از مسابقات جام باشگاه های جهان در رشته ی فوتسال با آنها مطرح خواهم کرد. مطمئنا از هیچ تلاش برای گرفتن امتیاز میزبانی مسابقات بین المللی فوتسال دریغ نمی کنم.

کفاشیان با اشاره به شکایت علی دایی سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس تهران از این فدراسیون ادامه داد: دست مزد ایشان تا پایان قراردادی که با فدراسیون فوتبال داشته به طور کامل پرداخت شده است. منتها وی برای فسخ قراردادش درخواست غرامت و خسارت کرده است که در این باره کمیته‌ی انضباطی پس از بررسی‌های کافی تصمیمات لازم را اتخاذ خواهد کرد و تابع مصوبات این کمیته هستیم.

وی پیرامون وضعیت حامی مالی این فدراسیون گفت: اسپانسر فدراسیون فوتبال تا پایان سال جاری شرکت سایپا بوده که قرارداد آن به پایان رسیده است. با ارسال نامه به مسئولین شرکت سایپا برای ادامه ی این همکاری ابراز تمایل کرده‌ایم که آنها شفاهی این پیشنهاد ما را رد کرده‌اند اما هنوز کتبی چیزی بدست ما نرسیده است. این آمادگی در فدراسیون فوتبال وجود دارد که این قرارداد منعقد شود اما اگر شرکت سایپا علاقه‌ای به این مهم نداشته باشد مطمئنا با شرکت‌های دیگر وارد مذاکره می شویم.

علی کفاشیان

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه برای سال آینده به بیش از 18 میلیارد تومان بودجه نیاز داریم، خاطر نشان کرد: حتی زمانی که بودجه ی ورزش کشور به این سرعت در حال رشد نبود، کمک‌هایی را از دستگاه‌ها مختلف دریافت می کردیم. فدراسیون به منظور برگزاری بازی‌های دوستانه با تیم‌های بزرگ و با کیفیت جهان به مبالغ زیادی نیاز دارد تا بتوانیم در ردههای مختلف سنی رقابت های مناسبی را تدارک ببینیم. مطمئنا در سال آینده با تصویب افزایش بودجه ی ورزش در مجلس محترم شورای اسلامی هیچ دغدغه ی مالی نخواهیم داشت و سعی می کنیم به سمت پیشرفت کیفی تیم های رده‌های مختلف سنی حرکت کنیم.

علی کفاشیان پیرامون شایعه مذاکره‌ی مهدی تاج با "فاتح تریم" و "سنول گونش" در ترکیه به منظور جایگزینی برای افشین قطبی افزود: در حال حاضر با قدرت از قطبی به عنوان سرمربی تیم ملی حمایت می کنیم اما عملکرد وی را در بازی های آینده به دقت ارزیابی خواهیم کرد و اگر حس کردیم کادر فنی تیم ملی نیاز به تغییر دارد آن موقع برای آن تصمیم گیری می‌کنیم اما اکنون اگر مذاکره ای با مربیان ترکیه ای انجام شود برای جام جهانی آینده است.

وی در پایان گفت: جلسه ی روز شنبه‌ی فدراسیون فوتبال و کمیته ی ملی المپیک پیرامون برنامه ی سال آینده ی تیم ملی امید خواهد بود و قصد داریم با بررسی برنامه های غلام پیروانی با وی قرار داد امضا کنیم. سعی داریم در سال آینده با برگزاری مسابقاتی عملکرد پیروانی را ارزیابی کنیم متاسفانه تاکنون شرایطی بوجود نیامده است که بتوانیم عملکرد ایشان را مورد ارزیابی قرار دهیم.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین